Profil uživatele
Homedy
Prodávající
Malečov
Registrace: 16.1.2018

 

Jsme Homedy.

Dvě matky, čtyři děti a chuť dělat i kvůli nim něco, co má smysl.

 

Být kreativní, využít i ten nejposlednější centimetr látky.

Usnadnit život sobě i ostatním. I takové byly naše myšlenky, když jsme se rozhodly jít do toho naplno.

 

Jedna vše řídí a voskuje, druhá navrhuje a šije. 

Principy zero waste se snažíme razit i doma jít tak všem příkladem.

 

 

No a takhle nějak to začalo. Látkové plenky, non-toxic domácnost, člověku z toho mateřství div nepraskne hlava (a hruď :D). Vymýšleli jsme všechno možné, bezplenkovku, domácí bylinky... no a látkovou výbavou to pokračovalo.

Pračky sice jedou pořád na plno, nicméně kvůli nedostatku vody v naší krajiě to brzy vypadá, že budem muset pořídit šlapací.

 

Inu, už je to tak. Naše planeta potřebuje od nás trochu ulevit. A než se rozhodne zbavit se nás sama, je záhodno přispět svou troškou o mlýna.

 

PROČ NAKUPOVAT PRÁVĚ U NÁS?

 

1. Všechny výrobky testujeme na vlastních plodech! (života)

2. Naše výrobky Vám pomohou zmenšit produkci plastu a přispět tak k záchranně planety. Tak jo, je to klišé a patetický, a všechno. Ale vy víte, že už nemáme moc času.

3. Voskované ubrousky můžete používat do haleluja, vydrží fakticky dlouho. Obšíváme je 100% bavlněnou nití, která zaručí, že se vám nezačnou po chvíli užívání třepit.

4. Naše látkové pomůcky vytvoří skvělou součást vašeho rodinného dědictví pro prapotomky.

5. Vyrábíme lokálně (včelí vosk z Úštěcké farmy AnnKas), recyklujeme (bavlněné zbytky látek od švadlenek, len od Canafé). Šito a voskováno s láskou na ústecku :)

6. SPLNÍME VAŠE PŘÁNÍ! Nenašli jste u nás na obchůdku přesně to, co hledáte? Napište nám! Můžeme vyrobit věci na míru, které naskladníme jen pro Vás!

7. Už nemusíte řešit, do čeho dětem balit sváču. Fakt. Máme všecko :)

Děkujeme za přízeň, vážíme si jí.

 

 

Voskované ubrousky

Alternativa plastových obalů. Eko a stylový způsob balení potravin. Celofán ani igelit už nepotřebujete!

K čemu se ubrousky používají?

Do ubrousku můžete zabalit svačinu, nebo jakoukoli drobnost, kterou zkrátka nechcete strkat do pytlíku. Ubrousky také dobře poslouží jako kapsička na oříšky, stačí je jen trochu zohýbat! Na chlebík a sendvič jsou ideální ty menší - rozměr 25 x 25 cm.

Větší rozměr - 50 x 50 cm můžete využít na zabalení pecnu chleba, či přikrytí celého plechu bublaniny.

Jaký je rozdíl mezi včelím a sójovým ubrouskem?

Je to prosté - včelí ubrousky se vyrábí ze včelího vosku a ty sojové? Ze sojového vosku, správně. Včelí jsou unikátním lokálním produktem ze severu Čech. Vosk pochází ze včelí farmy z Úštěcka a pyšní se certifikátem regionálního produktu. S láskou voskováno jest v Čeřeništi u Litoměřic

 

Sójové ubrousky jsou méně lokální (vosk pochází z USA), za to víc vegan. Vosk se získává z nemodifikované sóji a v procesu není účastno žádné zvířátko. Co se týče funkčnosti, je mezi ubrousky jeden podstatný rozdíl. Včelí vosk totiž lepí a to ten sojový neumí. Vegan ubrousky tedy nelze používat místo celofánu na přikrytí misek, respektive - jde to, ale ubrousky potřebují spojit síly s provázkem. Makáme na nové lepivější (ale stále vegan) receptuře, tak si počkejte uvidíte.


Vegan i včelí ubrousky však můžete používat na tisíc a jednu věc - balení svačiny, uchovávání čerstvosti zeleniny v lednici (vosk nepustí vlhkost a tedy potraviny neoschnou) a pečiva ve chlebníku, jako prostírání, nejrůznější obaly ... fantazii se meze nekladou.

Jak se ubrousky udržují v kondici?

Je třeba chránit ubrousky před teplem, anóbrž vosky tají (včelí při 65°C a sojový trochu dřív cca při 40°C). Tedy:

- nepřikrývat horké hrnce / jídlo

- nemýt pod teplou vodou

- nenechávat v horku v autě (mohou umastit oblečení, batoh, případné uvolnění do jídla nevadí - vosky jsou jedlé).

 

Ubrousky se omývají hadříkem a vlažnou vodou, případně nechte zbytky jídla nejdříve oschnout, pak oprašte a omyjte. 

- nepoužívejte žádný (ani eko) saponát - vosk přeci jen není 100% nepropustný a prostředek by se mohl dostat do jídla - a to nechcete

- při velké mastnotě: odmočte na chvíli v naředěném octu (2:3), poté otřete. Vadí-li vám octový čmuch, lehce si s tím poradí nějaká pálenka

 

Nebalte do ubrousků syrové maso - zbytky masa mohou na ubrousku ulpět a dělat neplechu.

Jak dlouho mi ubrousek vydrží?

Pekelně dlouho! Ubrousky jsou ze 100% bavlněného plátna, takže se rozhodně nejedná o krátkodobý vztah. Vosk se po nějaké době z ubrousku vydrolí / sleze / odtančí (cca 3 - 6 měsíců, podle toho, jak mu dáváte zabrat). Pak je potřeba převoskovat. Na internetu jsou stovky nejrůznějších návodů, vosk od včelaře seženete u mne.

 

 

 

 

 

Způsob dopravy
Česká pošta - doporučené psaní, doporučený balík, balík do ruky
Komentáře
Vložení komentáře: Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Žádný záznam v blogu.
Fler Boxy
Fler kluby
Top nominace
Fotogalerie
 
Novinky
771789
9.12.2018 Moji milí, podařilo se mi zázrakem něco naskladnit, tak šup šup, než to bude fuč. Objednávky do 15.12. ještě stihnou doletět pod stromeček! :) https://www.fler.cz/zbozi...
Zboží
Oblíbení uživatelé
Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.