Profil uživatele
HSkeramika
Hana Šubrtová | prodávající
Břestek
Registrace: 4.4.2015

Liebesbrief Objednávky zasílám poštou nebo je možné osobní předání v okolí Uherského Hradiště nebo v Praze.

 
Kdo jsem!
 
Už v dětství jsem se točila kolem všeho, kde ležely pastelky a tužky s papírem, malovala jsem na vše, co mi přišlo pod ruku. S malováním majoliky jsem začala v známe dílně Tupeské keramiky, která je jejím "domovem". Malování mi dodnes dělá radost a snažím se, aby mé výrobky dělaly radost i vám.
 
Co nabízím!
 
Keramika kterou vyrábím, je užitková i dekorační se všemi atesty a je vhodná do myčky i mikrovlnky. Je ručně točená na kruhu, tak jak tomu bylo dříve, ručně domodelovávaná a dořezávaná. Po vypálení je výrobek namočen do bílé glazury a zdoben barvami dle starých muzejních vzorů nebo dle mých vlastních a znovu vypálen. Vlastní vzory jsem si časem vytvořila s tím, jak šla doba a aby výrobky byly vhodnými i do současného interiéru.
 
 
Nejčastěji se s semnou setkáte  na všech velkých jarmarcích v České republice, zejména v Rožnově pod Radhoštěm, Veselém kopci a na hrnčířských trzích v Berouně, kde jsem získala i ocenění Berounský medvěd za mimořádnou a uměleckou činnost. Dále je možno mé výrobky koupit na těchto stránkách. Kromě muzejních a vlastních vzorů dělám i výrobky na míru resp. dle vašeho zadání :-)
 
Čím vám dělám tedy radost: výrobky se starými habánskými vzory, Modro-bílá keramika, Tupeská (Slovácká) keramika s červenou růží, Moravská keramika a vlastní tvorba.
 
Historie fajans v kostce
 
Fajansová (majoliková) keramika zažívá velký rozmach v 15. stol v Evropě a to kvůli Maurům ve Španělsku. Díky v té době největšímu překladišti na Mallorce se o této keramice začne mluvit jako o majolice. Významným městem výroby a vývozu této keramiky bylo také italské město Faenza, odkud se dochoval název fajáns. Tento druh keramiky byl počátkem 17. stol. silně ovlivněn Habány, kteří se tou dobou usídlili na Slovensku a Moravě a vyznamně ovlivnili vzory, které se používají dodnes. Samotný počátek výroby v Tupesích začíná v roce 1904, kde se lidé tomuto řemeslu učili a zlepšovali ho. Bohužel po uzavření Tupeské keramiky toto řemeslo začalo upadat a dnes je nás pouze hrstka, která se snaží tuto stovky let starou tradici zachovat.
Komentáře
Vložení komentáře: Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Žádný záznam v blogu.
Fler Boxy
Žádný veřejný FlerBox.
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Top nominace
Fotogalerie
Žádná fotografie ve Fler fotogalerii.
 
Novinky
609132
23.3.2017 Už jste vybavení na Velikonoce? ..co se hodí víc, jak vesele malovaná vajíčka :-)
https://www.fler.cz/zbozi...
Zboží
Oblíbení uživatelé
Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.