Domů Profil prodejce DuoLerča
  • aktivní prodejce od r. 2013
    Reaguje na objednávky obvykle do 2 hodin.
  • Praha 6, ČR
  • 863 prodaných kusů
  • 100% kladných hodnocení
Hodnocení: (136) 100%
Nadšenci: 111
Aktivita: aktivní
Prodáno: 863
Registrace: 18.7.2013
Město: Praha 6
Stát: ČR

DuoLerča

/ Prodávající
Novinky
988274
8.1.2022 Přejeme vám všem vše dobré do nového roku 2022!

Nepřinesl Vám Ježíšek nový diář? Nebo jste prostě neměli čas řešit výběr? S koncem roku ale rozhodně nekončí možnost objednat si svůj diář :) Máte zvláštní požadavky? Napište nám a domluvíme detaily.

Vítáme Vás u nás. 

Jsme dvě, maminka Lenka a dcera Verča.

Veronika vystudovala grafickou školu a rozumí si s počítačem. Obě rády tvoříme: šití, pletení, háčkování, drhání, síťování, korálkování... to všechno nás baví. 

Práce s papírem je naše práce Úsměv Máme rodinnou firmu, která se zabívá polygrafickou výrobou - grafická příprava, tisk, laminace, řezání, ... a dokončení až do finálního produktu. Věnujeme se i řezané grafice a její instalaci.

 

Pokud máte zájem o zboží, které je prodané a momentálně není v nabídce zařazeno, napište nám, určitě vymyslíme nějaké podobné přímo pro Vás :)

Pokud byste rádi využili možnost platby na PayPal, kontaktujte nás prosím vnitřní poštou - určitě bude možné se domluvit. Stejně tak pokud byste měli zájem využít zaslání na dobírku - zboží vyráběné na míru na dobírku ale nezasíláme. Děkujeme za pochopení :)

 

Všechny výrobky jsou zhotoveny a skladovány v nekuřáckém prostředí.

 

TOPlist (od 20. 9. 2013)

Přehled TopVýběrů, ve kterých se naše výrobky umístily - děkujeme!

ZAVAZOVÁNÍ / ZAKONČENÍ

U náramků vyrobených z příze je možné setkat se s různým řešením jejich připnutí na místo (ať už na zápěstí nebo třeba kolem kotníku). Pominu všechna řešení, která potřebují nějaký další materiál (typicky klasickou karabinku s řetízkem nebo magnetické zavírání). Proč? Jenoduše proto, že podle mého názoru připravují takto vyrobené náramky o jejich kouzlo. Ano, uvázat si uzlík sám na své ruce může být složitější, ale náramek se vám za tu námahu odměni. Nikdy nebude studět, škrábat vás nebo věci okolo, nikdy se nebude zachytávat do rukávu svetříku - zkrátka bude dělat parádu, ale nebude vám komplikovat nošení. Navíc je vhodný i pro ty z nás, kteří jsou alergičtí nebo nesnáší dobře mít přímo na kůži kovy. Způsoby zakončení / propojení / zavazování náramků (nejen) přátelství která obvykle používám nebo nabízím se zde pokusím představit.

 


1. Šňůrky na zavázání

Podle mého názoru to nejuniverzálnější řešení - s trochou šikovnosti a případné pomoci uzlíku nebo jehly s nití se dá i dodatečně proměnit na další typy zakončení.

Jak ale náramek zavázat, aby držel, ale přitom k jeho rozvázání nebylo potřeba nůžek? Obvykle je cílem uvázat Ambulanční spojku (též označovaný za plochý uzel, rovný uzel nebo ambulační uzel) - nebojte, je to jeden z nejjednoduších uzlů. Pokud je náramek širší, může být zavazování řešeno na více párů šňůrek. Osvědčilo se mi si při zavazování opřít ruku s náramkem například o hranu stolu, prsty ruky s náramkem si přidržet jednu šňůrku a druhou rukou uvazovat uzel. Uzel dotáhněte přiměřenou silou - hodně volný by se mohl sám rozvázat, utažený co to jde by zase mohl jít špatně rozvázat (a hlavně to není vůbec potřeba). Pro rozvázání stačí od sebe roztáhnout smyčky na stranách.

Postup zavázání dvou šňůrek ambulanční spojkou (pro větší velikost klikněte).


2. Očko a šňůrka na zavázání

image

Zavazování je hodně podobné postupu popsanému výše, z páru šňůrek - rozdíl je pouze v tom, že na jedné straně už je připravené očko a volným koncem se kolem něho uváže opět Ambulanční spojka. Takto to může být o dost jednodušší pro uvázání na vlastním zápěstí.

Postup zavázání šňůrky kolem očka (pro větší velikost klikněte).
Postup zavázání šňůrky kolem očka (pro větší velikost klikněte).

 


3. Stahovací očko

Jediné řešení, které obchází nutnost zavazování. Je to lákavé, ale podle mého názoru není úplně vhodné, zejména pokud chceme, aby nám náramek vydržel co nejdéle. Je jasné, že při pravidelném sundavání a zavazování náramku je nejnamáhanější částí právě přechod náramku ve šňůrky a šňůrky samotné. V případě stahovacího očka dochází k mnohem většímu otírání šňůrek o sebe, tedy postupně se prodírají jednotlivé nitky... až očko praskne. 

A jak tedy stahovací očko funguje? Na jedné straně náramku je klasická šňůrka, ale na druhé je namísto šňůrky do páru nebo očka na zavázání už trvale uvázaná liščí smyčka kolem té jediné šňůrky. Pro nasazení nebo sundání náramku tedy stačí podržet volnou šňůrku a potřebným směrem jemně popotáhnout liščí smyčku.

Způsob dopravy
osobní odběr - po domluvě Praha 6 (st. Nádraží Veleslavín) nebo Praha 5 (st. Kavalírka)
Česká Pošta - doporučené psaní ekonomické (prosím, počítejte s prodlouženou dodací dobou ze strany pošty - ze zkušenosti to může být i týden)
Česká Pošta - doporučené psaní prioritní (obvykle do dvou dnů)
Zásilkovna - na pobočku (obvykle následující den) nebo na adresu
PPL - na adresu (obvykle následující den)
po dohodě můžeme zkusit i jinou službu
Komentáře
Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Žádný záznam v blogu.
Fler Boxy
Žádný veřejný FlerBox.
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Zboží

Další zboží od DuoLerča

Oblíbení uživatelé
Zobrazování oblíbených uživatelů není majitelem účtu povoleno.
Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím
Menu
--