Domů Profil prodejce Darkmoon
Věra Slívová
  • aktivní prodejce od r. 2012
    Reaguje na objednávky obvykle do 9 hodin.
  • Stará Boleslav, ČR
  • 91 prodaných kusů
  • 100% kladných hodnocení
Hodnocení: (49) 100%
Nadšenci: 242
Aktivita: aktivní
Prodáno: 91
Registrace: 7.5.2012
Město: Stará Boleslav
Stát: ČR

Darkmoon

/ Prodávající
Novinky
900723
12.9.2020 Nové náušnice...

 

 

Vítám všechny poutníky po barevném a rozmanitém světě Fler.

Nejdřív byla potřeba uchopit jakýmsi způsobem okolní svět. Kreslila jsem od mala vše, co mne zajímalo, tváře, lidi, zvířata, pocity...Později šly věci vlastní cestou, dostihla mě profese a kreslila jsem stavby, domy a pomáhala jejch cestě do skutečnosti. Okouzlující svět minerálů, drátků a korálků se mi odkryl náhodou a znovu se snažím pracně uchopit věci jinak a objevit tvar či kombinaci, která je v nich kdesi ukrytá a tu nejlepší vynést na světlo. S potěšením je nabízím i Vám. 

Co si u mne můžete koupit:

wire wrapping - starobylá, velmi pracná a krásná technika, která dává šperkům ojedinělý vzhled. Šperky se vyrábí omotáváním a proplétáním drátků. Nebývají svařované ani lepené, vše je spojováno jen drátky.

   

...také šperky tepané...                                   ... a drátkované... 

 

...a další...                                            ...i na přání.

  

Používám také  prastarý  šperkařský materiál - kost. Šperk se vyřezává, brousí, leští, někdy i barví do konečné podoby ze silné zvířecí kosti. Časem získává lehce nažloutlý nádech mramorovaný drobnými tmavějšími póry a šperk tím získává jakýsi pradávný vzhled. Na posledním obrázku je jeden z amuletů, téměř vždy vyráběné jako osobní  pro konkrétního člověka.

V galerii se můžete podívat na šperky vytvořené na přáa srdeční záležitosti  - ty, se kterými jsem se nemohla dlouho rozloučit a některé jsem si i nechala. Kvůli použitým kamenům jde o neopakovatelné kousky je ale možné udělat podobné.

Ještě poznámku - pokud je u zboží uvedena lhůta, jde o výrobu nového šperku podle vyfoceného - nebude úplně identický.

Příjemné pokoukání, prohlížejte a přejte si. Ráda bych, aby Vám moje dílka přinesla stejnou radost jako mně, když je vytvářím... 

 

 V časopise Korálki můžete najít i mé návody na náušnice:

    Korálki

A na závěr pár rad - Jak si vybrat náušnice  aby nám slušely

Jestliže je u zboží uvedena dodací lhůta jde o šperky které vyrábím znovu. V tom případě mohu také přizpůsobit šperk Vašemu přání. 

Náušnicové háčky jsou bezniklové.

ŘEŠENÍ PRO ALERGIKY

     Všechny háčky a puzetky u náušnic - pokud nejsou pevnou součástí šperku  - mohou být vyměněny za háčky nerezové ( v ceně) nebo z chirurgické oceli (+10 Kč), či titanové (+ 20 Kč). Puzetky - kuličky v barvě mědi, mosazi nebo stříbra - mohou být s trnem z titanu, který je stejně snášenlivý jako chirurgická ocel  - příplatek 20 Kč. Náušnice je možné také opatřit háčky z plastu - v ceně.  

Já sama mám alergii na kůži - pokud jste na tom stejně, můžete si objednat  závěs z černé plastové bužírky který se vzhledově od kůže příliš neliší, nebo použít umělou kůži, koženku, či voskovanou bavlněnou nebo polyesterovou šňůru (vše v ceně).

Pro šperk na zakázku mám pro Vás k dispozici tyto kameny:

Před výrobou je možné i zaslat návrh šperku.

 

 

 

Dráty a plechy - přírodní mosazné nebo měděné upravené patinováním,  lakované nebo postříbřené bižuterní (většinou měděné) dráty, dále atestované nerezové dráty a plech z potravinářského nerezuChirurgickou ocel (osteofix) používám jen  na přání nebo u částí které jsou ve styku s pokožkou - cena chirurgické oceli je poměrně vysoká a vyrábět z ní třeba celou náušnici  nemá většinou smysl, protože stejnou službu splní i nerez. 

Cín - tam, kde dochází ke styku s pokožkou používám zásadně bezolovnatý cín s příměsí stříbra. 

Bižuterní komponenty - běžné, po dohodě je možné použít většinu komponentů z chirurgické oceli. Náušnicové háčky dávám  bezniklové, které jsou bez problémů snášeny (pro jistotu testováno i kamarádce se silnou alergií).

Korálky - skleněné - Preciosa, ostatní -  české výroby, Swarowski, rokail TOHO

Plast - díly vyráběné z potravinářských obalů, plastové akrylové korálky 

Minerály, perly, perleť, mušlovina, dřevěné korálky 

Kost - hovězí morková kost (ze které se doma dělá morková polévka:-). Před zpracováním je vyvářená několik hodin a poté  bělená a dezinfikovaná. Barvena je přírodními barvivy.

 

Obecně:

  • Se šperky nespěte a nekoupejte se – už vůbec ne v moři. Drátkované (wire-wrappingové) šperky, i když jsou vyráběny s maximální pečlivostí, nevydrží tolik co šperky cínované nebo celokovové. Pokud je nenosíte, odkládejte je na suché a tmavé místo (Některé minerály na slunci blednou) Ideální pro uskladnění jsou malé uzavírací plastové sáčky s dvěma do sebe zapadajícími drážkami – máte přehled a nestane se Vám, že v ranním spěchu rozmotáváte klubko řetízků a náhrdelníků či hledáte druhou náušnici.
  • Šperky oblékejte až na úplný konec oblečená a nalíčená. Minimalizujte možný styk s kosmetikou, která obsahuje mnoho chemických látek, které mohou způsobit nevratné změny ve vzhledu šperků. Hodně agresivní je lak na vlasy, který například u perel a perleti rozleptává povrch a způsobuje jejich zmatnění. Dbejte na to, aby Váš make – up, krém či parfém byl již vstřebán do pokožky - pak si můžete šperk nasadit.
  • Háčky a puzetky u náušnic čas od času můžete vydezinfikovat přetřením hadříkem namočeným v lihu.

Kovové postříbřené, měděné či mosazné šperky

Časem u nich dochází ke ztmavnutí či zčernání povrchu, což je přirozený jev - oxidace, kdy se na povrchu vytvoří ochranná vrstvička patiny, která šperk chrání. Patina je u některých šperků velice pěkná a ponechává se, u šperků se místy nošením stírá a šperk se vlastně dotvoří časem a sžitím s majitelkou.

Ke ztmavnutí pokovu bižuterie či zlatých a stříbrných šperků může také dojít pokud máte agresivní pot (například po vysoké horečce, stresu, či při užívání některých léků). Zašlou bižuterii z postříbřených drátků můžete nechat vyčistit ve zlatnictví ultrazvukem či speciální vodičkou na drahé kovy, ostatní čistěte přetřením speciálním hadříkem, který dostanete ve zlatnictvích. Přírodní měď a mosaz můžete také čistit prostředky, které jsou na tyto kovy běžně k dostání v drogeriích - vyhněte se ale při čištění šperku perlám, minerálům a korálkům s povrchovou úpravou.

