Domů Profil prodejce artlípa
Jindřich Lípa
  • Prodejce od r. 2017
  • Praha, ČR
Hodnocení: nehodnocen
Nadšenci: 33
Aktivita: -
Registrace: 30.10.2017
Město: Praha
Stát: ČR

artlípa

/ Prodávající
Novinky
Žádné aktuální informace.

N Í Ž E   S E   O   M É   T V O R B Ě   D O V Í T E:

----------------------------------------------------------------------

KRÉDO

ZAMĚŘENÍ

VÝROKY ZÁKAZNÍKŮ

UMĚLECKÁ KRITIKA

OCENĚNÍ

VÝSTAVY

INFORMACE ZÁJEMCŮM O MÁ DÍLA

DALŠÍ VÝTVARNÁ ČINNOST

NÁZORY NA TVORBU

UMĚNÍ VERSUS ŽIVOT

------------------------------------------------------------------------

KRÉDO:

Zabývám se různými výtvarnými technikami a styly, nejvíce je mi ale vlastní abstraktní projev. Dobře to vystihují slova "otce abstrakce" malíře Františka Kupky:

„Proč bych maloval stromy, když návštěvník cestou do galerie uvidí lepší…”

ZAMĚŘENÍ:

věnuji se zejména malbě

ABSTRAKTNÍCH VELKOFORMÁTOVݝCH OBRAZŮ DO MODERNÍCH INTERIÉRŮ 

Lidé dnes kladou větší důraz na estetiku prostředí více než kdy dříve a tak chtějí mnozí jako třešínku na dortu svého krásného interiéru originál obrazu. Z tohoto důvodu již mé tvorby využilo mnoho esteticky vnímavých lidí. Zde jsou výroky některých: 

VÝROKY ZÁKAZNÍKŮ:

„Máme z nového přírůstku…velikánskou radost a chodíme se na něj s manželkou pořád dívat. Přejeme Vám mistře hodně tvůrčí invence a vzkazujeme: určitě to nebyla poslední koupě Vašeho obrazu…

(skutečně nebyla poslední - po tomto jednom obrazu koupě dalších tří):

„Jsme nadšeni. Naprostá, ale naprostá bomba. Nemají chybu. Moc děkujeme. Navíc jsem je ukazoval svému kamarádovi a ten byl také nadšený. Takže je možné, že budete mít dalšího blázna (abstrakce), který bude chtít něco koupit.

O umění se zajímáme již od mládí a průběžně si obrazy, které nás osloví, kupujeme. Z Vašich děl jsme však absolutně okouzleni. Geniální  barevná vyváženost, hra protikladů, syntéza a vzápětí antisyntéza, surrealistické vzorce, prostě skvělé. Skvělé.  Čeho si ale nejvíce cením je zejména zvláštní, pozitivní  energie, které z obrazů vyzařuje.  Ty obrazy hladí po duši.

Jsem vždycky rád, když někdo dělá svoji práci s radostí, s fortelem, zkrátka dobře. A Vy to, pane Lípo, dobře děláte. Těšíte lidi.  A to je dobře”  (manželé M. Zlínsko - vzali si celkem čtyři obrazy)

„Obraz mám již doma, je naprosto úžasný. Sleduji Vás už delší dobu, budu Vás sledovat s úctou dál a doufám že si někdy od Vás další obraz koupím. Kdyby jste plánoval nějakou výstavu byla bych ráda, kdyby jste dal vědět. (R.H. Karlovy Vary)

„Máte můj obdiv. Máte nadhled a umělecké cítění, jsem absolutně unešená. Přesně jste pochopil mou představu. Obraz je krásný… fantastický, naprostá nádhera. Fandím Vám a budu Vás doporučovat všem, koho znám. (L. Š. z Prahy, Kobylis)

„Mistře,…jsme s obrazem velmi spokojeni, na neděli jsme sezvali rodinu a chystáme pro ně překvapení, že jim obraz ukážeme. (manželé od Olomouce)

„Pane Lípo, jsem ráda, že naše komunikace a vůbec vše probíhalo tak hladce, bylo to velmi příjemné. Jsme moc spokojeni. Vaše obrazy našemu interiéru sluší. Až budete mít výstavu, budu ráda, když dáte vědět. (Manželé z Moravy - vzali si čtyři obrazy)

 „Vážený pane Lípo, chtěla bych Vám poděkovat za obraz a také pozdrav od Vás, který koupi díla povýšil na osobni zážitek a obraz samotný na součást našeho nejosobnějšího majetku. Velmi nás to potěšilo.” L.R.+P.S. Štramberk)

„…dnes mi dorazil Váš obraz Energie a mám z něj opravdu radost, doufám, že mi dodá energii nejen v roce 2017 (G. L. přes galerii)

„…v příloze Vám zasíláme fotografii Vašeho obrazu v našem interiéru. Z obrazu jsme nadšeni, stejně jako všechny návštěvy, které u nás byly. (manželé - zakázka přes galerii)

„No tak smekám... tohle jsem nečekal ani ve snu...bomba...fakt moc děkuji.” (T.P. Dobřichovice)

„Jsem nadšen, skvělý obraz, velké plátno, které se mi opravdu moc líbí! Celkově z toho mám skvělý pocit profesionální práce! (ing. L. Č.  Pardubice)

„Děkuji Vám za překrásný obraz. Jsem nadšena. Dovoluji si připojit několik fotografií umístění Vašeho díla. Mít více patřičně velkých zdí, kupuji další. (M. K. z Ostravy)

„Obraz je fantastický, já jsem se do toho obrazu zamilovala. (manželé z Prahy, Ďáblic - vzali si dva obrazy)

 „Mně se Váš obraz moc líbí už dlouho a všem z rodiny. Obraz včera večer dorazil. MOC SE NÁM LÍBÍ! Děkuji Vám za odvedenou dobrou práci. (G.B. z Baště)

„Ještě jednou moc díky, to byl můj dárek k narozeninám a mám z něj velkou radost! Přeji do nového roku hodně zdraví, pohody a výtvarné inspirace! Zasílám… foto Vašeho obrazu…, myslím,že mu to u nás sluší. (manželé z Prahy - Šestajovic)

„Dobrý den, zaujaly nás Vaše obrazy. Máme vybrané …4 favority.” (dvojice z Velkých Popovic)

„Dobrý večer …tak vše dopadlo na 1*, přesně jak jsme si představovali. (manželé z Vestce u Prahy)

„Obrazy…se mi velmi líbí a uvažuji o dalších - zařizujeme nový dům. (manželé z Lysé nad Labem)

UMĚLECKÁ KRITIKA:

Moji tvorbu oficiálně ohodnotilo již 18 profesionálních uměleckých kritiků, z toho 15 zahraničních.

HODNOCENÍ TUZEMSKO:

Prof. PhDr. Miroslav Klivar

(World Distributed University, Brusel. Člen The American Society for Aesthetics)

„Jindřich Lípa - chápe uměleckou hodnotu barvy jako plastický objekt, který má světelnou kvalitu. Tento umělec průběžně ověřuje možnosti uměleckých prostředků, útočí na všechny tradiční principy v umění, inspiruje se z části světem vědomí, z části podvědomí, cítí existenciální prožitky pokřivené současnou civilizací. Specifičnost autorova vidění se soustřeďuje na simultaneitu obrazových motivů. Lípovy malby vyjadřují konflikt mezi řádem, geometrií a chaosem, mezi organickými, nekontrolovatelnými prvky. Kombinujíc různé techniky kresby a malby rozvíjí svůj konstruktivistický výraz. Pozorujeme dvě protichůdné tendence – konstraktivistickou a expresivní. Každý obraz Lípy vyjadřuje charakteristický Lípův styl expresionistického uměleckého díla. Je to styl melodické performance, který má vyrovnaný abstraktní obsah.”

MEZINÁRODNÍ PROFESIONÁLNÍ PLATFORMA S UMĚNÍM ARTSTAQ (https://www.artstaq.com/):

Postkoncepční expresionismus doplněný o rozpoznatelné symboly dává malířským uměleckým dílům nejenom emocionální aspekt, ale i zkušenost smysluplnosti, plné pocity s okamžitou dynamikou.

Zajímavé práce. I když autor pracuje s dobře známým, banalizovaným receptorem surrealismu, je schopen z něj vyrobit něco čerstvého, radostného a osobního.

Velmi impozantní styl a technika, která ukazuje vysokou úroveň kontroly, zkušeností a umělecké zralosti. Nepochybně jedinečná a originální, Lipa je umělec s ohromující schopností vyjádřit svou podobu.

Prof. OstapKovalchuk, CSc (Ukrajina - nezávislý profesionální umělecký kritik):

"Umělecova upřímnost si získává sympatie pozorovatele otevřenými emocemi, rychlostí mysli a plně srozumitelnými idejemi."

(Ostap Kovalchuk je prorektor pro vědy na Národní akademii výtvarných umění a architektury (NAFAA). Členem Národního svazu umělců Ukrajiny. Docentem na Fakultě malířství a kompilace. Absolvoval Národní akademii výtvarných umění a architektury se specializací na výtvarné umění (malířství). Napsal řadu vědeckých publikací o dějinách výtvarného umění a výtvarné výchovy)

Lic. Leandro Ariel Alva (Argentina)

„Mimořádná vitalita v práci umělce a mimořádná všestrannost. Je překvapující množství pocitů, které mohou generovat funkce barev jako něco nekonečného, nadpřirozeného, organického…”

(Leonardo Ariel Alva - v současné době pracuje v muzeu ateliéru Edmund Valladares v Buenos Aires v Argentině. Má rozsáhlé znalosti v oblasti výtvarného umění, zejména v evropském a latinskoamerickém umění. Také absolvoval uměleckou historii z Centra výtvarných umění v Lanús, Buenos Aires, Argentina)

MA Olena Yakymova, PhD (Ukrajina - nezávislý profesionální umělecký kritik)

Postkonceptualní expresionismus doplněný rozpoznatelnými symboly dodává umělcovým dílům nejen emocionální aspekt, ale i smysluplnou zkušenost plně naplněnou vnitřní dynamikou.

(Olena Yakymova – vzdělání: Lviv Academy of Arts Master of Arts (M.A.) obor monumental painting, lviv state college of decorative and applied arts)

Lukasz Bialkowski (Poland - nezávislý profesionální umělecký kritik):

"Zajímavá díla. I když autor užívá dobře známé surrealistické vzorce, je schopen jimi vytvořit něco osvěžujícího, radostného a osobitého." 

(Lukasz Bialkowski - umělecký kritik, nezávislý kurátor a vysokoškolský přednášející. Je docentem na Filozofické fakultě Pedagogické univerzity v Krakově a přednášejícím na interdisciplinárních doktorských studiích na Akademii výtvarných umění v Katovicích a členem AICA. V roce 2011 obdržel doktorát na filozofické fakultě Jagellonské univerzity za disertační práci na přeměnách postavy umělce v estetice dvacátého století)

 

OCENĚNÍ:

Evropská cena  (udělila: European union of arts -€ “ 5/2009)

Medaile Franze Kafky (udělil: European circle of Franz Kafka -€ 7/2009)

VEŘEJNÉ VÝSTAVY:

Valdštejnská zahrada – obrazy (1982, Praha)

Galerijní kavárna – Káva Káva Káva (obraz olej, koláže, 2003, Praha)

Galerie Zlatý Kohout – velkoform.obrazy (2/2005, Praha)

Stálá výstava – Pasáž Broadway – velkoform. obrazy, koláže (2006 – 2009,  Praha centrum)

Galerie Zlatý Kohout – „Všehochuť” (obrazy, naivní surrealismus, koláž, 3/2007, Praha)

Spazio Tadini’s art Gallery (plakát) – „Velvet revolution” (obrazy, 11+12/2008, Itálie – Miláno)

Soronna Gallery Nevera hall – „Finestre Aperte” (obrazy, 1/ 2009, Itálie – Soronna)

Galerie Zlatý Kohout – „Affection I.” (abstraktní fotoobrazy, 10/2011, Praha)

Galerijní k. V Sedmém nebi – „Affection II.” (abstr. fotoobrazy, 11,12/2011- 1/2012, Praha)

Galerie Knihovny Radotín – „Affection III.” (abstraktní fotoobrazy, 5+6/2012, Praha)

Galerie DOX – „Salon umění – malba” (naivní surrealismus, 5/2012, Praha)

Galerie Gnoze (XXL) – „Obrazy srdce” (obrazy, 6-8/2012, Louny)

Galerie Gnoze (XXL) – „Obrazy srdce” (obrazy, 6-8/2013, Louny)

Kruh Radotínských výtvarníků  (Salon 2013)

Kruh Radotínských výtvarníků  (Salon 2014)

International art Gallery – virtuální výstava (abstraktní velkoform. obrazy, 8+9/2015)

Kruh Radotínských výtvarníků  (Salon 2015)

Free Art Friday – Společná výstava (3/2016 Vesna, Praha)

Rychlovýstava „Affection IV.”- music performance, projekce (fotoobrazy, 5/2016, Klub Level)

Kruh Radotínských výtvarníků  (Salon 2016)

Atelier ART Fest 2017 – Mezinárodní veletrh umění (Výstaviště Průmyslový palác – Praha, 6/2017)

New York - Gallery Stricoff Fine Art - mezinárodní výstava                      (virtuálně presentováno 6 obrazů na velkopl. obrazovkách - 3/2018)          

(K dislposici jsou: Jednotlivé certifikáty zúčastněných obrazů v N.Y., Katalog z výstavy v N.Y., Plakát výstavy v N.Y.)

CHYSTANÉ VÝSTAVY:

Analysis – Výstava velkoformátových fotobrazů – colage performance

BDR – Výstava v Kunst in der Maschinenhalle (obrazy)

INFORMACE ZÁJEMCŮM O MÁ DÍLA:

Vás, esteticky citlivých lidí si vážím, zvláště, líbí li se Vám přímo má tvorba. Jsem si vědom toho, že koupě originálu obrazu, není koupě housek v supermarketu. Snažím se být proto vstřícný a vnímat potřeby, požadavky a přání svých zákazníků. Připojuji výše uvedený citát, který to dokládá:

„Pane Lípo, jsem ráda, že naše komunikace a vůbec vše probíhalo tak hladce, bylo to velmi příjemné. Jsme moc spokojeni. Vaše obrazy našemu interiéru sluší. Až budete mít výstavu, budu ráda, když dáte vědět.” (Manželé z Moravy - vzali si čtyři obrazy)

Mezi mou práci pro Vás nepatří vždy jen „pouhé” poskytnutí díla. Někteří zájemci využívají, před rozhodnutím o koupi, mé nabídky - virtuálně „na dálku” promítnout jimi vybrané dílo na stěnu jejich interiéru, prostřednictvím fotografie, kterou mi zašlou. Osvědčilo se to.

Mohu Vám též poslat i „okukovací” videozáznam konkrétního obrazu (nedávno měl jeden zájemce ze Slovenska zájem o tři velkoformátové abstraktní obrazy. Poslal jsem mu jejich detailní videoprohlídku ze všech stran. Obrazy si pak vzal všechny „na dálku”, aniž musel obrazy vidět a cestovat do Prahy).

Maluji také i obrazy na zakázku, u nichž na požádání poskytuji časosběrný záznam procesu malby obrazu i s osobním věnováním (lepší potvrzení originálu a Vašeho majitelství již více snad nelze).

Takto to ocenila jedna rodina:

„Mně se Váš obraz moc líbí už dlouho a všem z rodiny. Myslím, že děláte zajímavou tvorbu a nápad s časovým záznamem vzniku obrazu taky považuji za skvělý. Obraz včera večer dorazil. Zabalený byl dobře, vše je v pořádku. Moc se nám líbí! Děkuji Vám za odvedenou dobrou práci.”(G.B. z Baště)

Mám pro Vás  i takovéto libůstky - vmaluji Vám vkusně nějakou drobnost do Vašeho obrazu (iniciály, značku, otisk ruky Vašeho dítěte atp).

Kvalitní signace pro pozdější jasné doložení autorství je u mne samozřejmostí - na zadní straně každého díla je vždy signační štítek se všemi potřebnými údaji a podpisem autora s přesahem na tělo obrazu.

Zajisté uvítáte i tu informaci, že všechny tyto výše zmíněné práce, zůstávají stále v původní ceně, která je stanovená od počátku u kdekoli vystaveného mého díla, nenavyšuji ji ani o dopravu!

DALŠÍ VÝTVARNÁ ČINNOST:

Kresba – krajina, portrét

PC tvorba – abstraktní obrazy, fotoobrazy...

Koláže – klasická koláž, velkoplošná koláž (PC-tisk)

Fotografie, fotoobrazy – abstraktní fotografie, fotoklony – verze,

                                   fotoperformance (variace těla x hmotný prostor),

                                   PC foto tvorba…

Grafika (reál, návrhy) – obálky knih, hud.nosiče, plakáty, nástěnné tapety,                                         katalogy, loga, vizitky, artparte…

Design vzorů výrobků (reál, návrhy) – koberce, tapety, látky…

Umělecké zpracování kovů (TV pořady 1982 – 1988), design, klasické zpracování…

Architektura – virtuální prvoprojekty, klasické projekty

Sochy, skulptury (návrhy)

Kreslený humor, komix – tisk (noviny, časopisy, tiskoviny pro firmy, reklama…)

DESIGN TVORBA - VÝROBA:

Carpet Artlipa Design (r. 2014) - umělecká odnož autorovy výtvarné aktivity Artlipa:

autor designu kolekce 15 moderní­ch designových koberců "Style design"

(vzory: moderní, industriální­, eklektický, minimalistický, retro, glamour)

Kolekce vyrobena ve spolupráci s Italskou renomovanou firmou

RADICI PIETRO INDUSTRIES & BRANDS S.p.A.

NÁZORY NA TVORBU:

Vím co dělám, proč to dělám a chci to tak dělat. Přeji si, aby si ode mne brali obrazy jen ti, co se jim skutečně líbí - a tak to doposud naštěstí vždy bylo. Těm, kterým má tvorba nic neříká, upřímně přeji hodně štěstí jinde.

Tvořím tak, jak to zrovna cítím. Tvoření je pro mne jako dýchání - i proto je mi blízká akční, pocitová malba.

Nesnažím se za každou cenu „prsit” - něco dokazovat na úkor druhých, ani se za něčím upoceně hnát. Tvorbu ostatních kolegů nekritizuji, naopak respektuji, oceňuji a jsem rád, když ke mně přistupují stejně.

Umělec je často uznán až po smrti, zvýšeným prodejem jeho děl a za vyšší ceny, proč ne. Není ale přirozenější jeho práci přiměřeně ocenit už před tím - již za jeho života?

UMĚNÍ VERSUS ŽIVOT

Věnováním se umělecké tvorbě „neodstrkuji” krásu a cenu života. Uměleckou dráhu nevidím jako dostihy, nějaké art pachtění za něčím. Myslím, že je rozumnější  „sesednout z koně” a dát mu přirozenou umělecko kreativní volnost. Uznávám totiž nejen Umění tvoření něčeho, ale zároveň i Umění žít smysluplně a hodnotně (= osobní odpovědnost, rodina, vztahy, vlastnosti, vzdělávání se, poznávání, duchovní věci - hlubší otázky života, vnímání světa, pomoc těm co to potřebují…). Talent vidím jako dar, ne vlastnictví, ani zásluha. Důležitější, než dobře malovat obrazy, je ve kvalitě vlastností, postojů a činnostech - například – nejednat sebestředně, mít čisté svědomí a vychovávat svědomitě své děti. Myslím, že jsou více potřebnější spíše jiné profese. S nadsázkou řečeno - bez obrazu ještě nikdo hlady neumřel a s Monou Lisou v trezoru zřejmě šťastnější stejně nebudeme. Ale techniky, učitele, zedníky, truhláře a popeláře potřebujeme všichni. Myslím, že pýcha a předsudky nikam nevedou. V principu respektuji všechny lidi, jsou pro mne širokou škálou krásného pestrého obrazu, kterému se říká „lidstvo”…

…a tak tedy - nežiji proto, abych upachtěně maloval, ale maluji proto, abych smysluplně žil…

 

Komentáře
Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Fler Boxy
Žádný veřejný FlerBox.
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Top nominace
Uživatel nevytvořil žádnou Top nominaci.
Zboží

Další zboží od artlípa

Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím
Menu
--