Domů Profil prodejce Alice Zumrová
Alice Zumrová
  • aktivní prodejce od r. 2011
    Reaguje na objednávky obvykle do 2 hodin.
  • Česká Třebová, ČR
  • 206 prodaných kusů
  • 95% kladných hodnocení
Hodnocení: (22) 95%
Nadšenci: 279
Aktivita: aktivní
Prodáno: 206
Registrace: 5.12.2011
Město: Česká Třebová
Stát: ČR

Alice Zumrová

/ Prodávající

Vítám Vás v mé malé galerii.

Jsem děvče tvořivé a když mě strýc jednoho dne vzal ke svému známému do atelieru, abych viděla jak se dělá keramika a kde to tak zvláštně vonělo hlínou a na kruhu pod rukama hrnčíře rostly nádoby rozličných tvarů - rozhodla jsem se, co budu v životě dělat. 

.....z 10. ledna 2019:

https://pardubice.rozhlas.cz/kdo-umi-ten-umi-5995968

....Aličko to ale musíš hodně jíst aby jsi měla sílu, to není práce pro ženskou.... 

Hlína mě očarovala.

Absolvovala jsem SOU/ obor keramik pro umělecko-řemesné práce/ ve Velkých Opatovicích, maturitou jsem ukončila SOŠ - v Praze/ obor umělecký keramik a později pak studovala Rudolfínskou Akademii starožitníků v Praze. Několik let jsem učila v ZUŠ.


        Jako keramička na "volné noze"jsem začala v roce 1990 tvořit v malé dílně u Dvora Králové nad Labem ve vesničce Starobucké Debrné. Dnes žiji  a tvořím v České Třebové. Točím na hrnčířském kruhu rozličné nádoby rozmanitého charakteru a modeluji větší objekty ze šamotové hlíny. Tato tvůrčí práce v současné době u mne převažuje. Umožňuje mi vyjádřit se tvarem hmoty. Jsou to větší objekty, jež vyniknou v bytě v prostoru zahrad a stanou se tak součástí určitého zákoutí. Dávám vyniknout přirozené struktuře a barevnosti hlíny, kterou podtrhnu kombinací s oxidy kovů.  Glazury soustřeďuji do matných a lesklých, zelených a modrých tónů  a někdy citlivě přizdobím zlatem či platinou.

Spoustu inspirace nacházím kolem sebe v architektuře, přírodě, hudbě, oslovují mne staré kultury.... Každý občas potřebuje slyšet, že to co dělá má smysl....a tak i mě bude moc těšit, pokud má práce  jiného člověka osloví a zaujme. Stojí za to se na chvíli zastavit, zasnít a potěšit......

 

 

 

 

Způsob dopravy
Česká pošta, pojištěný balík do ruky s nálepkou KŘEHKÉ. Posílám druhý den po připsání platby na účet co nejlépe zabalené. Zboží si ihned při převzetí rozbalte a přesvědčte se, že není poškozené.
Komentáře
Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Žádný záznam v blogu.
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Fotogalerie
Žádná fotografie ve Fler fotogalerii.
Zboží

Další zboží od Alice Zumrová

Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím
Menu
--