Domů Profil prodejce Denias
Denisa Sedláková
  • aktivní prodejce od r. 2011
    Reaguje na objednávky obvykle do 1 hodiny.
  • Čelákovice, ČR
  • 111 prodaných kusů
  • 100% kladných hodnocení
Hodnocení: (62) 100%
Nadšenci: 801
Aktivita: aktivní
Prodáno: 111
Registrace: 28.6.2011
Město: Čelákovice
Stát: ČR

Denias

/ Prodávající
Novinky
921558
15.12.2020 Milí nakupující, pokud byste chtěli nakoupit vánoční radosti na poslední chvíli, nabízím po dohodě možnost osobního předání v Čelákovicích nebo v Praze v centru do 23.12..

 Autorské šperky pro každou příležitost

Hrajte si  se mnou, se šperky, které Vás  ke hře samy vybízejí. Jak se svět proměňuje , můžete se měnit s ním nebo proti němu. Věci nosi-telné a přesto překvapivé, nečekané kombinace materiálů, netradiční způsoby zapínání, barevné a zábavné, nápadné i nenápadné. Nikdy nudné, vždycky precizní s důrazem na detail.

Ráda dělám vyjímečné šperky nejen na pohled, ale i na dotyk. Mám ráda barvy, hravost, překvapení, vtip, proměnlivost...

Pracuji v jednotlivých kolekcích, podobných charakterem a použitým materiálem. Některé časem opouštím a k některým se po letech vracím a proměňuji je.

V současnosti nabízím TRIOHRY, KŘÍDLOVKY, TITÁNKY, GUMIŠPERKY a nově  ráda kreslím pilkou dětské příběhy.

 

 

Studovala jsem v ateliéru Kov a šperk na Vysoké škole uměleckoprůmyslové u prof. V.K. NOVÁKA. Své věci průběžně prezentuji na různých výstavách.

Z mého jména mi vyskočilo S na gumičce,

děkuji za návštěvu

                          Denisa Sedláková

Více  o mně a jednotlivých kolekcí najdete v záložkách  profilu.

 

Triohry je nejnovější kolekce náušnic. Náušnice jsou vždy ze tří různých materiálů. Kolekce je tvarově rozmanitá a opět velmi variabilní, jednotlivé části jsou totiž volně nasazené na osičce, většinou stříbrné, dají se tak jednoduše měnit a sundavat. Triohry vznikly z mojí potřeby hrát si s kombinací materiálů a proměnlivostí a zároveň na přání milých zákaznic nosit drobnější náušnice. Každý kousek z této kolekce je zcela originální a jedinečný.

Titánci jsou dravá zvířata, které se zakusují do ocásku. Jde většinou o náramky z titanu doplněné kůží. Zapínají se zakousnutím – zasunutím kůže mezi čelisti, případně zatočením ocásku.Uzlem na kůži je možné si upravit velikost podle potřeby. Titan je žíhán do různých odstínů, a v poslední době i tvořím na povrchu jednoduché geometrické tvary. Kolekce je doplněna náušnicemi, které vzhledem k použitému materiálu, působí masivně, ale jsou velmi lehké.

 Křídlovky jsou prsteny- stavebnice. Můžete si koupit kroužek s matkou a šroubovací doplňky z různých materiálů samostatně a jednoduše si je vyměňovat. Na některé prsteny, které jsou již prodané, se můžete podívat ve fotogalerii.

Gumišperky jsou měkké, příjemné. Jsou nositelné v každém počasí, při každé činnosti. První gumové šperky vznikly na výstavu v galerii Kotelna již v roce 1999 . Později jsem se k nim vrátila, zdokonalila  je a znovu byly představeny na Designbloku 2007. Od té doby speciální způsob proplétání stále rozvíjím. Z gumiček různých průměrů a pěti barev  vzniká neomezené množství možností, mnoho variant a tvarů. Stále se proměňují a vyvíjejí, neopakují se. V současnosti se zaměřuji na masivnější náhrdelníky v bílé barvě, černé náhrdelníky  jsou  v současné době k vidění v Uměleckoprůmyslovém museu v Praze.

Co lze ještě vytvořit z gumiček se dozvíte v blogu.

Jak jsou Gumišperky baleny, se dozvíte zde.

............................................................................................................

Křídlovky

Prsteny jsou dodávány kompletně sestavené a dotažené. Při výměně doplňku nebo pootáčení je nutné matku opět pevně dotáhnout. Díky pružnosti plastu se matka neuvolňuje. Při častém nošení je přesto občas nutné upevnění křídlové matky zkontrolovat, zvláště při vyšších doplňcích, kdy závit nad ním není moc dlouhý. V případě ztráty matky ji lze koupit samostatně. Nerez je velmi odolná, lze ji čistit všemi čistícími prostředky na kov. Plastové doplňky nevystavujte vysokým teplotám a vyvarujte se kontaktu prostředků obsahujících aceton. V případě jakéhokoli poškození doplňku či závitu ho lze poslat k opravě.

Titánci

Titánci-náramky jsou dodávány s neutaženým uzlem, zákazník si ho sám posune podle své potřeby, případně zkrátí nebo nechá konec delší. Uzel se pak už nerozvazuje, má pouze zabránit vytažení ze zubů/ocasu zvířete. Náramek se zapíná zasunutím kůže mezi zuby zvířete, či zatočením do spirály ocasu, nejlépe je držet kůži napnutou.

Titan je velmi tvrdý, nealergenní a odolný materiál. Jednotlivé části zvířat jsou z různě tvrdých druhů titanu. Ohýbaná těla a hlavy jsou většinou měkčí než ocasy a náušnice. Vyvarujte se násilnému ohýbání měkčích částí. Při dotyku rukou mohou zůstat na povrchu otisky prstů, které ale jednoduše odstraníte měkkým suchým hadříkem. Žíhání titanu do barevných odstínů je chemická změna povrchové vrstvy a barva je stálá, bežným nošením nezničitelná. Přesto se vyhněte možnému poškrábání velmi ostrými předměty a nečistěte prostředky s abrazivy. Povrch lze obrousit a znovu vyžíhat, ale u ohnutých tvarů je to velmi problematické. I dotykem na žíhaném povrchu mohou být vidět otisky prstů jako barevné skvrny, ale opět stačí suchý hadřík.

Kůže získává časem přirozenou patinu. Je řezaná z kvalitních materiálů, nikoli z hotových řemínků. Kůži lze vyměnit, vždy přikládám k náramkům jeden kus náhradní „zakousávací“ kůže. Při výměně seřízněte konec do špičky a pak zarovnejte nožíkem či nůžkami. V případě potřeby bezplatně zašlu náhradní kůži.

Gumišperky

Tyto šperky jsou prakticky nezničitelné, pouze životnost materiálu je bohužel omezená. Náramky a náhrdelníky jsou vždy z „nejčerstvějších“ kvalitních gumiček od spolehlivého dodavatele. Vznikají nově po přijetí objednávky. Jejich životnost je podle mých dlouhodobých zkušeností minimálně 4 roky. V nepříznivých podmínkách se ale může  zkrátit. Chcete-li se radovat ze svých šperků co nejdéle, nevystavujte je dlouhodobě přímému slunečnímu záření, uchovávejte je na temném místě (krabici, šuplíku či originálním obalu), vyhněte se příliš teplému a suchému prostředí. Životnost může také zkrátit časté koupání ve slané vodě nebo blízkost chemikálií.

Kresleno pilkou

Šperky jsou ručně řezané z pakfongu (alpaka, bílá mosaz), což je tvrdý materiál, mosaz s přídavkem niklu. Povrch neoxiduje, časem se ale může změnit, trochu „zatáhnout“. Lze ho čistit běžnými prostředky na čištění kovu nebo stříbra měkkým hadříkem. Šperky jsou ponechané se strukturou řezu bez jakékoliv povrchové úpravy.

Triohry

Triohry jsou variabilní šperky z různých materiálů, proto je péče o ně různá. Údržbu titanu najdete výše v informacích o Titáncích. Péči o pakfong si můžete přečíst v odstavci o kolekci Kresleno pilkou. Plastové části chraňte před vysokými teplotami a prostředky na bázi acetonu.

Středová osa je vždy ze stříbra (Ag 925) označená ryzostní a výrobní značkou. Stříbro je měkčí než titan a pakfong proto při výměně částí náušnic buďte opatrní, aby se osa páčením nezdeformovala. Stříbro může časem zoxidovat, použijte prostředek na čištění stříbra.

O mně

Studovala jsem v ateliéru Kov a šperk na Vysoké škole uměleckoprůmyslové u prof. V.K.Nováka a šperky vytvářím z velmi rozmanitých materiálů.

Své věci průběžně prezentuji na různých výstavách. Snažím se nezlišovat mezi autorským šperkem na výstavu a šperkem na běžné nošení.

Každý kus je originál, ač jsou si někdy trochu podobné, nerada se opakuji.

Z mého jména mi vyskočilo S na gumičce.

Denisa Sedláková

Způsob dopravy
Šperky zasílám českou poštou v bublinkové obálce bezprostředně po obdržení platby. Křídlovky i Titánci jsou baleny v krabičce, gumišperky mají speciální navrženou měkkou "krabičku". Šperky posílám většinou jako cenné psaní. Pro slovenské zákazníky jsem si otevřela účet u Fio banky, kde neplatí žádné poplatky.Fakturu vystavuji v elektronické podobě, pokud chcete poslat papírovou, dejte mi prosím vědět při objednávce.
Komentáře
Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Fler Boxy
Žádný veřejný FlerBox.
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Zboží

Další zboží od Denias

Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím
Menu
--