Domů Profil prodejce Atelier mezi kopci
Jaroslav Jan Mareček
  • aktivní prodejce od r. 2013
    Reaguje na objednávky obvykle do 2 hodin.
  • Bystřice nad Pernštejnem, ČR
  • 673 prodaných kusů
  • 100% kladných hodnocení
Hodnocení: (192) 100%
Nadšenci: 679
Aktivita: aktivní
Prodáno: 673
Registrace: 17.7.2013
Město: Bystřice nad Pernštejnem
Stát: ČR

Atelier mezi kopci

/ Prodávající
Novinky
990517
22.1.2022 Uložena další tvorba. Srdénko i po čase kamínek z modřínu. Dny i noci dobré Vám ode mne i od šamana mého kmene.

 

Dobrý den, vítám Vás na svých stránkách vonících dřevem a lesem,

pokud Vás některé moje výrobky potěší, potěšili jste tím i mě. Když se bude něco líbit budu rád a pokud si něco obědnáte budu rád převelice.

VětevZatím mi bylo ctí a potěšením pracovat se dřevem těchto stromů: lípa, smrk, modřín,  bříza, javor, jasan, jeřáb, dub, buk, olše, trnka, jíva, jilm, jabloň, hruška, švestka, bluma, třešeň, višeň.

SmrkV roce 2015 mi bylo ctí a potěšením rozšířit seznam dřev, s kterými jsem pracoval o jinan dvoulaločný, meruňku, kořen šípku a africký ořech.

SmrkV roce 2016 mi bylo ctí a potěšením rozšířit seznam dřev, s kterými jsem pracoval o šeřík, škumpu, borovici, bez, červený cedr, lísku a vrbu. Doposud mi tedy bylo ctí vytvářet zatím ze 30 druhů dřev.

SmrkV roce 2017 mi bylo ctí a potěšením rozšířit seznam dřev, s kterými jsem pracoval o hloh a ořešák královský.

Smrk V roce 2018 mi bylo ctí a potěšením rozšířit seznam dřev, s kterými jsem pracoval o jalovec a tůji.

Smrk V roce 2019 mi bylo ctí a potěšením rozšířit seznam dřev, s kterými jsem pracoval o jírovec a cypřiš.

 

V srpnu roku 2019 mi byl udělen a předán titul - Nositel tradic Bystřicka. Za udržení tradice ručního opracování dřeva a dřevořezbářství.

Děkuji Vám i stromům za tu možnost.

Přeji příjemně využitý čas na těchto stránkách.

Čím dál více se Vás ptá, odkud jsem, kde tvořím, kde beru inspiraci a jak to se mnou vlastně je. Takže pro Vás všechny jsou tyhle řádky a rád Vám to trošku nastíním.

Žiji a tvořím v Zubří zemi. Ze svého sídla vidím velké kopce, nekonečné lesy, širé louky, vodní plochy, skály i jeskyně.

Jsem z kmene bojovníků, který přišel na Moravu a do České kotliny před mnoha staletími. Zde jsme se usadili a setrváváme. Dohlížíme na rovnováhu dobra a zla, snažíme se nezasahovat silou, pouze usměrňovat.

Strážíme důležité magické, energetické a podle Vás lidí něčím tajemná místa. Můžete nás potkat poblíž některých hradů např. Trosky, Houska, Skaly, nebo Moravském a Českém krasu v hlubokých lesích, mezi skalami i v Praze. Nebo v místech, kde se říká Zubří země, poblíž objektů, které projektoval nebo stavěl Hildebrant, Dienzenhofer nebo Santini-Eichel.

Ten, kdo si myslí, že jsem jeden z posledních  nesmrtelných, není daleko od pravdy. Bohužel doba se mění a v České republice je nás opravdu jen pár. Náš původní jazyk je obohacen o jazyk zemí, přes které jsme v dávných dobách procházeli, nebo kde jsme bojovali. Můžete poznat polštinu, ruštinu, ugrofinštinu, tibetštinu, převážně ale staromoravštinu a staročeštinu. Bohužel náš původní jazyk je dnes už mrtvý. Naše původní země je rozdělena na více částí a její netušené bohatství zaváté pod nánosem času a prachu zapomnění. Na to jsme si, ale bohužel už za ta staletí zvykli.

Protože po každém z nás by zde měla zůstat nějaká stopa a jako bojovník svého kmene jsem nedohledatelný, nechávám svůj otisk promluvit ve dřevě.

Vyřezávám motorovými pilami z kmenů různých stromů různé věci. Někdy o něco větší.

Někdy o něco menší.

 

Něco málo k postupu a opracovávání dřeva.List plachtící ve větru

V každém špalku nebo kmenu se vždy nachází něco velice pěkného, zajímavého a originálního. Stačí to jen správně vidět a z kmene, nebo špalku dostat ven.

Takže pomocí motorových pil postupně odřezávám přebytečné kousky až se dostanu k požadovanému tvaru. Pilky mám prozatím dvě. Na jemnou práci, ta se jmenuje Koťátko a říkám, že bych s ní mohl krájet i chleba. Druhá je podstatně větší a silnější, jmenuje se Kubík podle samolepky, kterou tam nalepili moje dcerky, aby se jí tolik nebály. Po vyřezání základního tvaru přichází na řadu dláta a ruční broušení. Hotové výrobky ošetřuji podle místa, kde budou pobývat. Třeba syntetické napouštědlo proti plísni, houbě a aby dřevo nechutnalo různým broučákům. Dále pak syntetickými lazurami se směsí vosků, popřípadě oleji, možno i lakem. Pro vnitřní prostředí bio oleje - pro styk s potravinami, nebo třeba různé vosky.

Myslím, že na úvod informací až dost, takže to je k pracovnímu postupu celkem vše.

Moje zboží je možné vidět a nebo zakoupit kromě těchto stránek, také na různých hradních slavnostech, bitvách, řemeslných jarmarcích, slavnostech měst, farmářských trzích a několika dalších kulturních akcích. Nově i v galerii, nebo obchůdku se zaměřením na řemeslnou výrobu. V budoucnu i v rodícím se atelieru.

Každý výrobek má u sebe zalaminovanou kartičku. Něco jako rodný list. Tady je napsáno z jakého stromu je věc vyrobena, kolik měl měl let, popřípadě proč musel být pokácen. V kterém místě rostl, nebo třeba nějaká zvláštnost, (malá odbočka zrovna vyřezávám anděla z asi 110let starého smrku,v kterém jsem našel při opracovávání kulku, po mém rozsáhlém vyšetřování jsem zjistil, že na konci války tudy mizelo gestapo z nedalekého zámku a aby se jim neprchalo tak lechce, trošku je na ústupu kropila kulkama partyzánská skupina Jermak a onen smrk jednu zbloudilou kulku koupil). Dále je na kartičce uveden postup opracování a způsob ošetření dřeva.

VYRÁBÍM V NEKUŘÁCKÉM PROSTŘEDÍ A S ÚCTOU KE DŘEVU.

Fler banner: //www.fler.cz/user/236328

"Ten, kdo pracuje rukama, je dělník. Ten, kdo pracuje rukama a hlavou je řemeslník. Ten, kdo pracuje rukama, hlavou a srdcem, je umělec. "

Sv. Františka z Assisi

 

Po dohodě je možné vyřezat  požadovaný motiv i na  Vaše přání.

Vy máte určitou představu, já také a je třeba nalézt společnou cestu.

  

   

Top výběry:

Paprsky naděje

v peřinách

Minuta ticha

Rybí speciality

Ticho lesní katedrály

Tajemné světlo slunovratu

Pokojík v podkroví

Paměť stromů

Hra

Haló, Alžběto tady Karel

Přes všechny pochyby život je krásný

Každý den je jiný

Pro zahřátí

U nebeských bran

Důležitá informace!

Pokud vytvoříte objednávku na více našich profilech(dřevo, minerály) současně, platíte jen jedno poštovné.Dárek

  

TOPlist

Od 28.10.2013

 

Způsob dopravy
Zboží odesílám prostřednictvím České pošty po připsání platby na účet. Snažím se o rychlé jednání, ale protože bydlím na samotě, tak se může stát, že cesta i na středně rychlém koni může chvíli trvat (brodění řekou, sněhové závěje, loupežníci v lese, kochání krajinou)
Další prodejní profily
Komentáře
Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Zboží

Další zboží od Atelier mezi kopci

Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím
Menu
--