Profil uživatele
Ateliér-koira-kissa
Prodávající
Hať
Registrace: 15.3.2010

Vítáme Vás v naší virtuální galerii.

Atelier-koira-kissa tvoří Tomáš a Veronika, kteří spolu tvoří od roku 1997.

Tomáš po absolvování střední školy, se seznámil s uměleckým kovářem působícím v Lipníku nad Bečvou a začal k němu do kovárny dojíždět, aby se učil kovářskému řemeslu. Při výuce v kovárně spolupracoval na výrobě kopií mříží do klášeru v Lipníku na Bečvou.

Následně, si tak doma koval, až na nějaký čas zakotvil v kovářství, kde se věnoval mřížím, plotům, .....                

No a nyní se věnuje kovaným Autorským šperkům z nerezové oceli.

Veronika je absolventkou UMPRUM, kde studovala Umělecké zpracování keramiky a porcelánu. Po  absolvování na nějaký čas zakotvila v Ostravském muzeu na pozici restaurátorky muzejních exponátů. Během práce v muzeu volně přesedla od hrnčířského kruhu a sochařského stojanu k šicímu stroji....Nejprve šila pro rodinu a své nejbližší. Postupně přicházely nové a nové nápady a začaly se rodit noví a noví šití kamarádi.  A tak  pověsila restaurování v muzeu na hřebík a začala se naplno věnovat šitým kamarádům. I když mnohdy příjde příležitost a člověk skloubí restaurování, keramiku a šití dokupy.

Ve své tvorbě používá recyklované materiály. Tím může zaručit, že opravdu každý šitý kamarád je ORIGINÁL. Mimo tyto šité kamarády také dává novou šanci již dříve použitému textilu, které podle svých návrhů dotváří autorskými aplikacemi.

Tomáš se zabývá kováním a Veronika návrhy šperků a když je potřeba, taky neváhá přiložit ruku k dílu a zamazat se v kovářské zástěře.

Všechny vystavené šperky jsou vykovány podle autorského návrhu.

Vše ohřívám v klasické kovářské výhni za použití drobného černého uhlí. K samotnému kování používám 120 kilogramovou kovadlinu, celou řadu kladiv nejrůznějších tvarů a velikostí, kovářské kleště, sekáče, rýhováky, ...

Pracujeme pouze s nerezovou ocelí nejvyšší kvality. Vše je poctivě vykováno z nerezového masivu u šperků většinou pracuji s pásovou nerezovou ocelí o tloušťce 3 milimetry. Po useknutí materiálu na požadovanou délku několikrát za tepla překovu, až dostanu požadovanou tloušťku. Potom se věnuji, vysekání do požadovaného tvaru, struktuře, rýhování a podobně. Následně je potřeba vše důkladně vybrousit lamelovým kotoučem, aby nebyly patrné rýhy po hrubém broušení.


Následně, když je šperk hotový, tak se musí potřít olejem a vypálit nad ohněm.

Teď už jen zbývá finální úprava za použití leštičky, filcového kotouče a leštících past. Poté je šperk již hotový a zbývá jej očistit od zbytků leštící pasty a ručně doleštit do vysokého lesku.

Tomáš  pravidelně od roku 2010 vystavuje na Mezinárodním setkání uměleckých kovářů Hefaiston na hradě Helfštýn.

V roce 2012 získal na Hefaistonu 3. cenu odborné poroty za sadu šperků " Pro něj " v kategorii Šperky.

 

Mimo kování a šití společně Tomáš s Veronikou vymýšlejí různorodé tvůrčí workshopy. Své workshopy prakticky vždy vezou sebou, když vyrážejí na své cesty po různých festivalech, Design marketech po České republice, Slovensku Německu....

 

Licence Creative Commons
Uvedená práce (dílo), jejímž autorem je Atelier-koira-kissa, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko .
Vytvořeno na základě tohoto díla: www.fler.cz
 

 
Způsob dopravy
Česká pošta. Cena poštovného dle základních tarifů České pošty.Zboží zasíláme co nejdříve po připsání platby na náš účet u FIO banky. Šperky zasíláme v bublinkové obálce příslušného rozměru pečlivě zabalené. Po domluvě je možné balíčky připojistit.
Komentáře
Vložení komentáře: Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Žádný záznam v blogu.
Fler Boxy
Žádný veřejný FlerBox.
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Top nominace
Uživatel nevytvořil žádnou Top nominaci.
Fotogalerie
Žádná fotografie ve Fler fotogalerii.
 
Novinky
Žádné aktuální informace.
Zboží
Načítá se zboží ...
Oblíbení uživatelé
Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím