Profil uživatele
Jarda Sklenář
Prodávající
Brno
Registrace: 20.11.2017

Jarda Sklenář

Výtvarník a fotograf na volné noze, žák Petra Skácela a Jiřího Šindlera, absolvent Školy uměleckých řemesel v Brně, zakládající člen I.Fotopoetického clubu v Brně, výtvarné a fotografické skupiny BrnoArtGroup (BAG) a skupiny Anam Ćara (Přátel duše)… 

Výtvarné zaměření, v němž se střídají kombinované olejomalby z přírodních materiálů s grafickou, ilustrační a fotografickou činností… Netradiční postupy v kombinovaných technikách, snaha vyjádřit stav svojí duše, svého vnitřního světa pomocí arteterapie, obsahově čerpá z mytologických bájí, legend, pohádek a tajemných příběhů. Ovlivněn prehistorickými malbami nejstarších mistrů se svým vlastním výtvarným způsobem snaží přiblížit či připomenout dnešním lidem tvořivé schopnosti našich prapředků, neboť v nich spatřuje čistou řeč malířství.

Je autorem připravované knihy Runová magie, ve které se věnuje runám a jejich subjektivnímu uměleckému vyjádření, na základě vlastních zkušeností s nimi. Velké kombinované obrazy malované olejem, které vytvořil v průběhu několika let, jsou věnovány všem 24 runám Staršího futharku. Původně je začal tvořit jako obrazový základ pro výkladové karty, určené studentům a zájemcům o severskou mytologii.  Měly se stát sběratelskou záležitostí a sloužit jako doplněk k věštění z run, neboť magici obvykle používají vlastní runové kameny či dřívka. 

K těmto originálním olejovým obrazům existují nejrůznější studie vytištěné na plátně a vytvořené v počítači jako fotografie s výtvarným přesahem, které je možné po domluvě se zájemcem vytisknout na jakýkoliv požadovaný rozměr.

Způsob dopravy
Česká pošta- doporučený balík
Komentáře
Vložení komentáře: Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Žádný záznam v blogu.
Fler Boxy
Žádný veřejný FlerBox.
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Top nominace
Uživatel nevytvořil žádnou Top nominaci.
Fotogalerie
Žádná fotografie ve Fler fotogalerii.
 
Novinky
Žádné aktuální informace.
Zboží
Načítá se zboží ...
Oblíbení uživatelé
Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.