Profil uživatele
Bája Šmídová
Prodávající
Praha 9
Registrace: 14.9.2018

Jmenuji se Barbora Šmídová a výrobě náhrdelníků a náušnic z korálků se věnuji už od dětství. Přivedla mě k tomu maminka, která měla ráda, když spolu věci ladí. A protože v 80. letech se toho moc koupit nedalo, nezbývalo, než si to vyrobit. Na druhou stranu to mělo tu výhodu, že si člověk mohl udělat přesně to, co potřeboval a podle svého vkusu.

technikou navlékání na vlasec jsem si vystačila poměrně dost dlouho a využila jsem ji hlavně v plesové sezóně, když jsem si navlékala soupravy k plesovým šatům. Později jsem objevila ketlování a relativně nedávno i drátované šperky.

Kromě výroby šperků (nebo chcete-li bižuterie) mě baví háčkování, vyšívání a výroba různých drobností jako jsou tašky a taštičky z recyklovaného materiálu. Nevím jak Vy, ale já mám doma spoustu oblečení, které už sice není "in", ale je mi líto ho vyhodit. A tak vymýšlím, co by se ze starých triček, mikin a džín dalo vyrobit.

Svoje výrobky tvořím podle nálady a techniky i materiály různě střídám. Co se ale nemění, je hlavní motto mé tvorby, které zní: „V jednoduchosti je krása!“

V Praze je po dohodě možný osobní odběr zdarma (nejlépe Praha 8, 9 nebo centrum).

JAK PEČOVAT O RUKODĚLNÉ VÝROBKY,

ABY VÁM DLOUHO VYDRŽELY

 

BIŽUTERIE (ŠPERKY)

Prakticky všechny povrchy reagují s okolním prostředím. Běžné bižuterní kovy, které používám pro výrobu náušnic a přívěsků, nejsou tak trvanlivé a odolné, jejich povrch časem trochu změní barvu. Některé druhy korálků jsou barvené povrchově a jejich lak se může během nošení odřít. I když se snažím vybírat kvalitní materiál, drobné povrchové změny výrobků nelze vyloučit. Šperky časem ponesou známky běžného opotřebení, na které se nevztahuje reklamace.

Aby Vám bižuterie vydržela co nejdéle, doporučuji dodržovat následující zásady:

  1. Bižuterii navlékejte jako poslední a sundávejte jako první!
  2. Bižuterii vadí chemie vč. kosmetiky - nepoužívejte v blízkosti bižuterie parfémy, líčidla, laky na vlasy apod. Parfém, či krém nechte dobře zaschnout a poté si vaše šperky nandejte.
  3. Bižuterii škodí voda  - odkládejte ji před saunováním, mytím a koupelí nejen doma, ale i u bazénu, u moře atd.
  4. Bižuterie je křehká, může se snadno poškodit nebo rozbít - s bižuterií proto nesportujte, neuklízejte a odkládejte ji před spaním.
  5. Bižuterii znehodnocuje přímé slunce  - odložte šperky při opalování
  6. Bižuterii uchovávejte v temnu a suchu, každý kousek samostatně, aby se do sebe náušnice, náhrdelníky a náramky nezamotaly. Ideální jsou šperkovnice, krabičky, uzavíratelné sáčky apod., uložené jinde než v koupelně.
  7. Uchovávejte mimo dosah dětí a domácích mazlíčků. Materiály a komponenty, které používám, nemají atest nezávadnosti pro děti do tří let, proto je nenechávejte na hraní, či olizování.
  8. V případě potřeby lze šperky opatrně přeleštit měkkým suchým hadříkem.

 

TAŠKY A PODLOŽKY HÁČKOVANÉ Z PROVÁZKU

Tyto výrobky lze šetrně prát v ruce na teplotu 30°C. Po vyprání výrobek zabalte do ručníku, jemně vymačkejte, vytáhněte (vypněte) do původního tvaru a dejte sušit - nejlépe ve vodorovné poloze, aby se tíhou nezdeformoval. Před dosušením ještě vlhký výrobek dotvarujte vytažením.

 

VÝROBKY Z RECYKLOVANÉ DŽÍNOVINY

Tyto výrobky můžete prát v pračce na teplotu 40°C.

Způsob dopravy
Menší zboží (šperky) odesílám v bublinkové obálce Českou poštou jako doporučené psaní, větší a těžší věci (háčkované podložky, tašky atd.) jako balík do balíkovny.
Obchodní podmínky

1. Obchodní podmínky se řídí příslušnými ustanoveními Občanského zákoníku, Zákonem o ochraně spotřebitele a Pravidly pro užívání Fler (Pravidla užívání a právní doložka).

2. Kupující má právo na odstoupení od kupní smlouvy, a to do čtrnácti (14) dnů od převzetí zboží.

3. Prodávající poskytuje na zboží záruku v délce 24 měsíců.

4. Podrobné obchodní podmínky obdrží kupující současně s potvrzením objednávky.

Komentáře
Vložení komentáře: Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Žádný záznam v blogu.
Fler Boxy
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Top nominace
Fotogalerie
 
Novinky
828887
5.9.2019 Ráda bych Vás pozvala na Svatoludmilskou pouť, kde budu mít stánek. Více informací na FB: https://www.facebook.com/...
Zboží
Oblíbení uživatelé
Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím