Domů Profil prodejce České svátky
  • aktivní prodejce od r. 2021
    Reaguje na objednávky obvykle do 2 hodin.
  • Praha 2, ČR
  • 45 prodaných kusů
  • 100% kladných hodnocení
Hodnocení: (1) 100%
Nadšenci: 5
Aktivita: aktivní
Prodáno: 45
Registrace: 15.11.2021
Město: Praha 2
Stát: ČR

České svátky

/ Prodávající
Novinky
Žádné aktuální informace.

Obchůdek nabízí ručně zhotovené výrobky a dekorace, vztahující se k českým tradičním svátkům a ročním obdobím.

Jak pečovat o dekoraci z černého žíhaného drátu 

Dekoraci umístěte na suché místo, kde je nízká vzdušná vlhkost. Tak vydrží co nejdéle v dobrém stavu. Protože ale vzdušná vlhkost velmi kolísá, drátu stačí několik dnů, velmi snadno zrezne a mohou se na něm objevit flíčky koroze. Nejlépe je drát ošetřit (potřít) preventivně proti korozi nějakým olejovým přípravkem. Pokud je to jen začínající rez, lze ho ošetřit běžným kuchyňským olejem či sádlem, anebo indulonou na hadříku. Stačí jen zlehka a jednou za čas proceduru zopakovat.

Zápichy jsou určené k zapíchnutí do hlíny, kde je vysoká vlhkost. Proto jsou již při výrobě konce zápichů do výšky 10 – 12 cm opatřeny ochranným nátěrem bezbarvým lakem. Jednou za čas zápich zkontrolujte a nátěr obnovte (stačí úplně obyčejný lak na nehty).

Pokud chcete dekoraci ochránit před korozí na delší dobu, ošetřete ji konzervačním olejem proti korozi (ke koupi v prodejnách Dílna, dům a zahrada). Flíčky zmizí a drát je dlouhodobě ochráněný. 

 

Jak pečovat o dekoraci z korálků a drátku 

Dekoraci umístěte na suché místo, mimo přímé sluneční světlo. Tak vydrží co nejdéle v dobrém stavu. Chraňte před horkem a přímým ohněm, může způsobit nevratné poškození korálků i drátku. S dekorací zacházejte opatrně, nenamáhejte drátek ohýbáním ani přílišným tahem – přetrhne se. Dětem vysvětlete, že se nejedná o hračku.

Pokud máte sezónní dekoraci (vánoční, velikonoční, dušičková…) po ukončení sezóny ji opatrně uložte na suché a temné místo (krabice, obálka apod.). Zabráníte tím změně barev korálků a korozi drátku.

Pokud dojde k ušpinění (polití, zaprášení…), očistěte dekoraci vlhkým měkkým hadříkem nebo štětečkem – bez přídavku saponátu nebo jiné čistící chemie. Nechte dobře vyschnout a teprve pak ukliďte.

Způsob dopravy
Zboží je zasíláno českou poštou jako balík do ruky, případně cenné psaní.
Komentáře
Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Žádný záznam v blogu.
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Fotogalerie
Žádná fotografie ve Fler fotogalerii.
Zboží

Další zboží od České svátky

Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím
Menu
--