Od 1.3. 2017 není možné osobní vyzvednutí objednávek s platbou v hotovosti. Všechny objednávky je nutné uhradit bankovním převodem. Děkuji za pochopení.
Profil uživatele
gianelle
Prodávající
Rapotín
Registrace: 9.6.2009

Vítejte v korálkovém svět Gi - naleznete zde originální ručně vyráběné autorské šperky z korálků a také širokou nabídku unikátních "freeform mixů" či jiného zajímavého materiálu pro korálkování.

E.B.E. by Gianelle

 

Co dělám?

Changing Woman by Gianelle

V mém obchůdku najdete především velké a výrazné šperky šité ze skleněných korálků české (Preciosa, Matubo Beads) a japonské (TOHO, Miyuki) výroby, ráda zpracovávám přírodní kameny, najdete u mne šperky s etnickým nádechem, ale také high-tech styl, kde se naplno projeví ta geekovská část mého já.

Každý takovýto šperk je originál, za jehož vznikem stojí hodiny a hodiny práce a pečlivě vybíraný materiál.

Každý šperk, který zde najdete, byl vyroben pouze v jednom jediném exempláři -dva stejné šperky z mé dílny nepotkáte!

Nabízím ale také jednodušší bižuterii vytvořenou technikou ketlování či navlékání, růžence z exkluzivních materiálů a také zajímavý materiál pro moje tvořivé kolegy a kolegyně.

Mou specialitou jsou "Freeform Mixy" - směsi korálků, primárně určené na techniku Freeform, ale můžete je využít pro jakékoliv jiné korálkové tvoření.

Freeform Mix

Ráda také předávám své zkušenosti na kurzech korálkování (nejčastěji působím v Brně a v Šumperku, příležitostně i v Pardubicích, Praze i na jiných místech ČR), vytvářím návody, které jsou publikovány na mnoha českých webech zaměřených na korálkování, přispívám do českých i zahraničních časopisů zaměřených na korálkování, administruji internetové diskuzní fórum o korálkování, spolupracuji s prodejci a výrobci korálků (Preciosa, Matura Beads),  aktivně se podílím na dění v české korálkářské komunitě a organizuji srazy, setkání, soutěže a pobytové kurzy.

 

Pro ostatní tvůrce:

Budu moc ráda, najdete-li v mých špercích, kurzech či návodech inspiraci pro svou vlastní tvorbu, ale prosím, nevytvářejte identické kopie mých šperků pro komerční účely. Děkuji.

Green Tea by Gianelle

A na závěr něco málo o mně:

Jsem ne zcela typická ženská, v korálkovém světě známá jako Gi nebo Gianelle. Netajím se svými s geekovskými sklony a blízkým vztahem k IT, jsem zarytý fanda rally a automobilového sportu, škodovácký patriot, šílená korálkářka, která nezná slovo "nenositelné" a ráda své umění předává dál, BOFH-style administrátorka diskuzního fóra, občasná blogerka/grafomanka, milovnice zvířat a hrdá majiteka smečky koček. Mám vlastní vrtačku, ráda zpívám ve sprše a lozím po stromech, očumuju auta na parkovištích, manikúru si dělám štípacími kleštěmi a cvakátkem na nehty stříhám nitě, nejraději tvořím v noci, spávám s notebookem v posteli a kreativita je mým pohonem.

Jak se starat o šperky

Chcete-li, aby vám váš nový šperk vydržel dlouho krásný, dodržujte následující pravidla při jeho nošení a skladování:

 • Chraňte šperk před stykem s vodou, chemikáliemi, čistícími prostředky a kosmetikou (jako třeba krém, parfém, lak na vlasy ... ). Styk s těmito látkami může poškodit použité korálky či komponenty, způsobit změnu jejich barevnosti či snížit jejich životnost.
 • Šperk při oblékání vždy nasazujte jako poslední a sundávejte jako první.
 • Pro dlouhodobé skladování šperku volte suchá místa, chráněná před prachem a přímým slunečním světlem (takže ne v koupelně nebo na okenním parapetu ;) ideální je uzavřená krabice či skříňka). Dlouhodobé vystavení na přímém slunečním světle může způsobit vyblednutí či změnu barevnosti použitých korálků a komponentů
 • Šperky nejsou určeny k nepřetržitému nošení. Sundejte je před spaním, při sportu, fyzicky náročné práci či při jiné fyzické aktivitě.
 • U osob s agresivním potem může dojít k poškození povrchu kovových komponentů či změně barvy korálků.
 • Šperk chraňte před mechanickým poškozením. Nárazy, pády a nebo zátež v podobě extrémního tahu a tlaku mohou způsobit přetržení nitě, prasknutí korálků a nebo deformaci komponentů.
 • Chcete-li šperk přenášet či převážet, umístěte jej do pevné krabičky dostatečné velikosti. Nepřenášejte jej volně položený v kabelce či batohu. Pokud šperk posíláte poštou, zabalte jej do krabičky vyložené molitanem či bublinkovou fólií tak, aby se v ní šperk nepohyboval.
 • Při čištění bižuterie se vyhýbejte používání vody a chemických přípravků - bižuterii můžete čistit měkkým hadříkem (nejlípe suchým, při příliš velkém zašpinění šperku můžete hadřík velmi mírně navlhčit), jemným kartáčkem či štětečkem.
 • Šperky skladujte mimo dosah dětí mladších tří let

 

Úpravy na přání

Resistance Is Futile by Gianelle

U některých šperků je možné provést drobné úpravy na přání zákazníka. Jedná se například o úpravu délky u náhrdelníku či náramku či výměnu bižuterních komponentů za komponenty z chirurgické oceli.

Cena těchto úprav je individuální, záleží na konkrétním šperku a na materiálové a časové náročnosti úpravy.

Pokud tedy máte zájem o úpravy na přání, kontaktujte mně ještě před objednávkou - domluvíme se na tom, zda je vůbec možné danou úpravu na vybraném šperku provést a jaká bude její případná cena.

 

Výroba na zakázku

Omlouvám se, ale v současné době z důvodů velké zaneprázdněnosti nepřijímám žádné zakázky (kromě drobných úprav již hotových šperků)

Způsob dopravy
Zboží zasílám prostřednictvím České pošty, ceny poštovného a balného jsou následující:
 • 20,- Obyčejné psaní - cenově výhodné zaslání, vhodný pro objendávky o malém objemu a nízké hodnotě. Tento způsob dopravy je omezen jen na zásilky v hodnotě do 200,-
 • 50,- Doporučená zásilka - výchozí způsob dopravy. Tento způsob dopravy je omezen jen na zásilky v hodnotě do 580,-
 • 55.- Cenné psaní - výchozí způsob dopravy pro zásilky o hodnotě vyšší než 580,-
 • 120,- Balík do ruky - tato služba je vhodná především k zasílání větších a dražších šperků
 • Příplatek za zaslání dobírkou činí 50,- (dobírku není možné kombinovat s obyčejným zasláním
 • Vnitrostátní poštovné zdarma při objednávce v hodnotě přesahující 2000,-
Obchodní podmínky

Úvod

Tyto obchodní podmínky platí pro nákup v internetovém obchodě nacházejícím se na adrese www.fler.cz/gianelle

Zákazník odesláním objednávky potvrzuje, že souhlasí s těmito obchodními podmínkami a je srozumněn s možností možnostech odstoupení od smlouvy ve lhůtě 14 dnů od převzetí zboží.

Kupní smlouva vzniká v odeslání objednávky prodávajícímu. O potvrzení objednávky bude zákazník informován e-mailem, a to nejpozději do druhého pracovního dne od odeslání objednávky.

Platba

Objednané zboží můžete zaplatit bankovním převodem nebo dobírkou

Pokud objednávka nebude uhrazena do 14 dnů od potvrzení, objednávka bude zrušena a zboží vystaveno zpět do prodeje. Po předchozí dohodě lze lhůtu k platbě prodloužit - v takovém případě budu na platbu čekat do uplynutí této dohodnuté lhůty.

Faktura

Ke každé objednávce bude vystavena faktura  - u objednávek s platbou předem bude faktura vystavena po přijetí platby, u objednávek na dobírku bude faktura vystavena před odesláním zásilky.

Elektronickou verzi faktury si můžete stáhnout a vytisknout v sekci Nákup -> Objednávky -> ze seznamu vpravo vyberete objednávku a dole pod seznamem objednaného zboží najdete odkaz na stažení či prohlédnutí faktury.

Papírovou verzi faktury přikládám k zásilce jen na vyžádání. Máte-li zájem o papírovou fakturu, napište to prosím do poznámky k objednávce a nebo mi napište vnitřní poštou.

Dodací lhůta

Zboží bude expedováno do jednoho až pěti pracovních dnů, počítáno ode dne přijetí platby na účet (resp. ode dne objednání v případě platby na dobírku).

Délka samotného doručení závisí na použité přepravní službě a obvykle se pohybuje od jednoho do pěti pracovních dnů.

Doprava

Zboží zasílám prostřednictvím České pošty, ceny poštovného a balného jsou následující:

 • 20,- Obyčejné psaní - cenově výhodné zaslání, vhodný pro objendávky o malém objemu a nízké hodnotě. Tento způsob dopravy je omezen jen na zásilky v hodnotě do 200,- a zákazník si tento způsob dodání volí jen na vlastní riziko.
 • 50,- Doporučená zásilka - výchozí způsob dopravy. Tento způsob dopravy je omezen jen na zásilky v hodnotě do 580,-
 • 55.-  Cenné psaní - výchozí způsob dopravy pro zásilky o hodnotě vyšší než 580,-
 • 120,- Balík do ruky - tato služba je vhodná především k zasílání větších a dražších šperků
 • Příplatek za zaslání dobírkou činí 50,- (dobírku není možné kombinovat s obyčejným zasláním
 • Vnitrostátní poštovné zdarma při objednávce v hodnotě přesahující 2000,-

V případě že zákazník nepřevezme zásilku zaslanou na dobírku, zásilka mu bude opětovně poslána pouze oproti platbě bankovním převodem a bude po něm požadována úhrada poštovného za druhé zaslání zásilky.

Vyhrazuji si právo odmítnout požadavek na zaslání dobírkou v případě, že zákazník již dříve v mém obchodě objednal zboží na dobírku a neuhradil ji a nebo má ze stejného či podobného důvodu uděleno negativní hodnocení od jiného prodejce.


Sloučení objednávek

Objednávky zadané po sobě během krátkého časového období je možné zaslat v jedné zásilce za následujících podmínek

 • Všechny slučované objednávky zadával stejný zákazník (jméno a dodací a fakturační adresa se shodují)
 • Ani jedna ze slučovaných objednávek nebyla doposud expedována.
 • Zákazník požádá o společné zaslání obou objednávek vnitřní poštou a nebo prostřednictvím poznámky k objednávce.
 • V takovém případě bude zákazníkovi účtováno pouze jedno poštovné

Odstoupení od kupní smlouvy do 14 dnů (vrácení zboží bez udání důvodu)

Na veškeré zakoupené zboží se vztahuje zákonná čtrnáctidenní lhůta, ve které můžete odstoupid od kupní smlouvy.


Nejste-li s objednaným zbožím spokojeni, můžete jej do 14 dnů ode dne převzetí zboží bez udání důvodu vrátit. Pokud se tak rozhodnete, informujte mně o této skutečnosti vnitřní poštou a zakoupené zboží zašlete zpět na mou adresu.


