Profil uživatele
Blenda
Prodávající
Dobříš
Registrace: 7.9.2010

Přeji Vám dobrý den a zároveň Vás vítám ve svém obchůdku.

Kdybych měla něco o sobě napsat, bylo by to na román; tak se pokusím aspoň ve zkratce: Po dvanáctiletém bydlení v paneláku jsme se s manželem a synkem přestěhovali na samotu na starý mlýn. Do té doby jsem prošla různými profesemi - od sanitárky v domově důchodců, montážní dělnice kabelů, lití svíček atd. po technickou kresličku (moje původní). Koupí samoty se nám vše obrátilo naruby – opět úplně jiné zaměstnání (kopistka v tiskárně), k malým psům přibyl velký (malé kníračky tady dožily), změnili jsme náhled na život jako takový, ALE HLAVNĚ se nám povedlo pořídit staršímu synkovi brášku. Teď je staršímu synovi Michalovi 25 let a malému Alíškovi bylo 10 let a od 2.2.2012 je u nás v péči ještě 15ti letá slečna Kristýnka ;-).

mlyn

A protože už od dětství zkouším všechny možné činnosti – začala jsem vyšíváním, háčkováním, pletením (i ponožek na 4 jehlicích), předením na kolovratu,

batikováním, aranžováním, následovala dekoupage, mozaika, poslední dobou se pokouším o pletení z pediku

– je bydlení na naší samotě (někdy i drsnou) pohádkou! Vyzkoušeli jsme si nahazování omítky, výměnu vodovodní baterie, postavili jsme kamenný taras, stvořili různé regály, ploty, vrátka - zkrátka opravujeme kde co..

Pokud není zem zamrzlá, hrabeme se v ní neustále. Milujeme bylinkové čaje; a tak si téměř všechny bylinky (i ty méně známé) pěstujeme sami. Hodně času jsem jako malá holka trávila u své babičky, která mi před několika lety odešla, a která mě plno věcí naučila – jasně že nejen o bylinkách. Bylinky nejsou ošetřované chemicky, sušíme je zavěšené v mlýnici na trámech nebo rozložené na papíru. Bylinné směsi samozřejmě sami také užíváme. Z bylinek vyrábím nejen čajové směsi, ale také tinktury, masti, oleje, sirupy, medy, šťávy atd.; také přírodní mýdla i šampony.

Dalším mým velkým „koněm“ je pěstování trvalek, ale i dvouletek, letniček, které byly dříve u každého venkovského stavení, ale dnes už pomalu mizí z předzahrádek apod. S tím souvisí i objevování starých nebo zapomenutých druhů zeleniny.

Od loňského roku (2014) chováme také včelky a letos začínáme s chovem čistokrevné vodní i hrabavé drůbeže. Veškerá naše "havěť" je vypiplaná od skořápky, takže nyní máme cca stovku dalších mazlíků ;-).. Fotečky budu postupně přidávat ;-)..

Zkrátka to doma a kolem dokola tady miluju, mám ráda lidi, kteří nás tu přijali, jakoby jsme tu byli odjakživa. A jestliže jste dočetli až sem a máte ještě chvilku času, nezbývá než se juknout do mé nabídky.

Přeju Vám jen samé dobré a krásné obchůdky

Renda

PS - všem díky za srdíčkové návštěvy i za slova chvály v komentářích, mám radost a o to větší chuť se zas do něčeho pustit..

Způsob dopravy
Zásilky posílám doporučeně Českou poštou v PVC obálce, příp. v kartonové krabici jako cenný balík. Při nákupu více položek v mém obchůdku se platí jen jedno poštovné!
Komentáře
Vložení komentáře: Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Žádný záznam v blogu.
Fler Boxy
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Top nominace
Fotogalerie
 
Novinky
Žádné aktuální informace.
Zboží
Načítá se zboží ...
Oblíbení uživatelé
Zobrazování oblíbených uživatelů není majitelem účtu povoleno.
Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.