Domů Profil prodejce Atelier Dana
  • Prodejce od r. 2010
  • Zeleneč, ČR
Hodnocení: nehodnocen
Nadšenci: 16
Aktivita: -
Registrace: 7.8.2010
Město: Zeleneč
Stát: ČR

Atelier Dana

/ Prodávající
Novinky
Žádné aktuální informace.

Vítám vás v obchůdku unikátní malířské techniky - podmalby na skle, které se věnuji již více než 30 let.

 

Podmalba na skle je stará lidová technika, jež využívá zejména naivní umění. Její kolébkou je dnešní Chorvatsko, kde jsem se s touto technikou seznámila a strávila zde 20 let svého života.

 

Naivní umění započal v tehdejší Jugoslávii ve 30. letech min. st. akademický malíř Krsto Hegedušič. Vedly ho k tomu kresby na papírových potravinových sáčcích syna místního kupce, jímž byl Ivan Generalič. Ten se později stal jedním z nejznámnějších malířů naivního umění. Tak Krsto Hegedušič začal učit několik vesnických mladíků základům malířské tvorby.

Naivní umění zobrazuje především dávný vesnický život, ale i nádherná zátiší.

 

A jak vznikla podmalba na skle? Umělci malovali samozřejmě i na plátno, nicméně to bylo dosti drahé a muselo se pro něj jezdit až do dalekého Záhřebu. Sklo bylo snadno dostupné :).

 

A v čem je tato technika tak unikátní? Je zajímavá tím, že malíř pokrývá barvami spodní stranu skla. Musí tedy zvolit správný postup kladení jednotlivých vrstev barvy a zároveň malovat obraz zrcadlově. Je to technika velice pracná, časově i technicky náročná, nicméně výsledný efekt obrazu opravdu stojí za to. Tím, že barvy jsou součástí skla, získávají nepopsatelně živý a sytý vzhled.

 

Maluji především výjevy z dávného vesnického života, což je typické právě pro chorvatské naivní umění, ale i zátiší, květiny apod. Po dohodě se na motivech můžeme domluvit. 

 

Své obrazy jsem vystavovala na mnoha výstavách nejen v Česku (mimojiné jeden zakoupilo Přirodopisné muzeum v Praze), ale i Chorvatsku a především v Německu. Mé obrazy zdobí obydlí milovníků naivního umění a techniky podmalby na skle po celém světě, především v Jížní a Severní Americe a Evropě.

 

Doufám, že i vás zaujmou má díla a budou vám potěchou pro oči i duši.

 

Těší se na vás Daniela Horynová

Způsob dopravy
Pouze osobní odběr
Komentáře
Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Žádný záznam v blogu.
Fler Boxy
Žádný veřejný FlerBox.
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Top nominace
Uživatel nevytvořil žádnou Top nominaci.
Fotogalerie
Žádná fotografie ve Fler fotogalerii.
Zboží

Další zboží od Atelier Dana

Oblíbení uživatelé
Žádní oblíbení uživatelé.
Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím
Menu
--