Domů Profil prodejce Dárky s příběhem
  • aktivní prodejce od r. 2019
    Reaguje na objednávky obvykle do 3 hodin.
  • Kolín IV, ČR
  • 134 prodaných kusů
Hodnocení: nehodnocen
Nadšenci: 13
Aktivita: aktivní
Prodáno: 134
Registrace: 4.11.2019
Město: Kolín IV
Stát: ČR

Dárky s příběhem

/ Prodávající
Novinky
1034225
20.11.2022 Srdečně vítejte na mém aktualizovaném profilu! Přeji Vám poklidný nadcházející adventní čas a radost ze setkání, dárků a příběhů.

Jak je to dávno, kdy jsem jako malá holka snila v prostoru ticha a světla knihovny o své budoucnosti. Co bych chtěla dělat? S jakým hrdinou se ztotožnit? A jít v jeho stopách? Vytřeštěné oči dívenky hledaly po regálech svět, který byl tak fantastický, krásný a snivý.

Sny a touhy, psát knihy, kreslit, malovat dle svých představ. To, co zůstává v člověku skryto, nevysloveno. Poznat všechny krásy světa jako Jaroslav Seifert, mapovat prostor jako Jules Verne, vybičovat fantazii jako Vincent van Gogh a uchovat tajemství úsměvu jako Leonardo da Vinci. Odkrývat sebe sama, zároveň naslouchat tajemstvím, vnímat prostor a pak se svobodně vyjádřit pableskem momentu.

Ve vzpomínkách stojím u malířského stojanu, před očima monumentální architekturu špitálu v Kuksu. První velká srážka představ a reality. Stíny se dloužily v pozdním odpoledni a pískovcové sochy jako by létaly v rytmu Vivaldiho hudby. Postupně šlo vše samo, vznikaly příběhy slov, jež mají sílu a obrazy s vnitřním řádem, jakousi terapií vlastní duše.

Místa, kde jsem žila, mne ovlivnila něčím, co stále nosím v sobě. Opočno - kde jsem se narodila. Hradec Králové - kde jsem vyrůstala, studovala a laskala své první lásky i kroky k umění. Olomouc - vysoké učení a město duchovního prostoru, nový pohled na estetiku i filosofii. Most - s novým pracovním posláním učitele, ale i matky. Bizarnost obnažené krajiny, města strojů, vytvořeného z krabic. Zároveň místo, kde jsem našla přátele všech generací. Krátké pražské zastavení a nový, porevoluční vstup do univerzitního prostředí. Poříčany - budování vlastního ateliéru a nového životního stylu.

Když mi odešel manžel, blízký prožitek smrti mě změnil. Zestárla jsem o nesdělitelný pocit. Od té doby žiji přítomností, i tragédie má v sobě odlesk vzácné záře.

Kolín - nový impuls k životu a inspiraci. Návrat k bezelstnému a lehce naivnímu, zároveň zvídavému vnímání světa díky vnučce.

Mám svůj čas, který je relativní. Někdy nad ním vítězím, ale často jsem poražena. Dívám se do zrcadla a tvořím obraz svojí duše. Musím naplnit to ticho v sobě. Miluji let oblaků a svět, co mění barvy a tvary. Odhrnuji závěs za závěsem a vstupuji do dalších prostorů. Přichází kratičký okamžik radosti, tajemství. A to jsou příběhy, otisknuté v mé tvorbě.

PhDr. Jana Jebavá (*1953) se věnuje vlastní tvorbě v oblasti grafiky, malby, kresby i autorských textů. Její práce jsou zastoupeny v soukromých sbírkách po celém světě. Přednáší dějiny uměni a estetiky, je lektorkou vzdělávacích a kulturních pořadů v rámci rodinné agentury.

Způsob dopravy
Vaše dárky doručuje prostřednictvím služeb České pošty a Zásilkovny po celé Evropě (Your gifts are delivered through the services of Czech Post and Zásilkovna throughout Europe).
Komentáře
Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Žádný záznam v blogu.
Fler Boxy
Žádný veřejný FlerBox.
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Top nominace
Uživatel nevytvořil žádnou Top nominaci.
Fotogalerie
Žádná fotografie ve Fler fotogalerii.
Zboží

Další zboží od Dárky s příběhem

Oblíbení uživatelé
Žádní oblíbení uživatelé.
Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím
Menu
--