Menu
--
Profil prodejce Biošatník Domů
Profil uživatele
Biošatník
Prodávající
Hajnice
Registrace: 12.10.2013

Biošatník je nová značka českého bio oblečení. Soustřeďujeme se na výrobu oblečení z barevně rostlé biobavlny (= staré odrůdy bavlníku roustoucí v odstínech hnědé, nebo zelené), toto oblečení není barvené a neobsahuje tedy žádné zbytečné chemikálie. Látky jsou vyrobeny v ČR a jsou velmi hebké a jemné na omak (pocítíte rozdíl). Klademe důraz na profesionální zpracování.

Pokud není uvedeno jinak, doporučujeme praní v pračce na 30-40 st. U zatepleného oblečení doporučujeme šetrné praní v pračce nebo ruční praní.

Pro zachování biokvality perte v ekologických pracích prostředcích. Nejvíce se nám osvědčily prací gely typu Feel Eco, Yellow and Blue (česká výroba) nebo Ecover apod. Nepoužívejte bělící (např. typu puer), ani jiné agresivní prostředky!

Zelený odstín barevně rostlé biobavlny praním mírně tmavne. Ve vyšších teplotách a v zásaditém prostředí (např. prací soda) tmavne více. Pozor na žlučové mýdlo, prací sodu, atd. Rovněž některé agresivní prací prášky mohou způsobovat výraznější tmavnutí nebo naopak zesvětlání. Při dlouhodobém působení slunečních paprsků mohou látky zesvětlat - toto se však netýká běžného pobytu venku. Část našeho sortimentu je vyrobena z peruánských látek, u nichž již k ztmavnutí zeleného odstínu nedochází.

Vlákna barevně rostlé biobavlny nejsou nijak chemicky upravována. Oblečení po usušení přežehlete, případně před sušením upravte do požadovaného tvaru.

Sušení v sušičce spíše nedoporučujeme, protože dochází k většímu sražení. Pokud je sražení žádoucí, je možné sušičku použít. Mějte však na paměti, že sušení v sušičce způsobuje rychlejší opotřebení výrobků. Výjimku tvoří výrobky z froté, které jsou po usušení v sušičce obecně měkčí a nadýchanější.

VELIKOSTI

Naše střihy zahrnují rezervu na sražení výrobku. Rozměry dětského oblečení odpovídají standartním velikostem dle výšky dítěte nebo jsou mírně větší. Na požádání Vám oblečení přeměříme.

Dámské velikosti:

S = 36

M = 40

L = 44

XL = 48

Nyní postupně přecházíme na konfekční velikosti 36, 38, 40, 42, 44

 

Orientačně lze se řídit touto tabulkou:

 Dámské velikosti:

  34 36 38 40 42 44
výška postavy 168 168 168 168 168 168
obvod krku 35,5 36 36,5 37 37,5 38
obvod hrudi 80 84 88 92 96 100
obvod pasu 63 67 71 75 79 83
obvod sedu 88 92 96 100 104 106
délka zad 40,9 41 41,1 41,2 41,3 41,4
délka rukávu 59,9 60 60,1 60,2 60,3 60,4

 

Pánské velikosti:

 

Kód S M L XL XXL

výška postavy

170 174 178 182 186
obvod krku 37,5 39 40,5 42 43,5
obvod hrudi 88 92-96 100-104 108-112 116-120
obvod pasu 78 84 90 96 102
obvod sedu 92 98 104 110 116
délka zad 42,5 43,5 44,5 45,5 46,5
délka rukávu 62 63,5 65 67,5 70

 

Proč biobavlna?

Konvenčně pěstovaná bavlna je jednou z chemicky nejvíce ošetřovaných plodin vůbec. Na její pěstování je ročně použito až dvacet procent z celkové světové spotřeby pesticidů. Bavlníkové plantáže přitom zabírají „jen" necelá tři procenta světového půdního fondu využíva­ného k zemědělství. Řada z používaných pesticidů patří mezi vysoce toxické látky. Tyto látky nejen, že zhoršují pracovní podmínky a ovlivňují zdraví milionu rolníků a jejich rodin, ale některé chemické látky v bavlně mohou zůstat i po zpracování.

Dalším velkým problémem je fáze bělení a barvení – většina z barev k bavlně nepřilne a dostane se při vymývání do odpadních vod a tím podporuje znečišťování životního prostředí především v rozvojových zemích, kde se většina továren na zpracování bavlny nachází.

K nejkritizovanějšímu aspektu textilního průmyslu však kromě znečišťování patří téma pracovních podmínek. Lidská práce není většinou ohodnocena ani zákonem stanoveným minimem, pracovní podmínky a zacházení se zaměstnanci bývají katastrofální. Viz nedávné tragédie v Bangladéši a podobně.

Rozpor mezi obrovskými finančními prostředky vynakládanými na marketing a reklamu a neú­prosnou snahou oděvních firem snížit výrobní náklady na vlastní produkt je šokující. Z celkové ceny oblečení, za které spotřebitel v obchodě zaplatí 600 korun, tvoří náklady na práci ve všech fázích dodavatelského řetězce od pěstování bavlny přes výrobu vláken a látky až po šití jen asi 23 korun!


Biobavlna nebo také organická bavlna (z anglického organic cotton) se pěstuje bez použití syntetických pesticidů a dalších chemických látek. Pro následné zpracování nejsou povoleny látky, které jsou byť jen podezřelé z karcinogenních účinků, negativního vývoje plodu a nebo mohou způsobit alergické reakce. Celkově se klade velký důraz na energetickou šetrnost technologií a biologickou odbouratelnost. Množství technologií je úplně zakázáno – nesmí se například používat chlor, formaldehyd, azobarviva, enzymatické bělení, protimačkavé či antibakteriální úpravy.

 

Co je barevně rostlá biobavlna?

 Jedná se o staré odrůdy bavlníku, které přirozeně rostou v mnoha odstínech hnědé a zelené. Tyto kultivary se donedávna příliš nepoužívaly, jednak proto, že nebyly vhodné pro moderní textilní stroje, ale také proto, že bílá bavlna se snáze barví. Barevně rostlá biobavlna je výjimečná v tom, že se nemusí barvit a je tedy maximálně ekologická a šetrná k pokožce.

 Odstíny hnědé a zelené se používají ve spojení s krémovou, nebělenou biobavlnou a vznikají tak buď různé druhy proužků, anebo exkluzivní vyplétané vzory.

Pro danné vlastnosti se jedná o jeden z nejpříjemnějších a nejšetrnějších materiálů. Je velmi vhodný pro malé děti, alergiky a ekzematiky, na kojenecké oblečení, spodní prádlo, na spaní, ale také jako krásné svrchní oblečení.

 Barevné odstíny po vyprání postupně ztmavnou a stanou se kontrastnějšími. K tmavnutí dochází zvláště při vyšších teplotách a v zásaditém prostředí (prací soda). Zelená tmavne více, většinou až do "khaki" odstínu.

Bio bavlněné příze použité na výrobu látek z barevně rostlé biobavlny mají certifikát GOTS, který zajišťuje nejen přísnou kontrolu kvality z ekologického hlediska, ale také dodržování sociálních podmínek ve výrobě v souladu s Fair Trade. Zdravotní nezávadnost pro děti do 3.let zaručuje certifikát Oeko-Tex I. Látky byly vyrobeny v ČR.

Dále používáme materiály z Peru, které jsou certifikované GOTS, USDA ORGANIC, Control Union Fair Choice a my jsme je ještě nechali otestovat u SZÚ (Státní zdravotní ústav) - na nezávadnost pro děti od 0 let.

  

 

 

 

 

 

 

 

Způsob dopravy
MOŽNÝ OSOBNÍ ODBĚR V Trutnově v našem krámku, Palackého 85. DOPRAVA: Zásilkovna 65 Kč,Česká pošta/doporučená zásilka/do 760,- Kč hodnoty objednávky: 65,- Kč. Balík Do ruky nebo Na poštu: 120 nebo 99 Kč. Dobírka: +36,- Kč. Od 3000,- Kč hodnoty objednávky je doprava zdarma. Na Slovensko zasíláme do Zásilkovny: Zásilkovna: 99 Kč Pro hodnotu objednávky od 3000 Kč je poštovné ZDARMA. Na Slovensko zasíláme pouze po platbě převodem. Pro ostatní země EU Vám poštovné vypočteme.
Obchodní podmínky

Obchodní podmínky

1. Všeobecná ustanovení:

Kupující učiněním objednávky akceptuje následující obchodní podmínky. Vztahy kupujícího a prodávajícího se řídí těmito obchodními podmínkami a jsou pro obě strany závazné.

Prodávající:

Anna Beránková/Biošatník

Kupující:

Spotřebitel, který objednává zboží u prodávajícího.

2. Předmět smlouvy

Předmětem smlouvy jsou položky uvedené v kupní smlouvě – objednávce (dále jen zboží).

3. Objednávka zboží

Objednávka učiněná u uživatele Biošatník v internetovém obchodě FLER, je návrhem kupní smlouvy. Podmínkou platnosti elektronické objednávky je vyplnění veškerých formulářem předepsaných údajů a náležitostí. Prodávající je v závislosti na charakteru objednávky (množství zboží, výše ceny) oprávněn požádat kupujícího o autorizaci objednávky, např. telefonicky či elektronickou poštou. Kupní smlouva je uzavřená dodáním objednaného zboží a jeho úhradou.

Potvrzením objednávky stvrzuje spotřebitel souhlas s obchodními podmínkami, platnými v den podání objednávky. Spotřebitel má právo do 24 hodin stornovat objednávku bez sankcí.

4. Dodací lhůta

Zboží odesíláme nejdéle do 14 pracovních dnů od přijetí platby na účet, zpravidla však následující pracovní den. Kupující je o skutečném datu dodání informován elektronickou poštou. Pokud není požadované zboží skladem, bude zákazník obratem informován na kontakty uvedené v objednávce.

5. Cena a platba zboží

Pro nákup zboží jsou platné ceny uvedené v internetovém obchodě v okamžiku objednání. Cenu lze uhradit v hotovosti při převzetí zásilky (dobírka) nebo bankovním převodem předem na účet prodávajícího. Při platbě předem na účet se předpokládá, že částka za objednané zboží bude uhrazena nejpozději do 5 pracovních dnů od objednání, není-li s prodávajícím ujednáno jinak. Při platbě převodem prodávající po objednání zboží potvrdí e-mailem jeho dostupnost a celkovou částku k převodu a to obvykle nejpozději následující pracovní den. Při nezaplacení zboží v uvedené lhůtě si prodávající vyhrazuje možnost zrušení objednávky.

6. Ceny poštovného: Viz způsoby dopravy. Os.odběr v Praze je zpoplatněn částkou 30 kč za balík, zboží na místo odběru připravujeme 1x měsíčně.

Zboží je dodáváno prostřednictvím České pošty, DPD a do Zásilkovny.

V případě objednávky zaslané na dobírku, kterou jste si nevyzvedli, jste povinni uhradit náklady na přepravu zboží dle našeho ceníku. V případě opakovaného zaslání zboží na žádost zákazníka hradí zákazník poštovné v plné výši (tj. nové poštovné + poštovné za nevyzvednutou zásilku). Zásilku podruhé na dobírku nezasíláme!

Pokud si zákazník nevyzvedne zásilku placenou převodem, má prodávající právo strhnout si z celkové částky částku vynaloženou na přepravu zboží dle platného ceníku.

7. Záruka

Pokud není stanoveno jinak, je standardní záruční doba 24 měsíců. Zjistí-li kupující při převzetí zboží vady, musí tyto skutečnosti sdělit prodávajícímu vždy písemně (elektronickou poštou), bez zbytečného odkladu, nejpozději však do 3 dnů od převzetí zboží.

Přirozené tmavnutí nebo světlání některých odstínů barevně rostlé biobavlny není důvodem k reklamaci.

8. Vrácení nebo výměna zboží

Kupující má právo odstoupit od kupní smlouvy do 14 dnů od převzetí zboží a to bez udání důvodů. Pokud se tak rozhodne, je kupující povinen v uvedené lhůtě vrátit zboží na adresu prodávajícího. Poštovné a balné za odeslání vraceného zboží hradí kupující. Vrácené zboží musí být nepoužité, v původním obalu, nepoškozené a kompletní. V opačném případě má prodávající právo úměrně snížit vrácenou částku za zboží. Po obdržení vráceného zboží, prodávající obratem kupujícímu vrátí odpovídající částku předem dohodnutým způsobem.

9. Ochrana osobních dat

Odesláním objednávky a registrací kupující souhlasí se zařazením svých údajů do databáze prodávajícího. Prodávající se zavazuje neposkytnout tyto údaje třetím osobám. Veškerá osobní data a kontaktní údaje uvedené při objednávce zboží jsou určeny pouze pro účely internetového obchodu biosatnik.cz, který s nimi nakládá v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů.

10. Další ujednání

Podáním objednávky přijímá kupující veškerá ustanovení Obchodních podmínek uvedených na internetových stránkách prodávajícího ve znění platném v den odeslání elektronické objednávky.

Jsme plátci DPH.

V Trutnově, dne 8.1.2018

Komentáře
Vložení komentáře: Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Žádný záznam v blogu.
Fler Boxy
Žádný veřejný FlerBox.
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Top nominace
Uživatel nevytvořil žádnou Top nominaci.
Fotogalerie
Žádná fotografie ve Fler fotogalerii.
 
Novinky
837541
16.10.2019 Milí zákazníci, máme obchod v Trutnově! Ti, z vás, kdo míří na dovolenou do Krkonoš, najdete nás v Palackého 85 :-).
Zboží
Oblíbení uživatelé
Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím