Profil uživatele
Darkmoon
Věra Slívová | prodávající
Stará Boleslav
Registrace: 7.5.2012

 

 

Vítám všechny poutníky po barevném a rozmanitém světě Fler.

Nejdřív byla potřeba uchopit jakýmsi způsobem okolní svět. Kreslila jsem od mala vše, co mne zajímalo, tváře, lidi, zvířata, pocity...Později šly věci vlastní cestou, dostihla mě profese a kreslila jsem stavby, domy a pomáhala jejch cestě do skutečnosti. Okouzlující svět minerálů, drátků a korálků se mi odkryl náhodou a znovu se snažím pracně uchopit věci jinak a objevit tvar či kombinaci, která je v nich kdesi ukrytá a tu nejlepší vynést na světlo. S potěšením je nabízím i Vám. 

Co si u mne můžete koupit:

wire wrapping - starobylá, velmi pracná a krásná technika, která dává šperkům ojedinělý vzhled. Šperky se vyrábí omotáváním a proplétáním drátků. Nebývají svařované ani lepené, vše je spojováno jen drátky.

   

...také šperky tepané...                                   ... a drátkované... 

 

...a další...                                            ...i na přání.

  

Používám také  prastarý  šperkařský materiál - kost. Šperk se vyřezává, brousí, leští, někdy i barví do konečné podoby ze silné zvířecí kosti. Časem získává lehce nažloutlý nádech mramorovaný drobnými tmavějšími póry a šperk tím získává jakýsi pradávný vzhled. Na posledním obrázku je jeden z amuletů, téměř vždy vyráběné jako osobní  pro konkrétního člověka.

V galerii se můžete podívat na šperky vytvořené na přáa srdeční záležitosti  - ty, se kterými jsem se nemohla dlouho rozloučit a některé jsem si i nechala. Kvůli použitým kamenům jde o neopakovatelné kousky je ale možné udělat podobné.

Ještě poznámku - pokud je u zboží uvedena lhůta, jde o výrobu nového šperku podle vyfoceného - nebude úplně identický.

Příjemné pokoukání, prohlížejte a přejte si. Ráda bych, aby Vám moje dílka přinesla stejnou radost jako mně, když je vytvářím... 

 

 V časopise Korálki můžete najít i mé návody na náušnice:

    Korálki

A na závěr pár rad - Jak si vybrat náušnice  aby nám slušely

Jestliže je u zboží uvedena dodací lhůta jde o šperky které vyrábím znovu. V tom případě mohu také přizpůsobit šperk Vašemu přání. 

Náušnicové háčky jsou bezniklové.

ŘEŠENÍ PRO ALERGIKY

     Všechny háčky a puzetky u náušnic - pokud nejsou pevnou součástí šperku  - mohou být vyměněny za háčky nerezové ( v ceně) nebo z chirurgické oceli (+10 Kč), či titanové (+ 20 Kč). Puzetky - kuličky v barvě mědi, mosazi nebo stříbra - mohou být s trnem z titanu, který je stejně snášenlivý jako chirurgická ocel  - příplatek 20 Kč. Náušnice je možné také opatřit háčky z plastu - v ceně.  

Já sama mám alergii na kůži - pokud jste na tom stejně, můžete si objednat  závěs z černé plastové bužírky který se vzhledově od kůže příliš neliší, nebo použít umělou kůži, koženku, či voskovanou bavlněnou nebo polyesterovou šňůru (vše v ceně).

Pro šperk na zakázku mám pro Vás k dispozici tyto kameny:

Před výrobou je možné i zaslat návrh šperku.

 

 

 

Dráty a plechy - přírodní mosazné nebo měděné upravené patinováním,  lakované nebo postříbřené bižuterní (většinou měděné) dráty, dále atestované nerezové dráty a plech z potravinářského nerezuChirurgickou ocel (osteofix) používám jen  na přání nebo u částí které jsou ve styku s pokožkou - cena chirurgické oceli je poměrně vysoká a vyrábět z ní třeba celou náušnici  nemá většinou smysl, protože stejnou službu splní i nerez. 

Cín - tam, kde dochází ke styku s pokožkou používám zásadně bezolovnatý cín s příměsí stříbra. 

Bižuterní komponenty - běžné, po dohodě je možné použít většinu komponentů z chirurgické oceli. Náušnicové háčky dávám  bezniklové, které jsou bez problémů snášeny (pro jistotu testováno i kamarádce se silnou alergií).

Korálky - skleněné - Preciosa, ostatní -  české výroby, Swarowski, rokail TOHO

Plast - díly vyráběné z potravinářských obalů, plastové akrylové korálky 

Minerály, perly, perleť, mušlovina, dřevěné korálky 

Kost - hovězí morková kost (ze které se doma dělá morková polévka:-). Před zpracováním je vyvářená několik hodin a poté  bělená a dezinfikovaná. Barvena je přírodními barvivy.

 

Obecně:

  • Se šperky nespěte a nekoupejte se – už vůbec ne v moři. Drátkované (wire-wrappingové) šperky, i když jsou vyráběny s maximální pečlivostí, nevydrží tolik co šperky cínované nebo celokovové. Pokud je nenosíte, odkládejte je na suché a tmavé místo (Některé minerály na slunci blednou) Ideální pro uskladnění jsou malé uzavírací plastové sáčky s dvěma do sebe zapadajícími drážkami – máte přehled a nestane se Vám, že v ranním spěchu rozmotáváte klubko řetízků a náhrdelníků či hledáte druhou náušnici.
  • Šperky oblékejte až na úplný konec oblečená a nalíčená. Minimalizujte možný styk s kosmetikou, která obsahuje mnoho chemických látek, které mohou způsobit nevratné změny ve vzhledu šperků. Hodně agresivní je lak na vlasy, který například u perel a perleti rozleptává povrch a způsobuje jejich zmatnění. Dbejte na to, aby Váš make – up, krém či parfém byl již vstřebán do pokožky - pak si můžete šperk nasadit.
  • Háčky a puzetky u náušnic čas od času můžete vydezinfikovat přetřením hadříkem namočeným v lihu.

Kovové postříbřené, měděné či mosazné šperky

Časem u nich dochází ke ztmavnutí či zčernání povrchu, což je přirozený jev - oxidace, kdy se na povrchu vytvoří ochranná vrstvička patiny, která šperk chrání. Patina je u některých šperků velice pěkná a ponechává se, u šperků se místy nošením stírá a šperk se vlastně dotvoří časem a sžitím s majitelkou.

Ke ztmavnutí pokovu bižuterie či zlatých a stříbrných šperků může také dojít pokud máte agresivní pot (například po vysoké horečce, stresu, či při užívání některých léků). Zašlou bižuterii z postříbřených drátků můžete nechat vyčistit ve zlatnictví ultrazvukem či speciální vodičkou na drahé kovy, ostatní čistěte přetřením speciálním hadříkem, který dostanete ve zlatnictvích. Přírodní měď a mosaz můžete také čistit prostředky, které jsou na tyto kovy běžně k dostání v drogeriích - vyhněte se ale při čištění šperku perlám, minerálům a korálkům s povrchovou úpravou.

Ještě k údajné škodlivosti mědi: Měď sama o sobě není škodlivá, dokonce podle učení ajurvédy je měď tělu prospěšná. Pro organismy je měď nezbytná – ženy by bez mědi neměly děti a kytky by špatně rostly. Používání měděných nádob při výrobě potravin bylo před nástupem plastu a nerezu rozšířené. Problémy dělají sloučeniny mědi – zelený povlak – měděnka, který je jedovatý a vzniká  působením vlhkosti a CO2. Prakticky to ale znamená, že aby Vám vznikla měděnka, museli byste mít šperk ponořený delší dobu v minerálce. Při běžném užívání šperku a skladování na suchém místě měděnka nevzniká. Přesto se snažím minimálně používat háčky z mědi - v ušní dírce může měď dráždit a u měděných náušnic raději dávám háčky z bezniklového kovu s měděným vzhledem.  

Šperky z lakovaných drátků

Pokud se nenaruší ochranná vrstva laku, která chrání kov před oxidací, ke změně vzhledu nedochází. Šperky můžete vyčistit mýdlem a jemným kartáčkem.  Platí zásady uvedené výše – šperk si vzít až naposled a zamezit hlavně kontaktu s areosoly.

Šperky z nerezu, chirurgické oceli či osteofixu

Dá se říci že tyto šperky jsou věčné. Nerez sám je houževnatý stálý kov, který vydrží mnohem více a déle než by vydržel ten samý šperk ze zlata a stříbra. Neodchází u něj oxidaci – změně vzhledu, nepotřebuje žádnou zvláštní péči. Čistit se dá zubním kartáčkem a mýdlem či jarem. S celokovovými nerezovými šperky se můžete koupat, lakovat, líčit, prostě vydrží totéž co třeba Vaše nerezová lžička. U šperků doplněných minerály, perlami, perletí či korálky ale dodržujte obecné zásady uvedené výše, aby nedošlo k poškození minerálu nebo korálku.

Černý drát

Šperky či dekorace z černého - obyčejného drátu působením vlhkosti (i vzdušné) reznou. U některých výrobků může být i rez zajímavá - dodává jim jakousi patinu. Proti rzi jednoduchá pomoc - rez omyjeme kartáčkem a drátky necháme oschnout. Potom je hadříkem namočeným v jedlém oleji přetřeme.  Po čase na výrobku olej zaschne a vytvoří vrstvičku, která drátek chrání . Pro venkovní prostředí to ale nestačí - proto drátované dekorace nenechávejte venku. 

Kost

jako každý přírodní materiál časem mění vzhled. Nebarvenou kost je nejlepší čistit bílou zubní pastou a kartáčkem. Mějte na paměti, že kost je porézní materiál a snadno přijímá různé látky a vyhněte se kontaktu kosti s barvami či pigmenty ( zvláště v make-upech) Některé skvrny – například od fixu - nelze již pak úplně vyčistit. Šperky z kosti nošené na přímé pokožce vstřebávají mastnotu a kost získává patinu - lehce nažloutlý místy průsvitný, nádech a starobylý vzhled. U nebarvené kosti je možné bílý vzhled částečně obnovit tímto způsobem: ponořením do čistého benzínu či lihu a poté dobělením v peroxidu vodíku – obojí na několik hodin. Pak nechat důkladně vyschnout, napustit parafínem či voskem a přeleštit suchým hadříkem.

 

Pokud budete mít nějaké dotazy či přání, neváhejte a napište mi. Přeji Vám, aby Vás nový šperk dlouho těšil a přinesl Vám hodně radosti.

 

Způsob dopravy
Po připsání platby na účet poštou doporučeně, v bublinkové obálce. Poštovné včetně balného je 48 - 58,- Kč pro Českou republiku; podle váhy zásilky. V Praze je možné domluvit osobní vyzvednutí.
Obchodní podmínky

Papírové faktury vystavuji na požádání - napište prosím do poznámky k objednávce.

1. Úvodní ustanovení

1.1 Tyto obchodní podmínky platí pro nákup zboží od prodejce Darkmoon. Podmínky blíže vymezují a upřesňují práva a povinnosti prodávajícího a kupujícího.

2. Objednávka a uzavření kupní smlouvy

2.1: Podáním objednávky kupující stvrzuje, že se seznámil s těmito obchodními podmínkami a reklamačním řádem a že s nimi souhlasí. 2.2: Zákazník má právo stornovat objednávku do 24 hodin od podání objednávky. 2.3: Přijetí objednávky je potvrzeno prodávajícím, kupující je o tomto kroku informován elektronickou poštou na adresu, kterou zadal při nákupu. 2.4: Poznámka zákazníka v objednávce neslouží pro požadavky zákazníka na jakoukoliv změnu charakteru objednávaného zboží. Prodávající má v takovém případě právo objednávku odmítnout. Změny jsou možné pouze po předchozí individuální domluvě interní poštou. 2.5: Prodávající má právo přijatou objednávku ve výjimečných případech odmítnout, například v případě opakované špatné obchodní morálky zákazníka nebo v případě zadání nepravdivých nebo nesmyslných údajů pro odeslání či komunikaci. 2.6: Kupní smlouva vzniká momentem odeslání objednávky. Od tohoto momentu mezi kupujícím a prodávajícím vznikají vzájemná práva a povinnosti. Smlouva je uzavírána v českém jazyce. Uzavřená kupní smlouva je prodávajícím archivována za účelem jejího úspěšného splnění a není přístupná třetím stranám. 2.7: Platba bankovním převodem má být uhrazena do 10 pracovních dnů od odeslání objednávky. O platebních údajích bude zákazník informován elektronicky. Při nesplněním této podmínky dojde ke stornování objednávky. 2.8: Zboží vyráběné na zakázku se řídí podmínkami uvedenými v odstavci 7. 2.9: V průběhu vyřizování objednávky je kupující informován o stavu objednávky elektronickou poštou na adresu uvedenou při nákupu. 2.10: Kupující dostane objednané zboží za cenu platnou v době objednání. U zboží na zakázku může dojít ke změny ceny po předchozí dohodě s kupujícím, viz odstavec 7. 2.11: Vlastnické právo ke zboží přechází na kupujícího, pod podmínkou zaplacení kupní ceny, jeho převzetím. 2.12: Při převzetí zboží zákazník obdrží účetní doklad, (faktura2 / 6 vygenerovaná zde na serveru Fler), který souží zároveň jako dodací a záruční list.

3. Odstoupení od kupní smlouvy (vrácení zboží)

3.1: Kupující má právo podle § 1829 občanského zákoníku odstoupit od smlouvy do 14 dnů od převzetí zboží. Pokud se tak rozhodne, je potřeba nepoškozené zboží, bez známek užívání nebo opotřebování, poslat zpět v uvedené lhůtě (lhůta se počítá od data odeslání). Prodávající do 14 dnů od odstoupení vrátí zákazníkovi zpět odpovídající částku předem dohodnutým způsobem. Před odesláním zboží zpět je kupující povinnen o tomto informovat prodávajícího.  3.2: Uplatní-li kupující právo na odstoupení od smlouvy, má prodávající právo na náhradu skutečně vynaložených nákladů spojených s vrácením zboží. Náklady na vrácení zboží nese kupující. 3.3: Zboží na zakázku nelze vrátit bez udání důvodu, viz odstavec 7.

4. Práva a povinnosti prodávajícího

4.1: Prodávající má povinnost vyřídit závaznou objednávku, odeslat objednané zboží a dodat na adresu kupujícího v termínu, který kupujícímu sdělí při potvrzení objednávky. Účetní doklad sloužící zároveň jako dodací a záruční list bude zaslán elektronicky, na vyžádání i se zbožím. 4.2: Prodávající má právo odmítnout objednávku, pokud kupující opakovaně neplní svůj závazek odebrat zboží a zaplatit kupní cenu. 4.3: Prodávající má právo od kupní smlouvy (závazné objednávky) odstoupit, stane-li se plnění nemožným (např. při vyprodání zboží), nedohodne-li se s kupujícím na novém plnění. V případě, že kupující zaplatil objednané zboží předem a odstoupí-li od smlouvy z výše uvedeného důvodu, vrátí prodávající kupujícímu celou částku nejpozději do 5 dnů od odstoupení od smlouvy.

5. Práva a povinnosti kupujícího

5.1: Kupující je povinen uvést správnou a úplnou poštovní i fakturační adresu, na kterou má být objednané zboží odesláno. 5.2: Kupující je povinen odebrat objednané zboží a zaplatit celkovou cenu. S celkovou cenou je zákazník srozuměn při vyplňování objednávky ještě před jejím závazným potvrzením. Pro zboží na zakázku jsou podmínky upřesněny v odstavci 7. 5.3: V případě, že věc při převzetí kupujícím je v rozporu s kupní smlouvou, má kupující právo na to, aby prodávající bezplatně a bez zbytečného odkladu věc uvedl do stavu odpovídajícího kupní smlouvě, a to podle3 / 6 požadavku kupujícího buď výměnou věci, nebo její opravou; není-li takový postup možný, může kupující požadovat přiměřenou slevu z ceny věci nebo od smlouvy odstoupit. To neplatí, pokud kupující před převzetím věci o rozporu s kupní smlouvou věděl nebo rozpor s kupní smlouvou sám způsobil.

6. Dodací podmínky

6.1: Dodací podmínky pro Českou republiku. 6.1.1: Objednávky jsou kupujícím doručovány Českou poštou jako doporučená zásilka, v případě větší objednávky jako cenný balík. Ve výjimečných případech (na přání zákazníka, před Vánoci apod.) budou objednávky odesílány jako balík do ruky/ balík na poštu nebo na dobírku. Prodávající o tom zákazníka informuje předem. 6.1.2: Poštovné se řídí aktuálním ceníkem České pošty. 6.1.3: Zboží je možné po předchozí dohodě emailem vyzvednout osobně v Praze. V takovém případě zákazník při objednávání v košíku připíše do poznámky 'Osobní odběr'. Cena za poštovné pak odpadá. 6.1.4: Dodání zboží po České republice trvá obvykle 1-3 pracovní dny.

7. Zboží na zakázku

7.1: Zadání zboží na zakázku 7.1.1: Zbožím na zakázku se rozumí takové zboží, které je vyrobeno dle spefických požadavků zákazníka. 7.1.2: Požadavek na zboží na zakázku lze zaslat interní poštou. 7.1.3: Požadavek nemusí být prodávajícím přijat, o přijetí či nepřijetí požadavku je uživatel informován elektronickou poštou. 7.2: Průběh objednání zboží na zakázku. 7.2.1: Požadavky zadané uživatelem jsou prodávajícím zváženy a jsou se zákazníkem dle potřeby konzultovány. 7.2.2: Pokud dojde ke shodě, je zákazník seznámen s dobou dodání a4 / 6 přibližnou cenou. 7.2.3: Po zákazníkovi může být požadována záloha ve výši až poloviny dohodnuté ceny. V takovém případě bude zákazníkovi vystaveno speciální zboží s ilustrační fotografií a přesným popisem včetně dohodnutého postupu. U zboží bude uveda plná cena a v popisu bude rozepsán postup plateb (záloh). Potvrzením takovéto objednávky vzniká mezi prodávajícím a uživatelem kupní smlouva. 7.2.4: Nebude-li zákazník komunikovat, vyhrazuje si prodejce právo objednávku zrušit. 7.2.5: V případě zrušení takovéto objednávky bude zákazníkovi vrácena celá záloha pouze v případě, že materiál ještě nebyl použit nebo se jej podařilo prodat. V ostatních případech bude navrácena zbylá část zálohy. 7.3: Vyhotovení zboží na zakázku. 7.3.1: Zboží na zakázku je vyhotoveno v dohodnutém termínu. Není-li možné termín dodržet, kontaktuje prodávající zákazníka neprodleně. 7.3.2: Zboží je pro zákazníka vystaveno za dohodnutou cenu. Cenu nesmí prodejce měnit bez předchozí domluvy s uživatelem o více než 5%. 7.3.3: Zboží na zakázku, které splňuje všechny zadané parametry, je uživatel povinnen zakoupit. 7.4: Platební a dodací podmínky pro zboží na zakázku. 7.4.1: U zboží na zakázku lze využít pouze bankovní převod či platbu v hotovosti (při osobním předání). 7.4.2: Po přijetí platby na účet prodávajícího je zboží odesláno na zadanou adresu neprodleně nebo dle dohody s nakupujícím. Zboží je zasláno prostřednictvím České pošty. 7.5: Vrácení a reklamace zboží na zakázku. 7.5.1: Na vrácení zboží na zakázku bez udání důvodu nemá uživatel nárok. Pokud zboží nesplňuje jeho představy, je možné uplatnit reklamaci. 7.5.2: Reklamace se řídí platným reklamačním řádem uvedeným v odstavci 8.

8. Reklamační řád

8.1: Záruční doba 8.1.1: Záruční doba na všechny prodávané výrobky je 24 měsíců. 8.1.2: Záruční doba na dodané zboží začíná dnem převzetí zboží zákazníkem a prodlužuje se o dobu, po kterou byl výrobek v záruční opravě. 8.1.3: Po vyřízení oprávněné reklamace se záruční doba prodlužuje o dobu trvání reklamace.5 / 6 8.1.4: V případě neoprávněné reklamace se záruční doba neprodlužuje. 8.1.5: Byla-li reklamace zboží v zákonné záruční lhůtě vyřízena výměnou zboží za nové, záruka se obnovuje v plné výši. 8.1.6: Záruka se vztahuje na vady materiálu, funkční vady, vady vzniklé při výrobě či kompletaci zboží provedené prodávajícím. Nevztahuje se na opotřebení a vady vzniklé používáním zboží či nešetrnou a nesprávnou manupulací se zbožím. 8.2: Způsob reklamace 8.2.1: Před samotnou reklamaci zákazník nejprve kontaktuje prodávajícího elektronicky interní poštou, zašle mu popis problému reklamovaného předmětu a fotografii vady. 8.2.2: Při uplatnění reklamace je nutno předložit (odeslat poštou na adresu prodejce) řádně zabalený reklamovaný předmět plnění spolu s kopií dokladu o koupi (dle předchozí dohody s nakupujícím, viz bod 8.2.1). 8.2.3: Zákazník si náklady na přepravu zboží hradí sám. 8.2.4: V případě potvrzení oprávněnosti reklamace má zákazník nárok požadovat náhradu přiměřených nákladů vzniklých dopravou reklamovaného zboží. 8.2.5: V případě uplatnění reklamace si zákazník ve vlastním zájmu vede tak, aby bylo zboží zabaleno do vhodného obalového materiálu vyhovujícího nárokům přepravy daného zboží, nejlépe do obalu originálního a to z důvodu nebezpečí možného poškození zboží. 8.3: Provedení reklamace 8.3.1: Prodejce po prozkoumání předložených dokladů a zběžné prohlídce reklamovaného předmětu buď uzná reklamaci jako oprávněnou, nebo odmítne reklamaci jako neoprávněnou a reklamovaný předmět zákazníkovi vrátí. 8.3.2: O způsobu vyřízení reklamace (uznání reklamace jako oprávněné nebo odmítnutí reklamace jako neoprávněné) vyrozumí prodávající zákazníka předem dohodnutým způsobem (písemně nebo emailem). 8.3.3: V případě neoprávněné reklamace má prodávající právo naúčtovat odběrateli částku odpovídající účelně vynaloženým nákladům na reklamační postup.

9. Vrácení zboží

9.1: Kupující má ze zákona právo zboží zakoupené přes internet vrátit prodávajícímu, popř. požádat o výměnu, a to do 14 dnů od obdržení. 9.2: Vrácené zboží musí být kompletní, nepoužité, v původním obalu, schopné dalšího prodeje. 9.3: Ve vrácené zásilce má být také kopie dokladu o koupi. Zásilka6 / 6 odeslaná na dobírku nebude převzata. 9.4: Případné vrácení peněz kupujícímu bude provedeno do 10 pracovních dnů. Náklady na vrácení zboží nese kupující.

10. Závěrečná ustanovení

10.1: Tyto obchodní podmínky platí ve znění uvedeném na internetových stránkách prodávajícího v den odeslání elektronické objednávky kupujícím. 10.2: Odesláním elektronické objednávky kupující přijímá veškerá ustanovení obchodních podmínek ve znění platném v den odeslání objednávky, též platnou cenu objednaného zboží, nebylo-li v konkrétním případě prokazatelně dohodnuto jinak.

K mimosoudnímu řešení spotřebitelských sporů z kupní smlouvy je příslušná Česká obchodní inspekce, se sídlem Štěpánská 567/15, 120 00 Praha 2, IČ: 000 20 869, internetová adresa: http://www.coi.cz.

Další prodejní profily
Komentáře
Vložení komentáře: Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Fler Boxy
Fler kluby
Top nominace
Fotogalerie
 
Novinky
792363
6.3.2019 23.-24. 3. koně a Fler v Lysé na Labem Více na profilu!
Zboží
Oblíbení uživatelé
Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím