Domů Profil prodejce Green planets
  • aktivní prodejce od r. 2019
    Reaguje na objednávky obvykle do 30 minut.
  • Pardubice, ČR
  • 3 prodaných kusů
  • 100% kladných hodnocení
Hodnocení: (1) 100%
Nadšenci: 13
Aktivita: aktivní
Prodáno: 3
Registrace: 11.6.2019
Město: Pardubice
Stát: ČR

Green planets

/ Prodávající
Novinky
Žádné aktuální informace.

Vítám všechny milovníky rostlin.

Jsem Monika, a najdete mne na sociálních sítích jako Green Planets.

Zajímám se o přírodu, ekologie, pěstování rostlin, zahradní architekturu a v neposlední řadě také pěstováním rostlin trošku jiným způsobem.

Najdete tu především kokedamy (workshopy), ale také tillandsie, řasokoule a časem třeba i jiné zajímavosti. :)

 

Kokedama je japonský způsob pěstování rostliny v kulatém balu.

Základem kokedamy je mechová koule, po které nese název. Japonci původně umisťovali kokedamy na talířek nebo misku, dnes je velmi populární zavěšování do interiéru. Kokedamy vnesou do prostoru lehkost a navodí pocit klidného a příjemného místa.

V kokedamách se pěstují především pokojové rostliny, ale ani venkovní nejsou vyjímkou. V mém sortimentu najdete především nenáročné pokojové rostliny, ale v případě zájmu je možné vytvořit také kokedamu venkovní např. zakrslé borovičky, břečťan apod.

Péče o kokedamu je velice jednoduchá. Důležité je umístění kokedamy, většina z nich vyžaduje světlé místo avšak ne přímé sluneční záření. Kokedama se zalévá jednou týdně. Kokedamu ponoříte na 3-5 minut do odstáté vody, poté kokedamu necháte okapat a pověsíte zpět na její místo. Jednou za rok do zálivky přidáte hnojivo na pokojové rostliny.

 

Tillandsie patří mezi exotické airplants, jsou tak trochu hříčka přírody. Jsou nevšední, křehké a je s nimi minimum práce. Díky jejich schopnosti růst jen ze světla a vody si je můžete naaranžovat prakticky kamkoliv a při správné péči vám vydrží i několik desítek let. 

Přirozeným prostředím řasokoule jsou studená sladkovodní jezera např. v Japonsku nebo na Islandu. Svůj kulatý tvar získaly díky pohybu po dně jezera, které jim v domácím prostředí nahradíte pravidelným koulením v dlaních. Řasokoule je to antistresová pomůcka, je roztomilá, dlouhověká a originální dekorace a navíc nevyžaduje skoro žádnou péči.

Způsob dopravy
Nabízím osobní předání v Pardubicích. V případě zaslání poštou posílám kokedamy pečlivě zabalené. Zboží zasílám Českou poštou jako balík do ruky.
Komentáře
Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Žádný záznam v blogu.
Fler Boxy
Žádný veřejný FlerBox.
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Top nominace
Uživatel nevytvořil žádnou Top nominaci.
Fotogalerie
Žádná fotografie ve Fler fotogalerii.
Zboží

Další zboží od Green planets

Oblíbení uživatelé
Žádní oblíbení uživatelé.
Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím
Menu
--