Domů Profil prodejce Gran Ann
  • aktivní prodejce od r. 2015
    Reaguje na objednávky obvykle do 3 hodin.
  • Sloup, ČR
  • 92 prodaných kusů
  • 100% kladných hodnocení
Hodnocení: (17) 100%
Nadšenci: 319
Aktivita: aktivní
Prodáno: 92
Registrace: 3.1.2015
Město: Sloup
Stát: ČR

Gran Ann

/ Prodávající
Novinky
997717
4.3.2022 Kéž je BRZY líp. <3

Gran Ann - Babička Anna - nejúžasnější člověk pod Sluncem, Měsícem a všemi hvězdami naší i přilehlých galaxií.


Babi mě přivedla k ručním pracím, zejména pletení, které mi pak krátilo dlouhé zimní večery na vysokoškolských kolejích. Díky babičce jsem v dobách hluboké totality způsobovala svými svetříky zhotovenými podle návodů ze zahraničních módních časopisů tik v oku nejedné spolužačce. 

Po mnoha a mnoha letech jsem se ke své zálibě vrátila. Nejprve jsem podlehla teploučké a jemné měkkosti filce. S jehlou jsem se však nikdy moc nekamarádila, a tak oprašuji pozapomenuté dovednosti kdysi zdatné pletařky a nadšeně a neúnavně sbírám zkušenosti háčkařské. Ruční práce je vítaná samotářská relaxace, soustředěná, klidná, tichá a přitom vzrušující a napínavá činnost, jejíž výsledek je okamžitě vidět, což se o mém civilním povolání často říct nedá.

Dědečkovi Františkovi také vděčím za mnohé. 

Byl vášnivým turistou a fotografem. V 70. - 80. letech fotil na barevné diapozitivy, a to byl poměrně drahý špás. Nicméně často jsme se pak sesedli v babiččině kuchyňce, vytáhli plátno a promítačku, v myšlenkách se přenesli o dlouhé měsíce i roky zpět a s nostalgickým úsměvem vzpomínali na to, jak nám nohy samou bolestí mohly od zadku odpadnout, jak jsme se zcela nedobrovolně obalovali lepkavým blátem a smrdutým ovčím trusem, jak nás nečekaná noční povodeň vyplavila ze stanu nebo jak babička Anna v sandálech na klínku vzdorovitě vystoupala na Skalnaté pleso - ve sněhu.

Co se mládí naučíš... Sbírám každodenní desítky kilometrů Moravským krasem se svými milovanými boxerkami, koukám kolem sebe a vidím, nasávám, kochám se a se zatajeným dechem se snažím tu krásu zachytit - hlavně hluboko v sobě, občas na SD kartě.

Nejsem originální kreativec, jsem ale poctivý řemeslník, který si na práci dává záležet. Vyrábím hlavně pro radost svých příbuzných, přátel a známých a také pro dobročinné účely. Řídím se návody volně přístupnými na internetu nebo je zakupuji přímo od autorek. Snad se vám mé výrobky budou líbit.

Vítejte v mém obchůdku.

 

Způsob dopravy
Česká pošta
Komentáře
Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Žádný záznam v blogu.
Fler Boxy
Žádný veřejný FlerBox.
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Fotogalerie
Žádná fotografie ve Fler fotogalerii.
Zboží

Další zboží od Gran Ann

Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím
Menu
--