Tento prodejce dočasně znemožnil nákup svého zboží až do 12.4.2020 00:00 z důvodu "Rodičovská dovolená". Vážení zákazníci, omlouváme se, ale přerušujeme na nějakou dobu provoz našeho obchůdku. Až to bude zase možné, budeme se Vám... více »
Profil uživatele
Brontíci
Lucie Kováčiková | prodávající
Praha 4
Registrace: 10.11.2013

{#emotions_dlg.naruc}

 Vítejte v našem voňavém dárkovém obchůdku!

 Zabýváme se ruční výrobou různých dárkových a dekorativních výrobků pro zpříjemnění všedního dne. Najdete u nás voňavé svíčky z různých materiálů, aromavosky do aromalampy a originální dárkové krabičky.

Valentýnka

K výrobě používáme kvalitní suroviny, které ručně zpracováváme. Vyrábíme celá rodina.  

Všechny naše výrobky dostanete dárkově zabalené, takže je rovnou můžete použít jako hezký dárek.

 Dárek

 

 Klasické parafínové svíčky

různých tvarů, barev a vůní jsou vyrobeny z kvalitního a dobře hořícího parafínového vosku. Vosk je celoprobarvený. Naše dekorativní a plovoucí svíčky obsahují příjemné vůně do svíček. Můžete si také vybrat z variant dárkového balení.

Ukázka svíček

 

 Zajímavé palmové svíčky 

různých tvarů, barev a vůní jsou vyrobeny z přírodního krystalického palmového vosku. Vosk je celoprobarvený a tvoří na povrchu efekt ledových krystalů. Naše svíčky z palmového vosku obsahují příjemné vůně do svíček, menší svíčky můžete použít i jako plovoucí.

Svíčky z palmového vosku

 

 Originální dárkové origami krabičky

 jsou ručně skládané z různě silného papíru se zajímavými barevnými motivy. Naše dárkové krabičky obsahují voňavé svíčky z našeho sortimentu. Jsou milým dárkem, chcete-li někoho potěšit.

Dárkové krabičky

 

 Aromavosky

různých tvarů, barev a vůní jsou vyrobeny z přírodního krystalického palmového vosku. Vosk je celoprobarvený a tvoří na povrchu efekt ledových krystalů. Naše aromavosky obsahují 100% esenciální oleje nejvyšší kvality. Jsou proto vhodné pro aromaterapii.

Aromavosky

 

 Originální dárkové polštářkové krabičky

 jsou ručně skládané ze silného papíru se zajímavými barevnými motivy. Naše dárkové krabičky obsahují voňavé aromavosky z našeho sortimentu. Jsou milým dárkem, chcete-li někoho potěšit.

 

Budeme rádi, když se Vám naše výrobky budou líbit.

Pokud byste měli zájem o větší množství výrobků, než je aktuálně vystaveno, nebojte se napsat zprávu, vyrobíme nebo doplníme, co bude potřeba.  

Přejeme Vám hlavně pohodu a relax. 

Brontíci  

 

Nekuřácký banner

 

Můžete také navštívit i náš další volnočasový obchůdek s háčkovanými výrobky a maličkostmi pro radost na profilu: Čas na čaj Čaj

image

  image  image

 

a obchůdek se samostatnými dárkovými krabičkami pro Vaše další použití Dárek 

na dalším profilu: Čas na kávu Čaj

Čas na kávu

Při současném objednání výrobků z více našich profilů - platíte vždy pouze jedno poštovné:)Balíček

 

Doporučujeme také navštívit obchůdek naší mamky Driadis, kde najdete různé zajímavé dekorace z kytiček:    

Květ     Slunečnice      Tulipán

Driadis

 

Vítáme v našem voňavém obchůdku všechny, kteří se dokážou radovat z malých věcí a podarovat radostí i ostatní. Nenechte si zkazit tuto radost, je moc vzácná. Srdce

Přejeme Vám příjemné zastaveníčko a děkujeme za Vaši milou náštěvu. Kytice

Způsob dopravy
Zboží zasíláme prostřednictvím Zásilkovny nebo České pošty ihned po připsání platby na náš účet. Vše je pečlivě a bezpečně zabaleno.
Obchodní podmínky

INFORMACE PRO OBJEDNÁVÁNÍ NA WWW.FLER.CZ

NEBOLI CO JE DŮLEŽITÉ VĚDĚT PŘED NÁKUPEM PRO VÁS:

(TO HLAVNÍ ZE STANOVENÝCH OBCHODNÍCH PODMÍNEK A PRAVIDEL PŘI NÁKUPU NA PORTÁLU FLER.CZ)

Kupující provádí objednávku zboží prostřednictvím svého zákaznického účtu na www.fler.cz.

Při zadávání objednávky si kupující vybere zboží, počet kusů zboží, způsob platby a doručení.

Objednávky přijímáme prostřednictvím portálu Fler.cz na adrese: https://www.fler.cz/brontici a na našich dalších profilech na www.fler.cz (https://www.fler.cz/cas-na-caj, https://www.fler.cz/cas-na-kavu).

Při současném objednání výrobků z více našich profilů - platíte vždy pouze jedno poštovné! Ceny poštovného v jednotlivých objednávkách budou následně upraveny! Bude ponechána pouze jedna cena (dle reálně zvoleného způsobu platby a přepravy).

Společně s kupní cenou je kupující povinen uhradit prodávajícímu náklady spojené s dodáním zboží ve smluvené výši. Není-li dále uvedeno výslovně jinak, rozumí se dále kupní cenou i náklady spojené s dodáním zboží. Při převzetí zboží od přepravce je kupující povinen zkontrolovat neporušenost obalů zboží a v případě jakýchkoliv závad toto neprodleně oznámit přepravci. V případě shledání porušení obalu svědčícího o neoprávněném vniknutí do zásilky nemusí kupující zásilku od přepravce převzít. Kupující nabývá vlastnické právo ke zboží zaplacením celé kupní ceny za zboží, včetně nákladů na dodání, nejdříve však převzetím zboží.

Každý výrobek je originální ruční práce. Termíny dodání jsou tímto faktem ovlivněny. U každého výrobku najdete počet právě dostupných kusů výrobků. Pokud toto množství nepřekročíte, zásilku odešleme co nejdříve - většinou následující pracovní den (v případě platby bankovním převodem platí ode dne připsání platby na účet).

Pokud byste měli zájem o větší množství výrobků, než je aktuálně vystaveno, nebojte se napsat Zprávu přes Fler poštu, vyrobíme nebo doplníme, co bude potřeba. Vystavíme Vám rezervovanou nabídku dle dohody a budete si tak moci zboží objednat. Termín odeslání se prodlouží dle velikosti zásilky (menší zásilka bude odeslána do týdne, větší zásilky do dvou až tří týdnů, případně dle další dohody).

Poskytujeme slevu 5% z nákupu zboží nad 1000 Kč. Pro uplatnění slevy je potřeba vygenerovaný slevový kupón, který se vkládá ještě před uzavřením objednávky! Pokud tedy plánujete nákup nad 1000 Kč (bez poštovného!), dejte nám vědět prostřednictvím Fler pošty a my Vám slevový kupón zašleme! Případné slevy z kupní ceny zboží nelze navzájem kombinovat, nedohodne-li se prodávající s kupujícím jinak.

V případě, že některý z požadavků uvedených v objednávce nemůže prodávající splnit, dohodne se s kupujícím na případných změnách v nabídce (přes okénko Zprávy k objednávce nebo Fler poštu). Pozměněná nabídka se považuje za nový návrh kupní smlouvy a kupní smlouva je v takovém případě uzavřena potvrzením kupujícího o přijetí této nabídky prodávajícímu (přes okénko Zprávy k objednávce nebo Fler poštu). Kupující bere na vědomí, že prodávající má právo objednávku odmítnout, nebo její část. V tomto případě hradí pouze schválenou část objednávky.

Všechny objednávky přijaté prodávajícím jsou závazné. Kupující může zrušit objednávku, dokud není kupujícímu doručeno oznámení o přijetí objednávky prodávajícím. Kupující může zrušit objednávku přes okénko Zprávy k objednávce nebo Fler poštu.

Potvrzením objednávky (s případným doplněním dle Vašich dohodnutých požadavků) se považuje obchod za uzavřený.

A ABYSTE VĚDĚLI, CO JE TO HLAVNÍ PŘI VAŠICH NÁKUPECH PRO NÁS :)

Budeme rádi, když se Vám naše výrobky budou líbit a budete se k nám do obchůdků rádi vracet:)

Vše je o dobré komunikaci - nebojte se napsat nám Fler poštou Vaše dotazy a přání - určitě Vám co nejdříve odpovíme, a pokud to bude jen trochu možné, budeme se snažit vyjít Vám co nejvíce vstříc:)

Vítáme s radostí všechny ty, kdo se dokážou radovat z malých věcí, a rádi podarují radostí i ostatní - to je hlavní myšlenka našeho dárkového obchůdku:)

Moc nás těší, že dokážete ocenit hodnotu poctivé ruční práce:) (bez Vaší podpory by řemeslná výroba pomalu zanikla - a to by byla obrovská škoda!)

PŘEJEME VÁM HLAVNĚ POHODU A RELAX A MOC VÁM DĚKUJEME ZA KAŽDOU VAŠI NÁVŠTĚVU!

VÁŠ RODINNÝ OBCHŮDEK BRONTÍCI

Pro splnění všech zákonných práv a povinností je nutné souhlasit a dodržovat:

 stanovené Obchodní podmínky

 pravidla portálu Fler.cz

Při nákupu postupujte dle pravidel portálu Fler.cz.

(https://www.fler.cz/pravidla-uzivani-pravni-dolozka, https://www.fler.cz/uzivatel/gdpr)

Tyto obchodní podmínky dále upravují vzájemná práva a povinnosti prodávajícího a kupujícího prostřednictvím webového rozhraní umístěného na webové stránce dostupné na internetové adrese https://www.fler.cz/brontici.

OBCHODNÍ PODMÍNKY

I. Základní ustanovení

1. Tyto obchodní podmínky (dále jen „obchodní podmínky“) jsou vydané dle § 1751 a násl. zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník (dále jen „občanský zákoník“)

Brontíci (dále jen „prodávající“)

2. Tyto obchodní podmínky upravují vzájemná práva a povinnosti prodávajícího a fyzické osoby, která uzavírá kupní smlouvu mimo svoji podnikatelskou činnost jako spotřebitel, nebo v rámci své podnikatelské činnosti (dále jen: „kupující“) prostřednictvím webového rozhraní umístěného na webové stránce dostupné na internetové adrese https://www.fler.cz/brontici (dále jen „internetový obchod“ nebo „prodávající“).

3. Ustanovení obchodních podmínek jsou nedílnou součástí kupní smlouvy. Odchylná ujednání v kupní smlouvě mají přednost před ustanoveními těchto obchodních podmínek.

4. Tyto obchodní podmínky a kupní smlouva se uzavírají v českém jazyce. 

II. Informace o zboží a cenách

1. Informace o zboží, včetně uvedení cen jednotlivého zboží a jeho hlavních vlastností jsou uvedeny u jednotlivého zboží v katalogu internetového obchodu. Ceny zboží zůstávají v platnosti po dobu, po kterou jsou zobrazovány v internetovém obchodě. Toto ustanovení nevylučuje sjednání kupní smlouvy za individuálně sjednaných podmínek. Nejsme plátcem DPH.

Poskytujeme slevu 5% z nákupu zboží nad 1000 Kč. Pro uplatnění slevy je potřeba vygenerovaný slevový kupón, který se vkládá ještě před uzavřením objednávky! Pokud tedy plánujete nákup nad 1000 Kč (bez poštovného!), dejte nám vědět prostřednictvím Fler pošty a my Vám slevový kupón zašleme!

Slevový kupon - sleva je definována slevou v procentech, která se odečítá vždy od jednotlivých položek zboží daného prodejce. Slevy v procentech se zaokrouhlují vždy na celé koruny. Slevové kupony mají omezenou platnost definovanou prodávajícím.

Zpětné použití slevového kódu není, bohužel, možné. Pokud jste již učinili objednávku, není možné k ní slevu zpětně přiřadit! (jedinou možností je doplnění slevového kódu samotným prodávajícím - to je však možné jen do chvíle, než objednávku přijme!)

2. Veškerá prezentace zboží umístěná v katalogu internetového obchodu je informativního charakteru a prodávající není povinen uzavřít kupní smlouvu ohledně tohoto zboží.

3. V internetovém obchodě jsou zveřejněny informace o nákladech spojených s dodáním zboží. Informace o nákladech spojených s dodáním zboží uvedené v internetovém obchodě platí pouze v případech, kdy je zboží doručováno v rámci území České republiky.

