Domů Profil prodejce indigoterra
  • aktivní prodejce od r. 2015
    Reaguje na objednávky obvykle do 1 hodiny.
  • Praha, ČR
  • 143 prodaných kusů
  • 100% kladných hodnocení
Hodnocení: (14) 100%
Nadšenci: 150
Aktivita: aktivní
Prodáno: 143
Registrace: 30.4.2015
Město: Praha
Stát: ČR

indigoterra

/ Prodávající
Novinky
Žádné aktuální informace.

Tvořím misky, dózy, talíře, hrnky, konvice, džbánky, vázy a jiné výrobky z kameniny i z porcelánu vhodné k užitku. Mám ráda jednoduché a zároveň různorodé tvary, čisté linie a barvy. Nejčastěji používám matné glazury v odstínech modré a zelené, dále hnědou, béžovou, krémovou, transparentní a bílou glazuru v různých kombinacích. Využívám i prokreslující glazury, které mě vždy překvapí při otevření pece.

Výslednou podobu glazury ovlivňuje barva použité hlíny i teplota výpalu, která má vliv i na její lesklost. Využívám několik druhů hlín, pracuji s jemným porcelánem i s hrubšími hlínami. Jsem ještě pořád ve fázi seznamování se s materiály, tak si užívám překvapujících výsledků při experimentování. Výrobky vypaluji v elektrické peci nad 1200 °C. Některé výrobky zdobím engobou, nejčastěji rostlinnými nebo zvířecími motivy, a tak propojuji výrobu keramiky se svou další zálibou – malbou.

Vystudovala jsem obor Užitá malba na VOŠUP a SUPŠ v Praze na Žižkově a v roce 2014 jsem absolvovala bakalářské studium na ZČU v Plzni na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara, obor Ilustrace a grafika.

Další fotografie jsou v sekci profilu Další foto

Různé druhy keramických a porcelánových výrobků si můžete vybrat ze souhrnné nabídky Keramika a porcelán, nebo je možné se domluvit na výrobku zcela podle Vašich představ.

Užitková (i dekorativní) keramika indigoterra je vyráběna ze zdravotně nezávadných točířských hlín a matných glazur. Všechny nabízené výrobky splňují požadavky ČR a EU (viz dále) na keramické předměty pro styk s potravinami. Laboratorní zkoušky byly provedeny v ZÚ Hradec Králové v oddělení anorganických analýz PBU. Obsah olova a kadmia zjištěný při testech nedosahoval měřitelných hodnot.
 
Prohlášení o souladu
Prohlašuji, že moje výrobky užitkové keramiky, které jsou označeny vytlačeným symbolem koně nebo textem indigoterra, splňují:
  • požadavky VYHLÁŠKY Ministerstva zdravotnictví č. 38/2001 Sb. o hygienických požadavcích na výrobky pro styk s potravinami a pokrmy, ve znění pozdějších vyhlášek, a
  • požadavky SMĚRNICE RADY 84/500/EHS o sbližování právních předpisů členských států týkajících se keramických předmětů určených pro styk s potravinami a NAŘÍZENÍ EVROPSKÉHO PARLAMENTU A RADY (ES) č. 1935/2004,
což ověřily analýzy Zdravotního ústavu se sídlem v Ústí nad Labem provedené ve dnech 16. 6. až 9. 7. 2015 a 14. 7. až 22. 2016 a dokládají protokoly o zkouškách č. 60327/2015, 60328/2015, 60329/2015, 77633/2016, 77634/2016.      
 
 
Vyhodnocení protokolů o zkouškách vzorků
Vzorky vyhověly požadavkům vyhlášky MZ ČR č. 38/2001, v platném znění, příloha č. 9.
Při senzorickém hodnocení nebylo zjištěno ovlivnění smyslových vlastností potravin testovanými vzorky. Vzorky vyhověly požadavkům Nařízení EP a Rady ES č. 1935/2004.         
Způsob dopravy
Česká pošta – zboží dobře zabalené, aby dorazilo v pořádku. Je posíláno jako cenný balík s označením „křehké“, popř. jako „balík do ruky“ nebo „balík na poštu“. Korále a přívěsky posílám jako „doporučené psaní“.

Pokud byste chtěli výrobky poslat jinak, můžeme se domluvit. V Praze je možný osobní odběr.
Komentáře
Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Žádný záznam v blogu.
Fler Boxy
Žádný veřejný FlerBox.
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Top nominace
Fotogalerie
Žádná fotografie ve Fler fotogalerii.
Zboží

Další zboží od indigoterra

Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím
Menu
--