Milé zákaznice, v současné době je prodej vašich oblíbených výrobků na portálu Fler cz z časových důvodů omezen. Vaše ,, Mýdlárna ERDÉ "
Profil uživatele
dílnička Krása
Prodávající
Moravská Třebová
Registrace: 23.1.2012

 

Milé  zákaznice, v současné době je prodej vašich oblíbených výrobků na portálu Fler.cz  z časových důvodů omezen. 

Vaše

,, Mýdlárna ERDÉ "

 

10.12. flér jarmark - Žďár nad Sázavou 

 

 

 

                                                  VÍTÁME VÁS

             

 

       

 

 

     Letošní 2016 telátka Květuška -1 měsíc a Čekanka necelou 1hodinu :-)

 

   

       

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MÝDLA, PLEŤOVÉ A TĚLOVÉ MÁSLA , BALZÁMY A BOMBIČKY DO KOUPELE JSOU SCHVÁLENA podle zákona č. 258/2000 Sb. o ochraně veřejného zdraví a Nařízení Evropského parlamentu a Rady č.1223/2009 o kosmetických přípravcích:

  STÁTNÍM ZDRAVOTNÍM ÚSTAVEM V PRAZE - centrum toxikologie a zdravotní bezpečnosti. Dále STÁTNÍM ZDRAVOTNÍM ÚSTAVEM -Národní referenční centrum pro kosmetiku.

 

                               MÝDLA  S  PÉČÍ  A  LÁSKOU

 

Tato mýdla jsou vyrobena z kvalitních tuků a olejů a krásných receptur, jsou barvena

potravinářským barvivem a neslouží k dekoraci - baví mě jen, dávat kostce mýdla nový tvar a rozměr.

Vítám Vás v našem světě, kdy tvořit něco krásného se stalo pro naše  duše nutností ...

Vyrábíme přírodní mýdla a na naléhání okolí i parfemovaná. Barvíme přírodními barvivy jako je mrkev, hrách,kopřiva, dýně, káva... a jiné, nebo používáme barvy do potravin. Mýdla vyrábíme studenou i metodou za tepla. Všechny kytičky, kuličky, lístečky a růžičky vyrábíme ručně. Mýdla jsou vyrobena z našich nejlepších receptů, kvalitních olejů a másel, bylin a bylinných výluhů. Máme rádi mýdla jak rostlinná, tak živočičného původu. Vepřové sádlo a hovězí lůj si sami škvaříme z vlasního chovu. Máme malou farmu na samotě u lesa, kde jsme se rozhodli vytvářet zdravé potraviny a produkty denní potřeby...

              JAK SE VYRÁBÍ MÝDLA V NAŠÍ MÝDLARNĚ

                           

  Pro výpočet a  přibližné vlastnosti mýdel používáme soap calc. Výpočet je důležitý aby v mýdle nezůstal zbytkový louh a byl beze zbytku zmýdelněn. ŠPATNÝM VÝPOČTEM nebo měřením může vzniknout mýdlo, které např. štípe nebo dráždí pokožku.

                          

Neméně důležité je i měření jednotlivých položek. My měříme na desetinu gramu.

   

  Pro zjišťování správného PH -měříme phmetrem.

  

Mýdlo vyléváme do dřevěných forem, kde jsou ponechány 24-48 hodin.

 

Zrání probíhá na  dřevěných roštech ze smrkového dřeva.

METODA ZA STUDENA A ZA TEPLA

Při dlouhodobém zpracováním mýdla oběma metodami, jsem dospěla k názoru, že vyzdvihování metody za studena jako šetrnější, než za tepla, je zavádějící.

Pokud zpracováváme mýdlo metodou za tepla, dochází k zahřívání v průběhu saponifikace. Na konci tohoto procesu, kdy je hydroxid sodný zcela zmýdelněn a  kdy teplota již nabývá sestupnou tendenci se přidávají pěstící složky, bylinky a esenciální oleje, tudíž dochází jen k ochlazování a rovněž zachování prospěšných látek, bez většího vlivu hydroxidu.

Při metodě za studena, kdy sice zchladíme oleje na požadovanou teplotu , také přidáme pěstící složky na konci, ale dochází k prudké gelové fázi(prudkému zahřátí) , kdy jěště prodlužujeme pomalé ochlazování  přikrytím dekami, nebo vkládáme do termoboxů. Tudíž prospěšné látky se nacházejí rovněž v horkém a jěště s dobíhajícím nezmýdelněným louhem v prostředí, kde si rovněž můžeme myslet, že toto prostředí je nešetrné.

Myslím si, že je důležitější, vložit do mýdla co nejvíce přírodních informací, jako jsou výluhy, macerace, bylinky a esence a nezdůrazňovat při které metodě je mýdlo šetrnějším způsobem zpracované, protože každá metoda má svoje klady a zápory. Proto naše mýdlárna používá silné výluhy, v každém mýdle se nachází alespoň jeden macerovaný olej nebo máslo, bylinky a esence ,jak při metodě za tepla, tak při metodě za studena. Zatím nebyla učiněna žádná studie, která by to potvrzovala, vzniká to jen opisováním mýdlařů jeden od druhého.

..do každého mýdla přidáváme alespoň jeden macerovaný olej nebo máslo a silný bylinný výluh nebo šťávu.......snažíme se vložit do mýdla co nejvíce přírodních informací....

 

 

PŘÍRODNÍ MÝDLA 

                          

  PŘÍPRAVA NA BYLINKOVÁ MÝDLA

MACERACE

ŠUŠENÍ

 vchod do naší zkolaudované a schválené mýdlárny

sušárna na půdě

SUŠENÍ RŮŽOVÝCH POUPÁTEK A PLÁTKŮ RŮŽÍ(po jemném namletí bude sloužit jako přírodní barvivo)

oleje

kousek mýdlárny

toto jádrové mýdlo jsem dostala darem od paní učitelky

a jeho stáří odhadujeme na desítky let. Vzadu je vyražen rak a číslo 62.

Bližší informace budou v muzeu ve Svitavech, kde se nachází sbírka praček.

 

- Zvětšit
30. Pračka TRIUMF - výrobce Jesenické pily Šumperk - rok výroby 1951 - místo nálezu Jevíčko, okres Svitavy
 
CHYSTÁM ČLÁNEK PROČ POUŽÍVÁME PALMOVÝ OLEJ
 
dílnička Krása |  27.11.14 | 20:24  
Dobrý večer Ráchelinko, protože má spoustu předností a já jako mýdlařka se ho nemohu vzdát. Je to svatá trojice mýdla. Pro jeho čistící schopnosti, pro jeho schopnost udržovat tvrdost mýdla, pro jeho schopnost zamezit rozplizlosti mýdla a další...
Po vánocích napíši článek, proč se nechci vzdát palmového oleje. Vždy to přirovnávám :,, To je jakoby jste si dala meltu místo luxusní černé kávy."
Upozorňuji, že někdo může nabýt dojmu, že se dává do mýdla , protože je levný, ale už to dávno neplatí, kupuji ho dráž než kokosový. Kupujeme palmový olej ekologický, který neničí pralesy.
Mimochodem je velmi zajímavé , že lidem v pečivu a potravinách nevadí a s klidem se zakousnou.Tam je spotřeba tohoto oleje po tisíci tunách, naše mýdlárna má spotřebu 100kg ročně....
 
Ráchelinka |  27.11.14 | 19:54 
Dobrý den,
Proč palmový olej?

************************************************************* 

 https://www.fler.cz/blog/zivot-s-potvorou-32396 
Děkujeme paní Kateřině (https://www.fler.cz/tvoriva-kaca )
*************************************************************
Děkujeme Fléru (HelenaG)
*************************************************************
 
 

MOJE DALŠÍ LÁSKA

 

 KRAVIČKA VENCA ,  JEJÍ TELÁTKO BERTIČKA A SESTRA MATYLDA

 .. 

Milujeme věci z dávných časů, přírodní materiály, sklo ,kámen a dřevo..., inspiraci hledáme v přírodě.

 

*************************************************************

 

                  ZBOŽÍ ZASÍLÁME:

 

PLATBA PŘEDEM NA ÚČET-

POŠTOVNÉ - (česká pošta)......do 0,3 kg (1-2ks mýdla) - 45kč 

POŠTOVNÉ - (česká pošta)..do  0,5 kg  ( 3-4ks mýdla)- 65 kč 

POŠTOVNÉ - (česká pošta)  ..........do   1kg    -80 kč

Balíčky -Slovenská republika----poštovné....do 0,5 kg----150 kč

                                                       ....do 1kg---250 kč

                    JSME  PLÁTCI  DPH.

Faktury nezasíláme, jsou ke stažení u objednávky.

Kupující zasláním objednávky stvrzuje, že souhlasí obchodními podmínkami platnými od 1.1.2014 Kupní smlouva vzniká v okamžiku potvrzení prodejce (Jaroslav Dujsík )objednávky zákazníkovi Kupující má právo do 14 dnů od doručení zboží od smlouvy odstoupit a zboží vrátit. Kupující nemůže vrátit zboží, pokud to bylo zboží kosmetické!!! Ze zákona může prodejce odmítnout přijmout kosmetické zboží zpět!!! Kupující je povinen před vrácením zboží o tomto prodejce písemně informovat a zboží musí vrátit bez známek používání a poškození. V případě nedostatečného zabalení a poslání poškozené zásilky může prodejce zásilku odmítnout. Poštovné vráceného zboží hradí vždy kupující. Částka vráceného zboží je vyplacena vždy až po převzetí a zaprotokolování vrácené zásilky na účet kupujícího do 14 dní po přijetí zásilky. Pokud si kupující nevyzvedne svou objednávku na poště a zásilka bude poštou vrácena zpět k prodávajícímu, bude kupujícímu stržena vynaložená částka za výdaje na poštovné. Částka, která bude zákazníkovi vrácena zpět, bude řádně zaprotokolována a kupující bude předem informován o částce, která mu bude vrácena zpět na účet po odečtení poštovného a balného. Faktura je kupujícímu dodávána vždy v elektronické podobě a v papírové podobě pouze na vyžádání. TYTO OBCHODNÍ PODMÍNKY JSOU PLATNÉ OD 1.2.2016 Dodatek k obchodním podmínkám, platné od 1.2.2016 Od 1.2.2016 vchází v platnost zákon o mimosoudním řešení v případě spotřebitelských sporů. V případě, že by došlo k sporu mezi spotřebitelem a Jaroslavem Dujsíkem, který by se nepodařilo urovnat, může poskytnout informace o sporu přímo Českou obchodní inspekci na stránkách www.coi.cz.

Prodávající (Jaroslav Dujsík) je povinen se vyjádřit do 15 dnů od doručení vyrozumění o zahájení. Prodávající (Jaroslav Dujsík) je povinen úzce spolupracovat a poskytnout ČOI 2 / 2 součinnost potřebnou k efektivnímu řešení spotřebitelského sporu. Mýdlárna ERDÉ-Jaroslav Dujsík se vždy snaží v maximálním rozsahu a ke spokojenosti zákazníka vyřešit veškeré problémy týkající se reklamace. Věříme, že slušnost a vstřícné jednání vždy vyřeší všechny možné potíže a nebude potřeba řešit spory mimosoudní cestou za asistence ČOI.

Způsob dopravy
dobírkou,česká pošta,platba na účet- - nově účet u Fio banky
Obchodní podmínky

Kupující zasláním objednávky stvrzuje, že souhlasí obchodními podmínkami platnými od 1.1.2014 Kupní smlouva vzniká v okamžiku potvrzení prodejce (Jaroslav Dujsík )objednávky zákazníkovi Kupující má právo do 14 dnů od doručení zboží od smlouvy odstoupit a zboží vrátit. Kupující nemůže vrátit zboží, pokud to bylo zboží kosmetické!!! Ze zákona může prodejce odmítnout přijmout kosmetické zboží zpět!!! Kupující je povinen před vrácením zboží o tomto prodejce písemně informovat a zboží musí vrátit bez známek používání a poškození. V případě nedostatečného zabalení a poslání poškozené zásilky může prodejce zásilku odmítnout. Poštovné vráceného zboží hradí vždy kupující. Částka vráceného zboží je vyplacena vždy až po převzetí a zaprotokolování vrácené zásilky na účet kupujícího do 14 dní po přijetí zásilky. Pokud si kupující nevyzvedne svou objednávku na poště a zásilka bude poštou vrácena zpět k prodávajícímu, bude kupujícímu stržena vynaložená částka za výdaje na poštovné. Částka, která bude zákazníkovi vrácena zpět, bude řádně zaprotokolována a kupující bude předem informován o částce, která mu bude vrácena zpět na účet po odečtení poštovného a balného. Faktura je kupujícímu dodávána vždy v elektronické podobě a v papírové podobě pouze na vyžádání. TYTO OBCHODNÍ PODMÍNKY JSOU PLATNÉ OD 1.2.2016 Dodatek k obchodním podmínkám, platné od 1.2.2016 Od 1.2.2016 vchází v platnost zákon o mimosoudním řešení v případě spotřebitelských sporů. V případě, že by došlo k sporu mezi spotřebitelem a Jaroslavem Dujsíkem, který by se nepodařilo urovnat, může poskytnout informace o sporu přímo Českou obchodní inspekci na stránkách www.coi.cz.

Prodávající (Jaroslav Dujsík) je povinen se vyjádřit do 15 dnů od doručení vyrozumění o zahájení. Prodávající (Jaroslav Dujsík) je povinen úzce spolupracovat a poskytnout ČOI 2 / 2 součinnost potřebnou k efektivnímu řešení spotřebitelského sporu. Mýdlárna ERDÉ-Jaroslav Dujsík se vždy snaží v maximálním rozsahu a ke spokojenosti zákazníka vyřešit veškeré problémy týkající se reklamace. Věříme, že slušnost a vstřícné jednání vždy vyřeší všechny možné potíže a nebude potřeba řešit spory mimosoudní cestou za asistence ČOI.

Komentáře
Vložení komentáře: Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Žádný záznam v blogu.
Fler Boxy
Žádný veřejný FlerBox.
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Top nominace
Uživatel nevytvořil žádnou Top nominaci.
Fotogalerie
Žádná fotografie ve Fler fotogalerii.
 
Novinky
680322
6.12.2017 10.12. Těšíme se na Vás na flér jarmarku - Žďár nad Sázavou
Zboží
Oblíbení uživatelé
Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.