Domů Profil prodejce Elladora
  • aktivní prodejce od r. 2010
    Reaguje na objednávky obvykle do 4 hodin.
  • Ostrava, ČR
  • 221 prodaných kusů
  • 100% kladných hodnocení
Hodnocení: (119) 100%
Nadšenci: 339
Aktivita: aktivní
Prodáno: 221
Registrace: 13.12.2010
Město: Ostrava
Stát: ČR

Elladora

/ Prodávající
Novinky
115861
15.2.2013 A dva náhrdelníky:-)

Vítejte u Elladory,

kterážto se snaží v té troše volného času, co sem tam zbývá, vlastnoručně vyrábět a vlastní hlavou vymýšlet "bižu" z podivuhodně nabarvených (toť bohužel ne mým přičiněním) exotických semínek a plodů, dřevěných korálků a šňůrek, za léta nakřečkovaných a pečlivě uložených v dřevěných truhličkách...

Tak jen s nimi ven na světlo...ať se na tu barevnou směs dál nepráší a slouží všem krkům, zápěstím i uším, které je chtějí nosit...:-)

Kdož má zájem, může si níže ještě přečíst pár zajímavostí o některých použitých semenech a plodech. Těm ostatním, jež nesnášejí dlouhé texty rovnou popřeji "hodně chuti do skouknutí..!" :-)

Momentálně mě chytlo motání náušnic z voskovaných šňůrek a jejich barvení...tak uvidíme na jak dlouho:-)

Mimochodem..díky použitým přírodním materiálům je každý kousek tvarově i kresbou jedinečný... originalita tedy přirozeně zaručena...:-)


Tagua je plodem palmy Phytelephas macrocarpa, rostoucí v tropických deštných pralesích Jižní Ameriky. Přezdívá se jí "rostlinná slonovina", neboť je svou strukturou, tvrdostí i barvou velmi podobná té živočišné a tak ji může plnohodnotně nahradit! Což se doufám děje, protože k získání ořechů tagua není třeba nikoho "trápit" nebo tropit horší věci - stačí počkat pod palmou, až vám zralý shluk ořechů sám spadne na šišku...  Takto získané ořechy se dále upravují, ořezávají, vyřezávají, barví,..., navlékají na šňůrky, věšejí na krk, na uši...:-)

 

 

Acai pochází rovněž z Jižní Ameriky a také tato semínka plodí palma, tentokráte Euterpe oleracea. Acai je udajně velice chutné ovoce bohaté na antioxidanty, minerály a vitamíny, až se mi při popisu jeho chuti sbíhaly sliny. Žel...mohu vám nabídnout již jen pecky z tohoto ovoce:-) Ale zato v krásných barvách!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Buriti je obecný název pro jihoamerickou palmu Mauritia flexuosa, jež plodí chutné ovoce se semeny, která se podobně jako tagua ořechy dají krásně barvit a jinak upravovat.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TOPlist

Způsob dopravy
Zboží balím do bublinkových obálek a zasílám doporučeně Českou poštou. Ostravští mohou ušetřit na poštovném a zboží po domluvě vyzvednout v centru Ostravy. Chcete-li šperk zabalit "dárkově", dejte vědět, ráda vyhovím... (Jinak totiž "recykluji" ty malé uzavíratelné plastové sáčky a krabičky :-) Pro "flerovce" ze Slovenska je zřízen účet u Fio banky s platbami bez poplatků:)
Komentáře
Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Žádný záznam v blogu.
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Fotogalerie
Žádná fotografie ve Fler fotogalerii.
Zboží

Další zboží od Elladora

Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím
Menu
--