Domů Profil prodejce Alzbeta.A
  • aktivní prodejce od r. 2011
    Reaguje na objednávky obvykle do 4 hodin.
  • Mníšek pod Brdy, ČR
  • 8 prodaných kusů
  • 100% kladných hodnocení
Hodnocení: (1) 100%
Nadšenci: 35
Aktivita: aktivní
Prodáno: 8
Registrace: 28.3.2011
Město: Mníšek pod Brdy
Stát: ČR
Tento prodejce dočasně znemožnil nákup svého zboží až do 15.4.2039 00:00 z důvodu "Prodej dočasně uzavřen".
Obchod byl automaticky uzavřen z důvodu neaktivity.

Alzbeta.A

/ Prodávající

Slovo kaligrafie znamená ve svém původním významu krasopisOvšem kaligrafie – psané písmo – může být způsobem výtvarného vyjádření stejně  jako kresba či keramika. Písmo se tak stává nejen nositelem informace, ale i dílem, na které se rádi díváme. Krásně napsané písmeno může přinést stejný zážitek jako obraz nebo socha.

Psaná latinka nás provází přibližně dva a půl tisíce let, během kterých se měnila stejně, jako se proměňovala představa  člověka o kráse. Proto je odlišné například písmo gotické od písma barokního.

V době, kdy bylo rukopisné písmo nahrazeno písmem tištěným, jak v knihách tak dokumentech, stal se rukopis věcí soukromou – ale také uměleckou. Kaligrafie se stala jednou z oblastí výtvarného umění.

Věnuji se psanému písmu a jeho možnostem už mnoho let. Okouzluje mne tvarové bohatství psané latinky, ať už se jedná o psaní historické nebo moderní.

Kaligrafie může být výtvarným ztvárněním krásného literárního textu, ale umožňuje také vytvořit výtvarnou kompozici složenou ze znaků či částí písma – kdy není účelem čitelnost písma, ale výtvarné pojetí.

Psané písmo má také praktické, „obyčejné“ využití. Ručně nadepsaný diplom, pozvánka nebo vizitka na dveře jsou zcela odlišné od výtisku z tiskárny počítače.

 

V mém obchodě najdete kaligrafie psané perem nebo štětcem na papír - ale i písmo zpracované některou z grafických technik, např. litografií nebo linorytem. Na přání vám mohu ztvárnit libovolný text, ať gratulaci, darovací list nebo např. rodokmen.

Způsob dopravy
Grafiky a kaligrafie posílám českou poštou zabalené v pevných deskách.
Komentáře
Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Žádný záznam v blogu.
Fler Boxy
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Fotogalerie
Žádná fotografie ve Fler fotogalerii.
Zboží

Další zboží od Alzbeta.A

Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím
Menu
--