4. Případné slevy z kupní ceny zboží nelze navzájem kombinovat, nedohodne-li se prodávající s kupujícím jinak. 

III. Objednávka a uzavření kupní smlouvy

1. Náklady vzniklé kupujícímu při použití komunikačních prostředků na dálku v souvislosti s uzavřením kupní smlouvy (náklady na internetové připojení, náklady na telefonní hovory), hradí kupující sám. Tyto náklady se neliší od základní sazby.

2. Kupující provádí objednávku zboží prostřednictvím svého zákaznického účtu na www.fler.cz.

3. Při zadávání objednávky si kupující vybere zboží, počet kusů zboží, způsob platby a doručení.

4. Před odesláním objednávky je kupujícímu umožněno kontrolovat a měnit údaje, které do objednávky vložil. Objednávku odešle kupující prodávajícímu kliknutím na tlačítko Odeslat závaznou objednávku. Údaje uvedené v objednávce jsou prodávajícím považovány za správné. Podmínkou platnosti objednávky je vyplnění všech povinných údajů v objednávkovém formuláři a potvrzení kupujícího o tom, že se seznámil s těmito obchodními podmínkami.

5. Po obdržení objednávky přijde kupujícímu potvrzení o obdržení objednávky na emailovou adresu, kterou kupující při objednání zadal. Toto potvrzení je automatické a nepovažuje se za uzavření smlouvy. Přílohou potvrzení jsou aktuální obchodní podmínky prodávajícího. Kupní smlouva je uzavřena až po přijetí objednávky prodávajícím. Oznámení o přijetí objednávky je doručeno na emailovou adresu kupujícího. 

6. V případě, že některý z požadavků uvedených v objednávce nemůže prodávající splnit, dohodne se s kupujícím na případných změnách v nabídce (přes okénko Zprávy k objednávce nebo Fler poštu). Pozměněná nabídka se považuje za nový návrh kupní smlouvy a kupní smlouva je v takovém případě uzavřena potvrzením kupujícího o přijetí této nabídky prodávajícímu (přes okénko Zprávy k objednávce nebo Fler poštu). Kupující bere na vědomí, že prodávající má právo objednávku odmítnout, nebo její část. V tomto případě hradí pouze schválenou část objednávky.

7. Všechny objednávky přijaté prodávajícím jsou závazné. Kupující může zrušit objednávku, dokud není kupujícímu doručeno oznámení o přijetí objednávky prodávajícím. Kupující může zrušit objednávku přes okénko Zprávy k objednávce nebo Fler poštu. 

8. V případě, že došlo ke zjevné technické chybě na straně prodávajícího při uvedení ceny zboží v internetovém obchodě, nebo v průběhu objednávání, není prodávající povinen dodat kupujícímu zboží za tuto zcela zjevně chybnou cenu. Prodávající informuje kupujícího o chybě bez zbytečného odkladu a zašle kupujícímu informace o  pozměněné nabídce. Pozměněná nabídka se považuje za nový návrh kupní smlouvy a kupní smlouva je v takovém případě uzavřena potvrzením o přijetí kupujícím přes okénko Zprávy k objednávce nebo Fler poštu.

IV. Zákaznický účet a komunikace mezi kupujícím a prodávajícím

Při zřizování účtu a následném používání k nákupu postupujte dle pravidel portálu Fler.cz.

Ke vzájemné komunikaci mezi kupujícím a prodávajícím se používá Fler pošta (pravidla používání viz portál Fler.cz), případně okénko Zprávy k objednávce (po vytvoření objednávky).

V. Platební podmínky a dodání zboží

1. Cenu zboží a případné náklady spojené s dodáním zboží dle kupní smlouvy může kupující uhradit následujícími způsoby:

 bezhotovostně převodem na bankovní účet prodávajícího

Pokud budete platit za zboží předem převodem na účet, budou Vám všechny potřebné údaje zaslány na Váš e-mail. 

 dobírkou v hotovosti při předání zboží doručovací službou

 v hotovosti při osobním odběru v provozovně

Pokud si chcete vyzvednout zakázku objednanou v našem internetovém obchodě osobně, dohodněte se s námi na termínu vyzvednutí (místo a čas předání se dohodne vzájemnou komunikací přes okénko Zprávy k objednávce nebo Fler poštu). Platba proběhne buď na místě (při platbě v hotovosti), nebo si pouze vyzvednete již zaplacené zboží (při platbě předem převodem na účet).

2. Společně s kupní cenou je kupující povinen uhradit prodávajícímu náklady spojené s dodáním zboží ve smluvené výši. Není-li dále uvedeno výslovně jinak, rozumí se dále kupní cenou i náklady spojené s dodáním zboží.

3. V případě platby v hotovosti je kupní cena splatná při převzetí zboží. V případě bezhotovostní platby je kupní cena splatná do 14 dnů od uzavření kupní smlouvy.

4. V případě bezhotovostní platby je závazek kupujícího uhradit kupní cenu splněn okamžikem připsání příslušné částky na bankovní účet prodávajícího.

5. Prodávající nepožaduje od kupujícího předem žádnou zálohu či jinou obdobnou platbu. Úhrada kupní ceny před odesláním zboží není zálohou.

6. Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online, v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

7. Zboží je kupujícímu dodáno:

 na adresu určenou kupujícím v objednávce

 prostřednictvím výdejny zásilek na adresu výdejny, kterou kupující určil,

 osobním odběrem v provozovně prodávajícího

8. Volba způsobu dodání se provádí během objednávání zboží.

9. Náklady na dodání zboží v závislosti na způsobu odeslání a převzetí zboží jsou uvedeny v objednávce kupujícího a v potvrzení objednávky prodávajícím. V případě, že je způsob dopravy smluven na základě zvláštního požadavku kupujícího, nese kupující riziko a případné dodatečné náklady spojené s tímto způsobem dopravy.

10. Je-li prodávající podle kupní smlouvy povinen dodat zboží na místo určené kupujícím v objednávce, je kupující povinen převzít zboží při dodání. V případě, že je z důvodů na straně kupujícího nutno zboží doručovat opakovaně nebo jiným způsobem, než bylo uvedeno v objednávce, je kupující povinen uhradit náklady spojené s opakovaným doručováním zboží, resp. náklady spojené s jiným způsobem doručení.

11. Při převzetí zboží od přepravce je kupující povinen zkontrolovat neporušenost obalů zboží a v případě jakýchkoliv závad toto neprodleně oznámit přepravci. V případě shledání porušení obalu svědčícího o neoprávněném vniknutí do zásilky nemusí kupující zásilku od přepravce převzít.

12. Prodávající vystaví kupujícímu daňový doklad – fakturu. Daňový doklad – faktura je odeslán/a na emailovou adresu kupujícího nebo je přiložen/a k dodávanému zboží.

13. Kupující nabývá vlastnické právo ke zboží zaplacením celé kupní ceny za zboží, včetně nákladů na dodání, nejdříve však převzetím zboží. Odpovědnost za nahodilou zkázu, poškození či ztrátu zboží přechází na kupujícího okamžikem převzetí zboží nebo okamžikem, kdy měl kupující povinnost zboží převzít, ale v rozporu s kupní smlouvou tak neučinil.

14. Každý výrobek je originální ruční práce. Termíny dodání jsou tímto faktem ovlivněny. U každého výrobku najdete počet právě dostupných kusů výrobků. Pokud toto množství nepřekročíte, zásilku odešleme co nejdříve - většinou následující pracovní den (v případě platby bankovním převodem platí ode dne připsání platby na účet).

Pokud byste měli zájem o větší množství výrobků, než je aktuálně vystaveno, nebojte se napsat Zprávu přes Fler poštu, vyrobíme nebo doplníme, co bude potřeba. Vystavíme Vám rezervovanou nabídku dle dohody a budete si tak moci zboží objednat. Termín odeslání se prodlouží dle velikosti zásilky (menší zásilka bude odeslána do týdne, větší zásilky do dvou až tří týdnů, případně dle další dohody). 

Odeslání zásilky se může zpozdit od dohodnutého termínu kvůli naplánovaným avizovaným akcím (trhy) - v těchto dnech zásilky neodesíláme, nebo vlivem nenadálých nepředvídatelných událostí (zdravotní komplikace, živelné pohromy, apod.). Snažíme se vždy dohodnutý termín určit a dodržet co nejpřesněji, odesílání zbytečně nezdržujeme a zásilky odesíláme co nejdříve.

VI. Odstoupení od smlouvy

1. Kupující, který uzavřel kupní smlouvu mimo svoji podnikatelskou činnost jako spotřebitel, má právo od kupní smlouvy odstoupit.

2. Lhůta pro odstoupení od smlouvy činí 14 dnů:

 ode dne převzetí zboží,

 ode dne převzetí poslední dodávky zboží, je-li předmětem smlouvy několik druhů zboží nebo dodání několika částí

 ode dne převzetí první dodávky zboží, je-li předmětem smlouvy pravidelná opakovaná dodávka zboží.

3. Kupující nemůže mimo jiné odstoupit od kupní smlouvy:

 poskytování služeb, jestliže byly splněny s jeho předchozím výslovným souhlasem před uplynutím lhůty pro odstoupení od smlouvy a prodávající před uzavřením smlouvy sdělil kupujícímu, že v takovém případě nemá právo na odstoupení od smlouvy,

 o dodávce zboží nebo služby, jejichž cena závisí na výchylkách finančního trhu nezávisle na vůli prodávajícího a k němuž může dojít během lhůty pro odstoupení od smlouvy,

 o dodávce zboží, které bylo upraveno podle přání kupujícího nebo pro jeho osobu,

 dodávce zboží, které podléhá rychlé zkáze, jakož i zboží, které bylo po dodání nenávratně smíseno s jiným zbožím,

 dodávce zboží v uzavřeném obalu, které kupující z obalu vyňal a z hygienických důvodů jej není možné vrátit,

 dodání digitálního obsahu, pokud nebyl dodán na hmotném nosiči a byl dodán s předchozím výslovným souhlasem kupujícího před uplynutím lhůty pro odstoupení od smlouvy a prodávající před uzavřením smlouvy sdělil kupujícímu, že v takovém případě nemá právo na odstoupení od smlouvy,

 v dalších případech uvedených v § 1837 občanského zákoníku.

4. Pro dodržení lhůty pro odstoupení od smlouvy musí kupující odeslat prohlášení o odstoupení ve lhůtě pro odstoupení od smlouvy.

5. Pro odstoupení od kupní smlouvy může kupující využít vzorový formulář k odstoupení od smlouvy poskytovaný prodávajícím (na požádání Vám zašleme na Vaši emailovou adresu). Odstoupení od kupní smlouvy zašle kupující na emailovou nebo doručovací adresu prodávajícího uvedenou v těchto obchodních podmínkách. Prodávající potvrdí kupujícímu bezodkladně přijetí formuláře.

6. Kupující, který odstoupil od smlouvy, je povinen vrátit prodávajícímu zboží do 14 dnů od odstoupení od smlouvy prodávajícímu. Kupující nese náklady spojené s navrácením zboží prodávajícímu, a to i v tom případě, kdy zboží nemůže být vráceno pro svou povahu obvyklou poštovní cestou.

7. Odstoupí-li kupující od smlouvy, vrátí mu prodávající bezodkladně, nejpozději však do 14 dnů od odstoupení od smlouvy, všechny peněžní prostředky včetně nákladů na dodání, které od něho přijal, a to stejným způsobem. Prodávající vrátí kupujícímu přijaté peněžení prostředky jiným způsobem jen tehdy, pokud s tím kupující souhlasí a pokud mu tím nevzniknou další náklady.

8. Jestliže kupující zvolil jiný, než nejlevnější způsob dodání zboží, který prodávající nabízí, vrátí prodávající kupujícímu náklady na dodání zboží ve výši odpovídající nejlevnějšímu nabízenému způsobu dodání zboží.

9. Odstoupí-li kupující od kupní smlouvy, není prodávající povinen vrátit přijaté peněžní prostředky kupujícímu dříve, než mu kupující zboží předá nebo prokáže, že zboží prodávajícímu odeslal.

10. Zboží musí vrátit kupující prodávajícímu nepoškozené, neopotřebené a neznečištěné a je-li to možné, v původním obalu. Nárok na náhradu škody vzniklé na zboží je prodávající oprávněn jednostranně započíst proti nároku kupujícího na vrácení kupní ceny.

11. Prodávající je oprávněn odstoupit od kupní smlouvy z důvodu vyprodání zásob, nedostupnosti zboží, anebo když výrobce, dovozce anebo dodavatel zboží přerušil výrobu nebo dovoz zboží. Prodávající bezodkladně informuje kupujícího prostřednictví emailové adresy uvedené v objednávce a vrátí ve lhůtě 14 dnů od oznámení o odstoupení od kupní smlouvy všechny peněžní prostředky včetně nákladů na dodání, které od něho na základě smlouvy přijal, a to stejným způsobem, popřípadě způsobem určeným kupujícím.  

