Domů Profil prodejce Gran Ann
  • aktivní prodejce od r. 2015
    Reaguje na objednávky obvykle do 4 hodin.
  • Sloup, ČR
  • 95 prodaných kusů
  • 100% kladných hodnocení
Hodnocení: (11) 100%
Nadšenci: 321
Aktivita: aktivní
Prodáno: 95
Registrace: 3.1.2015
Město: Sloup
Stát: ČR

Gran Ann

/ Prodávající
Novinky
997717
4.3.2022 Kéž je BRZY líp. <3

Gran Ann - Babička Anna - nejúžasnější člověk pod Sluncem, Měsícem a všemi hvězdami naší i přilehlých galaxií.


Babi mě přivedla k ručním pracím, zejména pletení, které mi pak krátilo dlouhé zimní večery na vysokoškolských kolejích. Díky babičce jsem v dobách hluboké totality způsobovala svými svetříky zhotovenými podle návodů ze zahraničních módních časopisů tik v oku nejedné spolužačce. 

Po mnoha a mnoha letech jsem se ke své zálibě vrátila. Nejprve jsem podlehla teploučké a jemné měkkosti filce. S jehlou jsem se však nikdy moc nekamarádila, a tak oprašuji pozapomenuté dovednosti kdysi zdatné pletařky a nadšeně a neúnavně sbírám zkušenosti háčkařské. Ruční práce je vítaná samotářská relaxace, soustředěná, klidná, tichá a přitom vzrušující a napínavá činnost, jejíž výsledek je okamžitě vidět, což se o mém civilním povolání často říct nedá.

Dědečkovi Františkovi také vděčím za mnohé. 

Byl vášnivým turistou a fotografem. V 70. - 80. letech fotil na barevné diapozitivy, a to byl poměrně drahý špás. Nicméně často jsme se pak sesedli v babiččině kuchyňce, vytáhli plátno a promítačku, v myšlenkách se přenesli o dlouhé měsíce i roky zpět a s nostalgickým úsměvem vzpomínali na to, jak nám nohy samou bolestí mohly od zadku odpadnout, jak jsme se zcela nedobrovolně obalovali lepkavým blátem a smrdutým ovčím trusem, jak nás nečekaná noční povodeň vyplavila ze stanu nebo jak babička Anna v sandálech na klínku vzdorovitě vystoupala na Skalnaté pleso - ve sněhu.

Co se mládí naučíš... Sbírám každodenní desítky kilometrů Moravským krasem se svými milovanými boxerkami, koukám kolem sebe a vidím, nasávám, kochám se a se zatajeným dechem se snažím tu krásu zachytit - hlavně hluboko v sobě, občas na SD kartě.

Nejsem originální kreativec, jsem ale poctivý řemeslník, který si na práci dává záležet. Vyrábím hlavně pro radost svých příbuzných, přátel a známých a také pro dobročinné účely. Řídím se návody volně přístupnými na internetu nebo je zakupuji přímo od autorek. Snad se vám mé výrobky budou líbit.

Vítejte v mém obchůdku.

 

Způsob dopravy
Česká pošta
Komentáře
Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Žádný záznam v blogu.
Fler Boxy
Žádný veřejný FlerBox.
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Fotogalerie
Žádná fotografie ve Fler fotogalerii.
Zboží

Další zboží od Gran Ann

Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.
Menu
--