Domů Profil prodejce Bratr Filip
  • Prodejce od r. 2011
  • Písek, ČR
Hodnocení: nehodnocen
Nadšenci: 13
Aktivita: -
Registrace: 2.9.2011
Město: Písek
Stát: ČR

Bratr Filip

/ Prodávající
Novinky
Žádné aktuální informace.

 

Umění je cesta po který jdeš. Nikdo tě nemůže soudit za to jak tvoje cesta vypadá. Leda ten, kdo si zuje boty a chce jít s tebou.

A na té cestě má člověk hranice a omezení. A dokud nepochopí, že to on si tam ty hranice a omezení dal, tak tam prostě pořád budou.

Rád bych zkusil co nejvíc těch bariér odstranit. A tak jsem začal malovat v době, kdy mi bylo pětatřicet. Do té doby jsem věřil tomu, že to nejde, že nemám talent, že to neumím. Věřil jsem tomu, co mi říkali ve škole i doma. V březnu 2011 to bylo poprvé, kdy jsem se na tyhle řeči vykašlal a začal jsem malovat. 

Některé obrazy rituálně pálím a ponechávám si tu jenom ty, které pak nabízím k prodeji lidem, u kterých naleznou svůj další příběh, svojí další cestu a já už nebudu jejich součástí.

Malování je pro mě jedna s cest, kdy se na chvilku setkávám s Bohem. Protože je tam jen ten obraz a já a On. A když je člověk už opravdu hluboko, tak pak už neví, kdo je obraz, já zmizí a zůstává jenom On.

Malování je pro mě meditace - tady a teď!

 

Filip Štojdl

Komentáře
Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Žádný záznam v blogu.
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Top nominace
Uživatel nevytvořil žádnou Top nominaci.
Fotogalerie
Žádná fotografie ve Fler fotogalerii.
Zboží

Další zboží od Bratr Filip

Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím
Menu
--