Domů Profil prodejce Ivona Davidová
  • aktivní prodejce od r. 2010
    Reaguje na objednávky obvykle do 9 hodin.
  • Jablunkov, ČR
  • 487 prodaných kusů
  • 100% kladných hodnocení
Hodnocení: (147) 100%
Nadšenci: 974
Aktivita: aktivní
Prodáno: 487
Registrace: 19.3.2010
Město: Jablunkov
Stát: ČR

Ivona Davidová

/ Prodávající
Novinky
Žádné aktuální informace.

 

Sousloví "JABLUNKOVSKÁ KERAMIKA" nese od roku 2014 registrovanou ochrannou známku  

 

Keramika má atest zdravotní nezávadnosti.


Dne 26.7.2011 mi byl udělen certifikát

regionálního produktu

GÓROLSKO SWOBODA

 

 

 

 

Milí příznivci FLERu a keramiky.

 

Jmenuji se Ivona, narodila jsem se ve znamení štíra :)

Po absolvování Školy uměleckých řemesel v Brně, kde jsem se věnovala propagační grafice mě však zcela pohltilo řemeslo jiné,rovněž nádherné - hrnčířství. Následovaly tři roky „tovaryšování“ v jedné z brněnských keramických dílen, rekvalifikační kurz a velký sen o dílně vlastní.

Vrátila jsem se po sedmi letech do rodného Jablunkova, městečka uprostřed slezských Beskyd, kde má tradice hrnčířství  velmi hluboké kořeny a bylo rozhodnuto. Zdejší specifický horalský folklór a tradice jsou mi velmi blízké. Podařilo se mi zařídit vlastní keramickou dílnu, kde začaly na hrnčířském kruhu vznikat první džbánky, čepníky, sádláky, srostlíky, cedníky a jiné... pod názvem „Jablunkovská keramika“.

Tvořím převážně z kameninových hmot a moc mě baví i experimentování s vlastní nakopanou hlínou a glazurami. Díky pálení ve vysokém žáru nad 1200°C výrobky získávají vlastnosti kameniny - odolnost, pevnost, nepropustnost. Dlouho drží teplotu pokrmu, lze je umývat v myčce i použít mikrovlnou troubu. Přestože se barvám nebráním, glazury používám střídmě a nechávám vyniknout přirozenou krásu hlíny. Proto u mých výrobků převažuje především režný střep zdobený nalepovaným nebo rytým dekorem a patinovaný oxidy kovů. Také soulad mezi tvarem, dekorem a užitkem je pro mě velice důležitý.

Snažím se tedy pokračovat v tradici a také o to, aby toto krásné řemeslo na jablunkovsku nezaniklo. Jak se mi to daří, posuďte sami...

Způsob dopravy
Prostřednictvím České pošty, pečlivě zabalené, jako "KŘEHKÉ" - v ceně poštovného. Poštovné dle tarifů pošty. Při objednávce více kusů ( týká se hlavně větších výrobků ) se poštovné navýší podle váhy balíku. O výši poštovného informuji ve zprávě při potvrzení objednávky.
Komentáře
Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Žádný záznam v blogu.
Fler Boxy
Žádný veřejný FlerBox.
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Top nominace
Uživatel nevytvořil žádnou Top nominaci.
Fotogalerie
Žádná fotografie ve Fler fotogalerii.
Zboží

Další zboží od Ivona Davidová

Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím
Menu
--