VII. Práva a povinnosti z vadného plnění 

1. Prodávající odpovídá kupujícímu, že zboží při převzetí nemá vady. 

Zejména prodávající odpovídá kupujícímu, že v době, kdy kupující zboží převzal:

 má zboží vlastnosti, které si strany ujednaly, a chybí-li ujednání, má takové vlastnosti, které prodávající nebo výrobce popsal nebo které kupující očekával s ohledem na povahu zboží a na základě reklamy jimi prováděné,

 se zboží hodí k účelu, který pro jeho použití prodávající uvádí nebo ke kterému se zboží tohoto druhu obvykle používá,

 zboží odpovídá jakostí nebo provedením smluvenému vzorku nebo předloze, byla-li jakost nebo provedení určeno podle smluveného vzorku nebo předlohy,

 je zboží v odpovídajícím množství, míře nebo hmotnosti

 zboží vyhovuje požadavkům právních předpisů.

2. Projeví-li se vada v průběhu šesti měsíců od převzetí zboží kupujícím, má se za to, že zboží bylo vadné již při převzetí. Kupující je oprávněn uplatnit právo z vady, která se vyskytne u spotřebního zboží v době dvaceti čtyř měsíců od převzetí. Toto ustanovení se nepoužije u zboží prodávaného za nižší cenu na vadu, pro kterou byla nižší cena ujednána, na opotřebení zboží způsobené jeho obvyklým užíváním, u použitého zboží na vadu odpovídající míře používání nebo opotřebení, kterou zboží mělo při převzetí kupujícím, nebo vyplývá-li to z povahy zboží.

3. V případě výskytu vady může kupující prodávajícímu předložit reklamaci a požadovat:

 výměnu za nové zboží,

 opravu zboží,

 přiměřenou slevu z kupní ceny, 

 odstoupit od smlouvy.

4. Kupující má právo odstoupit od smlouvy:

 pokud má zboží podstatnou vadu, 

 pokud nemůže věc řádně užívat pro opakovaný výskyt vady nebo vad po opravě, 

 při větším počtu vad zboží.

5. Prodávající je povinen přijmout reklamaci v kterékoli provozovně, v níž je přijetí reklamace možné, případně i v sídle nebo místě podnikání. Prodávající je povinen kupujícímu vydat písemné potvrzení o tom, kdy kupující právo uplatnil, co je obsahem reklamace a jaký způsob vyřízení reklamace kupující požaduje, jakož i potvrzení o datu a způsobu vyřízení reklamace, včetně potvrzení o provedení opravy a době jejího trvání, případně písemné odůvodnění zamítnutí reklamace.

6. Prodávající nebo jím pověřený pracovník rozhodne o reklamaci ihned, ve složitých případech do tří pracovních dnů. Do této lhůty se nezapočítává doba přiměřená podle druhu výrobku či služby potřebná k odbornému posouzení vady. Reklamace včetně odstranění vady musí být vyřízena bezodkladně, nejpozději do 30 dnů ode dne uplatnění reklamace, pokud se prodávající s kupujícím nedohodne na delší lhůtě. Marné uplynutí této lhůty se považuje za podstatné porušení smlouvy a kupující má právo od kupní smlouvy odstoupit. Za okamžik uplatnění reklamace se považuje okamžik, kdy dojde projev vůle kupujícího (uplatnění práva z vadného plnění) prodávajícímu.

7. Prodávající informuje kupujícího o výsledku reklamace.

8. Kupující je povinen před použitím zboží prostudovat návod – bezpečnostní pokyny, případně záruční podmínky, aby předešel špatnému fungování zboží či poškození jiných věcí zakoupeným zbožím. V případě nedodržení podmínek uvedených v návodu nelze později uplatnit reklamaci na takto poškozené zboží. Náklady na vzniklou škodu zapříčiněné nevhodným používáním nese kupující. Prodávající neodpovídá za vady vzniklé v důsledku běžného opotřebení nebo nedodržení návodu k použití.

9. Právo z vadného plnění kupujícímu nenáleží, pokud kupující před převzetím věci věděl, že věc má vadu, anebo pokud kupující vadu sám způsobil.

10. V případě oprávněné reklamace má kupující právo na náhradu účelně vynaložených nákladů vzniklých v souvislosti s uplatněním reklamace. Toto právo může kupující u prodávajícího uplatnit ve lhůtě do jednoho měsíce po uplynutí záruční doby.

11. Volbu způsobu reklamace má kupující. Máte právo nepoužité zboží do 14 dnů od jeho převzetí vrátit bez udání důvodu. Pokud tedy chcete zboží vrátit, zašlete ho zpět jako obyčejnou zásilku nikoli dobírku. Peníze zaplacené za objednávku Vám budou v plné výši vráceny, náklady na vrácení zboží hradí kupující.

12. Práva a povinnosti smluvních stran ohledně práv z vadného plnění se řídí § 1914 až 1925, § 2099 až 2117 a § 2161 až 2174 občanského zákoníku a zákonem č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele. 

VIII. Mimosoudní řešení sporů

1. K mimosoudnímu řešení spotřebitelských sporů z kupní smlouvy je příslušná Česká obchodní inspekce, se sídlem Štěpánská 567/15, 120 00 Praha 2, IČ: 000 20 869, internetová adresa: https://adr.coi.cz/cs. Platformu pro řešení sporů on-line nacházející se na internetové adrese http://ec.europa.eu/consumers/odr je možné využít při řešení sporů mezi prodávajícím a kupujícím z kupní smlouvy.

2. Evropské spotřebitelské centrum Česká republika, se sídlem Štěpánská 567/15, 120 00 Praha 2, internetová adresa: http://www.evropskyspotrebitel.cz je kontaktním místem podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 524/2013 ze dne 21. května 2013 o řešení spotřebitelských sporů on-line a o změně nařízení (ES) č. 2006/2004 a směrnice 2009/22/ES (nařízení o řešení spotřebitelských sporů on-line).

3. Prodávající je oprávněn k prodeji zboží na základě živnostenského oprávnění. Živnostenskou kontrolu provádí v rámci své působnosti příslušný živnostenský úřad. Česká obchodní inspekce vykonává ve vymezeném rozsahu mimo jiné dozor nad dodržováním zákona č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele. 

IX. Závěrečná ustanovení 

1. Veškerá ujednání mezi prodávajícím a kupujícím se právním řádem České republiky. Pokud vztah založený kupní smlouvou obsahuje mezinárodní prvek, pak strany sjednávají, že vztah se řídí právem České republiky. Tímto nejsou dotčena práva spotřebitele vyplývající z obecně závazných právních předpisů.

2. Prodávající není ve vztahu ke kupujícímu vázán žádnými kodexy chování ve smyslu ustanovení § 1826 odst. 1 písm. e) občanského zákoníku.

3. Všechna práva k webovým stránkám prodávajícího, zejména autorská práva k obsahu, včetně rozvržení stránky, fotek, filmů, grafik, ochranných známek, loga a dalšího obsahu a prvků, náleží prodávajícímu. Je zakázáno kopírovat, upravovat nebo jinak používat webové stránky nebo jejich část bez souhlasu prodávajícího.

4. Prodávající nenese odpovědnost za chyby vzniklé v důsledku zásahů třetích osob do internetového obchodu nebo v důsledku jeho užití v rozporu s jeho určením. Kupující nesmí při využívání internetového obchodu používat postupy, které by mohly mít negativní vliv na jeho provoz a nesmí vykonávat žádnou činnost, která by mohla jemu nebo třetím osobám umožnit neoprávněně zasahovat či neoprávněně užít programové vybavení nebo další součásti tvořící internetový obchod a užívat internetový obchod nebo jeho části či softwarové vybavení takovým způsobem, který by byl v rozporu s jeho určením či účelem. 

5. Kupující tímto přebírá na sebe nebezpečí změny okolností ve smyslu § 1765 odst. 2 občanského zákoníku.

6. Kupní smlouva včetně obchodních podmínek je archivována prodávajícím v elektronické podobě a není přístupná.

7. Znění obchodních podmínek může prodávající měnit či doplňovat. Tímto ustanovením nejsou dotčena práva a povinnosti vzniklá po dobu účinnosti předchozího znění obchodních podmínek.   

Tyto obchodní podmínky nabývají účinnosti dnem 25. 5. 2018.

Další prodejní profily
Komentáře
Vložení komentáře: Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Žádný záznam v blogu.
Fler Boxy
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Top nominace
Fotogalerie
Žádná fotografie ve Fler fotogalerii.
 
Novinky
815839
25.6.2019 Přidány 2 včelí svíčky - sova a želva.
Zboží
Oblíbení uživatelé
Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím