Přijímám zakázky na míru dle vašich přání <3
Profil uživatele
Dmaniia
Prodávající
Praha 10
Registrace: 25.2.2016

 

Je svá

Je jiná

Je originální

Je hravá

Nikdy liná

Reálně imaginární...

... Když ji polibí můza, jsem Dmania...

image

Tenhle obchůdek je moje láska k  látkám, originalitě, slow fashion a k přírodě...

 

Na výrobu oblečení Dmania používám hlavně velmi kvalitní designérské eko/bio látky. Tyto látky jsou vyjímečné svou vysokou kvalitou, ale hlavně šetrností jejich výroby. Budu moc ráda, když si o tomto tématu přečte více v záložce "Proč eko/bio bavlna.

Použité eko látky majívětšinou GOTS certifikát.

 

Doufám, že se Vám můj obchod bude líbít a že si třeba vyberete svůj eko kousek... který Vám udělá radost nejen tím, že v něm budete skvěle vypadat....

A třeba se do eka zamilujete stejně tak jako já:)

Děkuju

Doubravka           

 

 

 
 
 
 
 

Proč zrovna eco bavlna?

Bio–bavlna je organická bavlna pěstovaná bez pesticidů a chemických hnojiv. Díky absenci toxických látek nebo přísné kontrole těch povolených, které musí být ekologicky odbouratelné, je pěstování bio-bavlny šetrné nejen k životnímu prostředí. Při jejím pěstování se využívají techniky, které zajišťují zdraví půdy i rostlin, jakožto střídání plodin a užitečný hmyz. Pěstování tak spotřebuje méně energie i významně méně vody a neznečišțuje okolní životní prostředí. Navíc se při jejím pěstování dbá na kvalitu lidské práce. Důležitým kritériem je nejen bezpečnost práce, ale i férová mzda a sociální podmínky. Jedná se tedy o celkový proces udržitelného rozvoje, který je ohleduplný k prostředí, ve kterém žijeme, i k lidem, kteří se na její výrobě podílejí.

Konvenčně pěstovaná bavlna je jednou z nejvíce chemicky závislých plodin. Aby vůbec vyrosla, je potřeba až 25 různých druhů pesticidů a hnojiv z nichž většina je toxická pro člověka i pro přírodu a mnohdy jde o známé karcinogenní látky. Často to jsou dusíkatá hnojiva, která mají nezanedbatelný vliv na naše životní prostředí. Nadbytek dusíku uniká do atmosféry, potoků i do podzemních vod.

Fast fashion neboli komerční móda, kdy kupujeme tuny nekvalitního oblečení, které pak stejně většinou ani pořádně neunosíme, není dlouhodobě udržitelnou cestou. Bojujme společně za udržitelnou módu. A nejen za ni, protože následky našeho chování se k životnímu prostředí kolem sebe vidíme stále časteji...

Bio bavlna je zákonitě dražší. Bez použití chemických látek jí není možné vypěstovat tolik, tvrdě pracující lidé navíc dostanou adekvátně zaplaceno. Bio bavlna se vám ale odmění nejen pocitem, že děláte něco dobrého, když si ji koupíte :-) Navíc kvalitně zpracované módní kousky vám mohou dělat parádu v šatníku déle. Není třeba mít desítky šatů, které vám jen leží ve skříni. Kupujte kvalitní kousky, kterých vám stačí mít méně, dobře je kombinujte a rozhodně naděláte hodně parády, pomůžete přírodě i lidem a to za tu změnu rozhodně stojį.

Způsob dopravy
Fler doprava, Geis
Obchodní podmínky

Obchodní podmínky jsou v souladu s platnou legislativou ČR a dobrými mravy. Nevyhovující nepoužité zboží Vám  ráda vezmu nazpět či vyměním.

Další prodejní profily
Komentáře
Vložení komentáře: Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Fler Boxy
Fler kluby
Top nominace
Fotogalerie
Žádná fotografie ve Fler fotogalerii.
 
Novinky
788768
20.2.2019 Nové lnění sukýnky :)
https://www.fler.cz/zbozi...
Zboží
Oblíbení uživatelé
Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.