Domů Profil prodejce Alba Sorcha
  • aktivní prodejce od r. 2017
    Reaguje na objednávky obvykle do 2 hodin.
  • Hradec králové, ČR
  • 145 prodaných kusů
  • 100% kladných hodnocení
Hodnocení: (57) 100%
Nadšenci: 110
Aktivita: aktivní
Prodáno: 145
Registrace: 4.5.2017
Město: Hradec králové
Stát: ČR
Důležitá informace: Prosím pozor! Zboží posílám pouze jedenkrát týdně a to v úterý nebo středu.

Alba Sorcha

/ Prodávající
Novinky
Žádné aktuální informace.

   Vítejte všem, kdo jste zavítali do malého ateliéru, kde si plním sny nepolepšitelného romantika.

Po třičtvrtě roce, po těžkém období plném ztrát a po potřebném čase usebrání, se opět vracím k  práci a každý měsíc budu vkládat 2-3 nové šátky a plédy a k tomu vždy nějakou drobnost ze zbytků. 

O ČEM JE ALBA SORCHA

O krajkách,

o oděvních doplňcích, špercích a různých radostech.

 Co znamená ALBA SORCHA? 

Je to spojení dvou  historických slov z dávné doby.  Alba znamená ve staré germánštině čistá, jasná, průzračná, pomalu plynoucí. Sorcha je keltské jméno, které znamená záře.

Alba Sorcha  šije  především šátky, plédy a ze zbytků krajek  také různé drobnosti a radosti, protože pracuje v duchu recyklace a  bez odpadu ( zerowaste). A také se nikam nežene a podporuje hnutí " pomalého šití " ( Slow fashion). 

Proč jsem se rozhodla šít šátky a plédy ?

Všude kolem je velká spousta oblečení - i kupy nepotřebného téměř na vyhození. Do tohoto začarovaného kruhu se mi zatím ( i když už nějaké nápady o budoucnosti mám) nechce vstupovat. Co mi však chybí, jsou oděvní doplňky, zvláště krajkové šátky.  Nejprve jsem začala šít pro sebe a pak už  jsem ateliér v roce 2017 založila s myšlenkou, že mé šátky a plédy budou  jakýmsi šperkem, který doladí a povzdnese i to nejobyčejněší oblečení, jako je tričko a  dodají tak šmrnc klasické konfekci. Přidanou hodnotou mých výrobků je, že krajky, které používám jsou z velké části z rozpáraného oblečení, které jsem nakoupila v bazarech.

Proto nešiji na zakázku, nikdy nevím, jaký poklad najdu. A proto také málokdy ušiju stejný kousek, každý šátek je opravdu originál a málokdy zvládnu ušít zcela stejný. 

Přečtěte si také mé Příběhy recyklace ( nahoře na liště), jak vznikají některé výrobky.

JARO 2021

      

    

 V SOUČASNÉ DOBĚ A ZCELA SPOKOJENĚ PRODÁVÁM POUZE U SEBE A PROSTŘEDNICTVÍM FLERU - JINDE MÉ VÝROBKY NENAJDETE.  

PROCHÁZÍM PROCESEM REGISTRACE ORCHRANÉ ZNÁMKY A MÉ DÍLO BUDE PODLÉHAT OCHRANĚ AUTORSKÝCH PRÁV. RESPEKTUJTE TO, HLEDEJTE VLASTNÍ CESTU A NEKOPÍRUJTE !!!

    

Jsem registrována u Živnostenského úřadu v Hradci Králové.

IČO: 76199819

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci

 Creative Commons Uveďte původ-Neužívejte komerčně-Nezpracovávejte 3.0 Česká republika License.

A kdo vlastně jsem?

Jmenuji se Petra Zárubová, jsem máma tří dětí, vystudovala jsem historii, bydlím a pracuji ve skanzenu, který jsme s rodinou založili a kde sídlí i centrum ekologické výchovy, kde pracuji s dětmi.

Sbírám starožitnosti - a z toho především staré dobové oblečení, krajky, kabinetky a grafiky s tématikou odívání, staré pomůcky pro švadleny, knoflíky apod.

Jsem hospodářka, správce sbírek, průvodkyně, lektorka tvůrčích programů pro děti i dospělé...v kroji předu na vřetánku i kolovrátku, děti učím za zpěvu mlátit obilí...sebe učím neustále novým věcem...

Máme velké hospodářství - dva koně, jednoho poníka... k tomu pár koz, býčky, jalovičky... husy a slepice...psa i králíka domácího:)

jsem vášnivá zahradnice ( manžel tomu říká pošahaná zahrádkářka), mám za domem velikou zahradu plnou rozmanitostí a hned za plotem louky a les...

A k tomu všemu jsem duší romantik a velký snílek..

A co mě inspiruje?

Mám ráda přírodu a vše, co si z ní mohu vzít a neuškodím jí...ale i ty jemné niance, které se nadají uchopit...kouzlo ticha...vílí svět květin, šepot krajiny, často nenápadné bytosti, která pulzuje kolem nás a kterou spousta z nás zapomněla pustit do své duše...

A mám ráda i lidi a jejich otisk v krajině - zašlou krásu historie,  staré věci, které vypráví svůj příběh, zapomenutou krásu řemesla a šikovnost lidských rukou. 

Příběh první - Viskózová halenka zn.Vila
 
Víme, že oděvní průmysl je pro životní prostředí katastrofa a je to jedno z nejvíce znečišťujících odvětví. Proto se dnes v oděvní tvorbě usilovně skloňuje pojem recyklace. A to je samozřejmě dobře, že tento trend směřuje lidstvo k "dostání rozumu", byť je to jen nepatrná kapka. A tak i já trochu přispěju. V sekáči jsem koupila tuto vizkózovou halenku značky Vila. Co jsem o této halence zjistila - tedy jakou má ekologickou stopu? Prakticky strašnou, protože vznikla tisíce kilometrů od Evropy a bůhví kudy všude cestovala, než se dostala k první majitelce, protože já jsem tady v Čechách po pěti letech její existence očividně ta poslední.
Tato halenka byla ušita v Číně roce 2015 z viskózy, krajek a bavlněného tylu, které byly bezpochyby vyrobené také tam. A protože značka Vila je konfekční značka dánského domu Bestseller, halenka poté putovala někam do Evropy do centrálního skladu a pak kamsi. Až opotřebovaná, žmolkovatá a natržená doputovala do českého sekáče, kde jsem ji za pár kaček koupila já. Už se nosit nedá, její služba jako oděvu skončila - je děravá a až moc je obnošená. Předpokládám, že kdybych ji nekoupila já, skončí buď někde ještě dál na východ Evropy anebo ať už tady nebo tam, by skončila na skládce, spalovně nebo v nejlepším případě v kontejneru "na hadry". A tak jsem párala. A i když z toho vznikla prakticky pouze prkotina v podobě tří krajkových pytlíčků...tak mě tedy recyklace, na které je založená moje dílna, dává smysl. A co vám?
A dohrou je ( článek upravuju 18.8.), že pytlíčky putují k zákaznici do Košťan. Tím se jeden příběh vizkózové halenky uzavřel.
 
 
 
Způsob dopravy
Česká pošta, doporučený balíček, v bublinkové obálce nebo papírové poštovní krabičce.
Další prodejní profily
Komentáře
Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Žádný záznam v blogu.
Fler Boxy
Žádný veřejný FlerBox.
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Top nominace
Uživatel nevytvořil žádnou Top nominaci.
Zboží

Další zboží od Alba Sorcha

Oblíbení uživatelé
Žádní oblíbení uživatelé.
Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím
Menu
--