Nově připravuji všechny produkty bez palmového tuku.
Profil uživatele
Caltha
Prodávající
Hlušovice
Registrace: 11.8.2014

 

 

Kosmetika, která změní Vaše životní stereotypy.

I mě výroba mýdla, potažmo přírodní kosmetiky pomohla otevřít oči a změnila mé životní stereotypy a hodnoty. Samotnou tvorbou kosmetiky se zabývám od roku 2010. Nejdříve jsem zkoušela výrobky na nejbližších členech rodiny a přátelích. Dneska mám již stálý okruh příznivců, kteří ode mě odebírají produkty na základě dobrých zkušeností. Reference v podobě radostných zpráv maminek dětí s ustupujícím atopickým ekzémem či kamarádů s utlumenými příznaky lupénky nebo kamarádek, které po mytí mým mýdlem přestaly úplně používat až několik druhů kosmetických přípravků mě přiměly k rozhodnutí opustit společensky uznávanou profesi a zahájit certifikaci mých mýdlových výrobků a zcela se věnovat mýdlaření. Vytvářet hodnotné a potřebné kosmetické produkty mi dává v životě smysl a naplňuje mě obrovskou radostí. 

Caltha je certifikovaná značka kvalitní, z přírodních zdrojů ručně vyráběné kosmetiky. Ingredience jsou získávány pouze z ověřených zdrojů nejvyšší kvality (Velká Británie, Francie a také Česká republika). Prioritou je výroba takových produktů, které svědčí naší pokožce a které ji pomáhájí s regenerací. Proto jsou do mýdel přidávány prospěšné látky jako jsou sladkovodní řasy chlorella a spirulina, které obsahují obrovské množství chlorofylu. Každé mýdlo obsahuje včelí vosk, který pokrývá kůži jemným filmem a chrání ji před nepříznivými povětrnostními podmínkami. Další blahodárnou složkou je med, který kůži zvláčňuje a hydratuje. Med i včelí vosk je získáván od včelaře opakovaně oceňovaného zlatou medailí za kvalitu. To, že mýdlo může být i uměleckým dílem, je díky přírodním hlinkám a mineráním oxidům, které mýdlo krásně a užitečně obarví. Celistvost mýdla podporují esenciální oleje, které propůjčují mýdlům životní sílu rostlin. 

Vzhledem k ruční výrobě jsou všechny produkty vždy originálem. Receptura každého výrobku je zachována vždy v plné kvalitě, ale oproti fotce se může konečný produkt mírně lišit uskupením barev či vzorem. 

 

 

V tvorbě mýdla se snoubí několik důležitých aspektů. Podle mýdla poznáte nitro autora, dokážete rozeznat jeho náladu, přečíst jeho sny a rozpoznat jeho osobnost. Pokud je vyráběno mýdlo ze srdce, určitě se v něm odrazí i duše konkrétního tvůrce.

Vaření mýdla je velmi kreativní oblast. Lze mluvit o procesu někde mezi uměním a alchymií. Výtvorem kreativního člověka s otevřenou hlavou k fantazii mohou vznikat zázračná umělecká díla nejbarevnějších kombinací.

Ručně vyráběné mýdlo nese otisk autora, který se nechává inspirovat přírodou. Právě zde se berou nejzajímavější kombinace barev, ale i ingredience, které konečný mýdlový produkt okrášlí, ovoní a obohatí svou silou. Při jakémkoli mytí se tak dostáváte do těsného kontaktu s přírodou.

A v neposlední řadě mýdlo slouží k očistě těla (někdy i duše), což je pro náš život užitečné. Je to tedy výrobek, který má svoji funkčnost a není vytvářen jen proto, aby byl.

Proces, kdy vzniká mýdlo, se nazývá zmýdelňování neboli saponifikace a dochází při něm k reakci solí na tuky. Mýdla vyrábím procesem za studena, kdy dochází ke kombinaci olejů s louhem. Výroba probíhá při teplotě 27 – 55 ⁰C a jsou při ní kombinovány kvalitní rostlinné oleje, které je možné využít i pro přípravu jídel (olivový, kokosový, slunečnicový, apod.). Využívám však i olejů s léčivými účinky (mandlový, jojobový, avokádový, ricinový), popřípadě tuků s blahodárnými účinky na kůži (bambucké máslo, kakaové máslo aj.). Pro léčivé účinky do mýdel přidávám takové přísady, které pochází pouze z přírodního prostředí a napomáhají prostřednictvím zregenerování kůže stimulovat zdraví člověka – bylinky, esenciální oleje, med, vosk, jíly, řasy, kozí mléko aj.

V dnešní době se velká část mýdel vyrábí prostřednictvím strojové výroby, během níž je mýdlo připraveno o svou blahodárnou složku glycerín, který je dále využíván zvláště ve farmaceutickém průmyslu. Do takto ochuzeného mýdla jsou navíc přidávány látky syntetického charakteru, které jej mají barevně zkrášlit a s efektem dlouhého trvání ovonět.

 

Způsob dopravy
Objednané zboží zasíláme v kartonové poštovní krabičce jako doporučený dopis, příp. jako balík prostřednictvím České pošty.
Obchodní podmínky

Objednané zboží zasíláme nejpozději do 5 dnů od připsání peněz na účet, v případě placení na dobírku 5 dní od objednávky.

Komentáře
Vložení komentáře: Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Žádný záznam v blogu.
Fler Boxy
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Top nominace
Fotogalerie
Žádná fotografie ve Fler fotogalerii.
 
Novinky
564720
6.11.2016 Nově jsem pro Vás začala vyrábět antiperspiranty - https://www.fler.cz/zbozi...
Zboží
Oblíbení uživatelé
Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím