Domů Profil prodejce ALKA 1
  • aktivní prodejce od r. 2010
    Reaguje na objednávky obvykle do 2 dnů.
  • Pardubice, ČR
  • 30 prodaných kusů
  • 100% kladných hodnocení
Hodnocení: (9) 100%
Nadšenci: 67
Aktivita: aktivní
Prodáno: 30
Registrace: 11.11.2010
Město: Pardubice
Stát: ČR

ALKA 1

/ Prodávající
Novinky
Žádné aktuální informace.

Vítám Vás! Dovolíte, trochu se představím. Textilnímu tvoření se, s krátkými přestávkami, věnuji celý život. Tvoření pro mé panenky, později pro mé děti, pro mé známé, ale hlavně pro radost.

Na samém začátku stály mé milované babičky. Obě ovládaly řadu textilních technik, ctily řemeslo a lidové tradice, hodně mě naučily. Po letech mě touha po zvládnutí dalších technik přivedla na Lidovou konzervatoř, obor lidová tvorba.

Mám ráda krásu prostých věcí, přírodu a lidové tradice. To jsou mé nejčastější inspirace. Věřím, že se v mém obchůdku budou dobře cítit všichni, kdo ocení řemeslo, jistou nadčasovost a krásu jednoduchosti.

 

 

 

 

 

Modrotisk 

Dříve lidová tkanina má dnes nádech luxusu /ruční technologie, nedostatek kvalitního plátna/. Dobře ladí se dřevem, keramikou, proutím apod. Podtrhne krásu každého rustikálního interiéru a neztratí se ani v tom moderním. 


 


Pro mne se v něm ozývá vzpomínka na modrotiskové sukně a zástěry mých babiček. 

 

 

Mohu zhotovit rozměr na míru, při zachování šíře látky cca 140 cm. Polotovar k barvení posílám do jedné z posledních ručních manufaktur, to doma v hrnci neobarvíte.


 

Drhané šperky a doplňky 

Drhání /macramé/ je dnes trochu opomíjená technika.Půvab ruční práce ale posune i obyčejné tričko a džíny o kategorii výše.

 

 

 

 

Pletení na rámu /sprang/

 

Je to prastará technika, známá již 4000 let. Má pro své specifické vlastnosti i specifické uplatnění, dříve využívající hlavně pružnost úpletu. Ta se uplatnila na spodním dílu rukavic - viz galerie. Pevnost se využívala u pásků. Na snímku je šála.


   

 

Různé 

Při kramaření v mých "pokladech" mě občas něco zaujme a já přemýšlím ne kam, ale co s ním /tím/. Kterou techniku uplatnit. Výsledek mého snažení zhodnoťte sami.

 

Zúčastňuji se také některých řemeslných trhů. Z mých výrobků se těší i rodina a známí. Budu mít radost, pokud zaujmou i vás.

Mám ráda otevřenost. Nechce se mi skrývat za tajemné logo. Název Alka je zkratkou mého jména Alena. Říkával mi tak táta. Tedy vítejte! Usmívající se

 


 PS: Patřím mezi dříve narozené, tedy s PC si moc netykám, ani u něho nevysedávám. Prosím o strpení a pochopení.

 

 

 

 

 

 

 

Způsob dopravy
česká pošta, doporučeně,obálka, bublinková fólie, balíček
Komentáře
Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Žádný záznam v blogu.
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Top nominace
Uživatel nevytvořil žádnou Top nominaci.
Zboží

Další zboží od ALKA 1

Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím
Menu
--