Ještě k údajné škodlivosti mědi: Měď sama o sobě není škodlivá, dokonce podle učení ajurvédy je měď tělu prospěšná. Pro organismy je měď nezbytná – ženy by bez mědi neměly děti a kytky by špatně rostly. Používání měděných nádob při výrobě potravin bylo před nástupem plastu a nerezu rozšířené. Problémy dělají sloučeniny mědi – zelený povlak – měděnka, který je jedovatý a vzniká  působením vlhkosti a CO2. Prakticky to ale znamená, že aby Vám vznikla měděnka, museli byste mít šperk ponořený delší dobu v minerálce. Při běžném užívání šperku a skladování na suchém místě měděnka nevzniká. Přesto se snažím minimálně používat háčky z mědi - v ušní dírce může měď dráždit a u měděných náušnic raději dávám háčky z bezniklového kovu s měděným vzhledem.  

Šperky z lakovaných drátků

Pokud se nenaruší ochranná vrstva laku, která chrání kov před oxidací, ke změně vzhledu nedochází. Šperky můžete vyčistit mýdlem a jemným kartáčkem.  Platí zásady uvedené výše – šperk si vzít až naposled a zamezit hlavně kontaktu s areosoly.

Šperky z nerezu, chirurgické oceli či osteofixu

Dá se říci že tyto šperky jsou věčné. Nerez sám je houževnatý stálý kov, který vydrží mnohem více a déle než by vydržel ten samý šperk ze zlata a stříbra. Neodchází u něj oxidaci – změně vzhledu, nepotřebuje žádnou zvláštní péči. Čistit se dá zubním kartáčkem a mýdlem či jarem. S celokovovými nerezovými šperky se můžete koupat, lakovat, líčit, prostě vydrží totéž co třeba Vaše nerezová lžička. U šperků doplněných minerály, perlami, perletí či korálky ale dodržujte obecné zásady uvedené výše, aby nedošlo k poškození minerálu nebo korálku.

Černý drát

Šperky či dekorace z černého - obyčejného drátu působením vlhkosti (i vzdušné) reznou. U některých výrobků může být i rez zajímavá - dodává jim jakousi patinu. Proti rzi jednoduchá pomoc - rez omyjeme kartáčkem a drátky necháme oschnout. Potom je hadříkem namočeným v jedlém oleji přetřeme.  Po čase na výrobku olej zaschne a vytvoří vrstvičku, která drátek chrání . Pro venkovní prostředí to ale nestačí - proto drátované dekorace nenechávejte venku. 

Kost

jako každý přírodní materiál časem mění vzhled. Nebarvenou kost je nejlepší čistit bílou zubní pastou a kartáčkem. Mějte na paměti, že kost je porézní materiál a snadno přijímá různé látky a vyhněte se kontaktu kosti s barvami či pigmenty ( zvláště v make-upech) Některé skvrny – například od fixu - nelze již pak úplně vyčistit. Šperky z kosti nošené na přímé pokožce vstřebávají mastnotu a kost získává patinu - lehce nažloutlý místy průsvitný, nádech a starobylý vzhled. U nebarvené kosti je možné bílý vzhled částečně obnovit tímto způsobem: ponořením do čistého benzínu či lihu a poté dobělením v peroxidu vodíku – obojí na několik hodin. Pak nechat důkladně vyschnout, napustit parafínem či voskem a přeleštit suchým hadříkem.

 

Pokud budete mít nějaké dotazy či přání, neváhejte a napište mi. Přeji Vám, aby Vás nový šperk dlouho těšil a přinesl Vám hodně radosti.

 

Způsob dopravy
Po připsání platby na účet poštou doporučeně, v bublinkové obálce. Poštovné včetně balného je 48 - 58,- Kč pro Českou republiku; podle váhy zásilky. V Praze je možné domluvit osobní vyzvednutí.
Další prodejní profily
Komentáře
Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Fler Boxy
Zboží

Další zboží od Darkmoon

Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím
Menu
--