Domů Profil prodejce Artefakty
  • Prodejce od r. 2011
  • Praha 5, ČR
  • 100% kladných hodnocení
Hodnocení: (284) 100%
Nadšenci: 44
Aktivita: -
Registrace: 5.4.2011
Město: Praha 5
Stát: ČR

Artefakty

/ Prodávající
Novinky
Žádné aktuální informace.

Tak tady se žádá cosi o profilu...Profil mám celkem normální - ani orlí nos, ani předkus, ani vysunutá brada.... Pardon, to asi není přesně to pravé do této kolonky profilu, ale alespoň je vidět, co ráda dělám skoro v každé své činnosti - tedy i ve flérování to zkusím, pokud to půjde -: je to hraní se slovy. Už se těším na vymýšlení názvů! (Zatím jsem se vyřádila na zpracování tohoto profilu - alespoň na této záložce nazvané "Jádro pudla" ("oč tu běží" neboli "vo co gou"), u "Dopravy" jsem moc tvořivosti a hry se slovy uplatnit nemohla.)

 

Teď tedy ten "zde normální" profil:  

V první řadě musím zdůraznit, že nejsem "profesionální obchodník", tedy nekupuji zboží, abych ho dále prodala (je fakt, že to je asi spíš můj alibismus a kupujícího to nemusí příliš zajímat).

Moje nabídka je dvojího typu:

1) předměty, které se ke mně nějakým způsobem během mého života dostaly a zabírají místo, aniž bych je nějak příhodně využívala - některé z nich jsou nové a nedotčené, jiné byly jen tzv. "vystavené" a další byly třeba jen párkrát použité a jsou samozřejmě nepoškozené. Nepoškozenost a funkčnost ostatně platí o všem, co nabízím (je-li to jinak, píši to v nabídce) -  něco trochu jiného jsou známky opotřebení, které u vintage zboží a starožitností je nutné očekávat a konec konců jsou součástí hodnoty (významu) zboží, ale stejně by nikdy neměly překročit určitou rozumnou mez, za kterou už se stávají vadou předmětu (nakřáplý hrníček z 60.let minulého století nemá podle mě o to vyšší cenu, ale vážný problém - pokud bych ho vůbec zařadila do nabídky, rozhodně bych na to upozornila). 

Jsem z rodu českých kutilů, kteří v každé věci vidí, co by se z ní dalo udělat nového nebo jiného, ať už krásného, nebo "jen" užitečného a hrozně ráda vytvářím "projekty" (v nějakém tv pořadu vystupoval "sběratel všeho", který shromažďoval různé předměty k jejich pozdějšímu možnému kreativnímu využití a říkal tomu sumarizování podkladů pro projekt - třeba pokojíčku pro panenky).

Nicméně uznávám, že - bohužel - nemá smysl všechno věčně jen schovávat a potřebuji volnější prostor v bytě (alespoň do té doby, než někdo vymyslí nafukovací bydlení). Taky připouštím, že každému kromě mě je úplně jedno, že ten a ten předmět má třeba nějaký vztah k někomu z mých blízkých - mimochodem tuto neocenitelnou hodnotu k ceně zboží samozřejmě nezapočítávám (to je podstata změny "předmětu pro mě" ve "zboží pro vás");

2) výsledky činnosti mých vlastních rukou (zejména bižuterie) sahající od tvoření na zelené louce (výchozím materiálem jsou pouze korálky a různé komponenty) až po radikální přeměnu již existujícího (někým jiným vytvořeného) kusu bižuterie (ovšem nikoli opravy a jen kosmetická vylepšení). Menší část zboží bude zřejmě tvořit i ne-vlastní bižuterie (něco, co si koupím, ale pak se mi to nehodí).

 

Vytváření bižuterie, tedy obecně řečeno korálkování patří mezi mými koníčky k těm nejmladším. Časem jsem prostě potřebovala vidět reálné výsledky své práce, a to pokud možno rychle až ihned (to mi chybělo a chybí v mé profesi) a potřebovala jsem popustit uzdu fantazii. 

Z toho, co bylo už řečeno, je jasné, že původním cílem mého korálkování nebyl prodej (5 let jsem byla na Fleru pouze nakupující a teprve od ledna 2016 začínám i prodávat) - chtěla jsem si prostě jen pro sebe udělat (zezačátku a i dnes hlavně) korále a náhrdelníky, které mi opravdu maximálně vyhovují: nejdřív jsem takové věci prostě u výrobců nenašla a později mi začalo záležet víc a víc na vlastní originálnosti a procesu vytváření. Během doby se stojánky na šperky a šuplíky (původně na zcela jiné věci) začaly plnit korály a náhrdelníky až k neúnosnosti a kamarádky také už začaly být dost ověšené, takže bylo nutné něco podniknout, pokud jsem se nechtěla korálkování vzdát - a to jsem nechtěla, protože tím bezvadně relaxuji. Tím jsem se dostala k myšlence prodeje (jen věřím, že se mi podaří nechovat se ke korálům jako k dětem, kterých se bez ohledu na jejich povahu i jejich problémy, tedy jejich "kvalitu" člověk nezbavuje - alespoň většinou :) ).

Při korálkování jsou pro mě důležité (zatím) tři momenty, které jsou vidět na výsledcích.

První je heslo "V jednoduchosti je krása" a s ním spojené "Všeho moc škodí" - nemám ráda přeplácené šperky, i kdyby byly plácané zlatem a diamanty (i když na nich mohu ocenit řemeslnou zručnost, na pohled mě příliš dezorientují). Jde mi o působivost celku (a asi i o jistou harmonii) - kombinování souladu (nebo naopak kontrastu) barev, tvarů a materiálu současně přitom pro mě vytváří spíš rozčilující chaos.

Druhý významný moment v korálkování představuje snaha (zdaleka ne vždy naplněná) o variantnost šperku - aby se jedna věc dala nosit různým způsobem: z dlouhých korálů se dalším obtočením kolem krku (pozor: moc neutahovat :) ) stanou víceřadé kratší korále, ke korálům se může, ale nemusí dodat vhodný přívěsek, dají se propojit dvoje či troje jednoduché korále z malých korálků atd. V ideálním případě vlastně šperk jeho nositelka může jednorázově "dodělat" podle toho, k jakým šatům, přiležitosti apod. si ho chce vzít - je mi ale jasné, že pro všechny to ideál být nemusí, takže to nevnucuji. (Nicméně některé ukázky jsou k vidění na druhé záložce mého profilu pod zcela netradičním označením Fotogalerie).

Třetím znakem mého přístupu ke korálkování je tolerance vůči různým materiálům (s jedinou výjimkou: plast opravdu, ale opravdu nemusím - ale i z této výjimky existuje pár výjimek) a vlastně i k jejich kombinování - sklo, kov, textil, provázky, kůže, slonovina, kostěnné prvky, dřevo, porcelán a keramika. Asi nejraději mám kameny, polodrahokamy a mořský korál a perleť (zlato a "diamanty" mě ale nechávají chladnou). Materiály pro mě mají význam pro výslednou krásu šperku a nemyslím si, že by v tomto ohledu šperk měl suplovat trezor s finanční rezervou.

Vlastně čtvrtou věcí je můj částečný sklon k nějaké občasné extravaganci - to si ovšem většinou nechávám pro sebe (něco bude rovněž ve Fotogalerii).

 

P.S.: Zdaleka nejraději ze všech psů mám čokoládově hnědé labradory, protože nic a nikdo lepší neexistuje, ale v názvu záložky jsem musela zůstat u pudla - kdo by rozuměl titulku Jádro čokoládově hnědého labradora?

Následující fotografie představují výběr různých náhrdelníků a korálí tzv. z mé dílny (jiný typ šperků vlastně moc nenosím) - šperky jsou na ukázku a podívání, nikoli na prodej.

První série korálí je technicky nejjednodušší (prostě navléknuté korálky), což musí na celkovém vzhledu kompenzovat samotné korálky a případně jiné komponenty, kombinace jejich barev a tvarů. (Tento typ mám asi nejraději - v jednoduchosti celku je krása a atraktivnost jednotlivých prvků by měla tuto čistou jednoduchost umocňovat.)

 

 Červené a zelené dirkované

 

(další bude následovat)

Zboží je podle svého charakteru baleno maximálně bezpečně, aby se nerozbilo, nepoškodilo, nerozsypalo, nevypadlo (většina předmětů - zásadně ty křehčí - je balena do bublinkové obálky, případně do vycpané papírové krabice).

Zboží je posíláno přes Českou poštu podle jejího momentálně platného ceníku - POZOR: neposílám na dobírku, pozitivní hodnocení mých obchodů snad dostatečně svědčí o mé důvěryhodnosti.

Do ceny za dopravu nepočítám žádné balné a rozhoduje o ní jen sazba České pošty.

Objednávky je možné do rozumného objemu a rozumné váhy slučovat do jednoho balíčku a tedy i jednoho poštovného - po vybrání všech předmětů, o které má zákazník zájem (a jeho oznámení o konci výběru), sdělím cenu poštovného (důležitá je vždy váha).

Jako alternativu poslání poštou nabízím (bezplatné :)) předání předmětu v Praze na metru.

Komentáře
Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Žádný záznam v blogu.
Top nominace
Uživatel nevytvořil žádnou Top nominaci.
Fotogalerie
Žádná fotografie ve Fler fotogalerii.
Zboží

Další zboží od Artefakty

Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím
Menu
--