Vrácené zboží musí být nepoškozené, bez známek nošení či používání a musí být zabaleno tak, aby nemohlo dojít k jeho poškození při přepravě. Zboží nezasílejte na dobírku - takovéto zásilky nebudou převzaty.


Poté, co mi bude vrácené zboží v pořádku doručeno, bude zákazníkovi vrácena celá kupní cena zboží včetně nákladů na dopravu. (pokud zákazník vrací celou objednávku, bude mu vrácena celá uhrazená částka, pokud zákazník vrací jen část objednávky, bude mu vrácena cena tohoto zboží a náklady na nejlevnější dopravu tohoto zboží k zákazníkovi) Zákazník ale již nemá nárok na úhradu nákladů na dopravu zboží od zákazníka (t.j. poštovné, které zákazník platil, když zasílal vracené zboží zpět ke mně).


Možnost odstoupení od smlouvy  se nevztahuje na zboží, které bylo upraveno či vyrobeno na přání zákazníka.

Reklamační podmínky

Reklamaci můžete podat v zákonné lhůtě 24 měsíců od data převzetí objednaného zboží a to v případě, že je dodané zboží vadné, dodávka zboží byla chybná či neúplná.

V případě poškození zboží vinou výrobní vady či vady materiálu máte nárok na opravu závady, slevu z kupní ceny či odstoupení od kupní smlouvy. O reklamaci mě informujte vnitřní poštou a následně dobře zabalené zboží zašlete zpět na mou adresu (zboží nezasílejte na dobírku, takovéto balíčky nebudou převzaty).

Bude-li reklamace uznána jako oprávněná, nejpozději do třiceti dnů Vám zašlu zpět opravené zboží.

Nebude-li možno zboží opravit, mohu Vám nabídnout slevu z kupní ceny zboží a nebo odstoupení od kupní smlouvy a vrácení celé kupní ceny daného zboží.

Vzhledem k charakteru nabízeného zboží (originální ruční výrobky) není vždy možno nahradit reklamovaný kus zcela totožným, novým výrobkem.

Reklamaci nelze uplatnit na vady vzniklé nesprávným používáním či skladováním či na opotřebení vzniklým běžným používáním předmětu. Pokyny k nošení, údržbě a skladování šperků naleznete zde: https://www.fler.cz/gianelle#pece-o-sperky

V případě, že bude zboží dodáno chybně a nebo budou některé položky z objednávky chybět, informujte mne o této skutečnosti vnitřní poštou a případně přidejte foto dodaného zboží. Bude-li reklamace uznána jako oprávněná,  na vlastní náklady Vám chybějící zboží dopošlu či vyměním.

V případě výměny zboží mohu požadovat zaslání chybně dodaného zboží zpět . V takovém případě Vám po obdržení tohoto zboží uhradím také náklady vynaložené na dopravu zboží zpět ke mně.

Nebude-li možno zboží vyměnit či doposlat, vrátím Vám plnou cenu tohoto zboží.

Při fotografování zboží se snažím, aby fotografie co nejpřesněji zachytily prodávané zboží. Barevné podání fotografii zboží ale může být ovlivněno typem a kalibrací vašeho monitoru.  Drobné barevné odlišnosti  nejsou relevantním důvodem k uznání reklamace.

Objednávka s dodatkem

Pokud ve své objednávce uvedete dodatek nebo odchylku (například jinou barvu, délku, velikost balení, barvu komponentů atd ... ), a já nemohu v současné době tomuto přání vyhovět, mohu Vaši objednávku odmítnout.

Ceny zboží

 • Ceny jsou platné v době objednání, tj. v okamžiku přijetí objednávky prodejcem.
 • Ceny jsou koncové.
 • Nejsem plátce DPH.
Komentáře
Vložení komentáře: Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Fler Boxy
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Top nominace
Fotogalerie
 
Novinky
590726
23.1.2017 Freesměsky jsou zpět! V obchůdku právě přibylo 28 nových druhů ;)
Zboží
Načítá se zboží ...
Oblíbení uživatelé
Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím