Domů Profil prodejce Faktor Leather
  • aktivní prodejce od r. 2015
    Reaguje na objednávky obvykle do 30 minut.
  • Benešov, ČR
  • 74 prodaných kusů
  • 100% kladných hodnocení
Hodnocení: (34) 100%
Nadšenci: 103
Aktivita: aktivní
Prodáno: 74
Registrace: 19.3.2015
Město: Benešov
Stát: ČR

Faktor Leather

/ Prodávající
Novinky
Žádné aktuální informace.

 Story

K výrobě z usně jsem se dostal náhodou, takříkajíc mi osudově zazněla z rádia. Byl jsem zrovna čerstvým studentem filosofie, když mě tato okolnost přiměla ke svým studiím přibrat ještě učení kožedělné výroby na učilišti. To mi poskytlo teoretické zázemí a dozor zkušené mistryně, která mě v počátcích vedla. Na druhou stranu jsem po tři roky byl svázán zastaralými výrobními postupy a státním studijním plánem, což poněkud omezovalo možnosti rozvíjet se směrem, kterým jsem sám chtěl.

                V následujícím období jsem se poněkud potýkal s nezkrocenou vizí a cílením na koncept, kterého bych se chtěl přidržet, což vedlo ke značně nesourodým výrobkům. Toto období mi přineslo mnoho zkušeností ale také poučení, že design, který fungoval přinejmenším desetiletí není vhodné opouštět, je třeba na něj navazovat. Proto se při své tvorbě přidržuji ověřených vzorů, které upravuji tak, aby odpovídaly současným potřebám zákazníka.

Materiál

                Své výrobky vyrábím z kvalitních usní z evropských koželužen (v současné době z Toskánska a Moravy), které disponují dlouhou tradicí, a tedy kvalitou vycházející ze zkušeností. Pracuji výhradně s třísločiněnými materiály. Při činění tohoto materiálu (mechanicko-chemickému procesu přeměny kůže na useň) jsou používány především nebo výhradně přírodní třísloviny.

Výroba

                Při výrobě neužívám elektrizovaných nástrojů, každý úkon provádím ručně, neboť v rukách je cit. K tomu používám celou řadu různých tradičních i moderních ručních nástrojů. Při této práci dbám na detail provedení.

                Podstatným rysem ruční kožedělné výroby je ruční šití. Jeho steh je v porovnání se strojním stehem, odolnější, neboť nit prochází skrz materiál a v jednom stehu je vedena z líce a v druhém z rubu, zatímco u strojního šití je spodní nit vedena jen z rubu, zatímco horní nit jen z líce. Strojní šev se tak snáze párá. K šití používám kvalitní, voskované, lněné nitě, původem z Francie, nebo voskované polyesterové nitě z Itálie.

Balení

                Stejně jako z přírodních materiálů vyrábím, tak do nich rovněž balím. Zboží zasílám v papírových krabičkách vyplněných dřevěnými vlákny, s personalizovaným průvodním dopisem, jmenovkou a ručně odlitou pečetí. Proto však musím požádat o jméno a přijímení budoucího vlastníka, pokud se liší od kupujícího.

 

 

imageimage

Fil au Chinois

                Fil au Chinois je jedinečnou značkou nití, která pochází ze severní Francie. K registraci značky došlo již v roce 1847, v období, kdy Evropa byla fascinována orientem a asijská tématika byla nesmírně populární (viz. čínské salónky). Fil au Chinois vsadila na současný trend a znakem, který reprezentuje tuto značku se stal Číňan. A stejný design reprezentuje značku dodnes.image

                Vzestup značky začal, když Fil au Chinois vzdala konkurenční boj na základě ceny a raději poskytovala nadstandardní zboží a zavedla formu benefitů, které bychom dnes nazvali věrnostním programem. Značka se tak slibně rozvíjela do doby, než došlo k rozšíření domácích šicích strojů. Lněná nit, hlavní artikl Fil au Chinois, je pro domácí šicí stroje nevhodná. Dále došlo k nešťastným obchodním a marketingovým rozhodnutím, která vedla k postupnému úpadku.

                Společnost by zanikla, nebýt toho, že se v roce 2007 pánové Oliver a Bruno Toulemonde rozhodli značku zachránit. Fil au Chinois koupili a započali zdlouhavý proces obnovy značky a obnovy výroby, což zahrnovalo obnovu strojů, z nichž se některé datují až do roku 1890.

                Produkt Fil au Chinois waxed cable linen, tedy lněná voskovaná niť, patří mezi nejlepší a neluxusnější nitě na současném trhu. Tato niť je specifická svým dvojitým zákrutem, které jí dodává další pevnost. Navíc nitě před druhým zákrutem procházejí koupelí ve včelím vosku, čímž je zajištěno, že vosk pronikne hluboko do vláken. Díky vosku jsou vlákna impregnována, zároveň se tím dále zvyšuje odolnost nitě a švu jako celku.

                Je již jen příjemným bonusem, že nitě Fil au Chinois jsou dostupné ve 44 různých plných barvách a 5 různých silách, které se od sebe dělí v řádu jednotek setin milimetru.image

                Fenomenální kvalita prověřená dlouhou historií by bohatě stačila pro výběr nití Fil au Chinois. Nakonec tuto niť volí i některé z nejluxusnějších značek a někteří z nejlepších řemeslníků na světě. Pro mne byly ale ještě důležité další faktory. Především jsem nechtěl polyesterové nitě, které budou existovat ještě nějakých 700 let poté, co se osud výrobku završí. Tím odpadá velké množství cenově výhodnějších a daleko dostupnějších materiálů a zůstává jen několik málo možností. Proto posledním důvodem pro výběr právě nití Fil au Chinois byla skutečnost, že pocházejí z Evropy, což znamená, že CO2 stopa jejich dopravy je relativně malá v porovnání s alternativními možnostmi.

 

Způsob dopravy
Zboží zasílám Českou poštou. Je případně možné osobní vyzvednutí v Benešově u Prahy, příležitostně v Praze.
Komentáře
Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Žádný záznam v blogu.
Fler Boxy
Žádný veřejný FlerBox.
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Fotogalerie
Žádná fotografie ve Fler fotogalerii.
Zboží

Další zboží od Faktor Leather

Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím
Menu
--