Domů Profil prodejce jasenebojim
  • aktivní prodejce od r. 2009
    Reaguje na objednávky obvykle do 2 dnů.
  • Chodov, ČR
  • 4 prodaných kusů
Hodnocení: nehodnocen
Nadšenci: 63
Aktivita: aktivní
Prodáno: 4
Registrace: 1.9.2009
Město: Chodov
Stát: ČR

jasenebojim

/ Prodávající
Novinky
Žádné aktuální informace.

 Tvořím, tedy jsem... V uměleckém světě se pohybuji od roku 2003, kdy jsem sebrala odvahu vystavit své obrazy. Od té doby se z malby stala závislost, doslova mne fascinuje strukturální malba, její symbolika a barevná škála odstínů. Můj vnitřní svět, pocity, které neumím pojmenovat, vyjadřuji prostřednictvím svých obrazů. Jsou jako můj deník, který skvěle dokáže srovnat myšlenky.

Tvořím také plastiky ze dřeva, sochy z pískovce, dělám prostorové instalace, věnuji se počítačové grafice, kreslím, šiju, píšu poezii a skládám muziku a ilustruji knihy.

Je fajn mít možnost od jedné práce utéct ke druhé, všechno je propojené, všechno se vším souvisí :) 

Vaše Petra

image


Výtvarnice Petra Timurová bydlí a tvoří své obrazy v Chodově u Karlových Varů.

Maluje převážně 3D olejové obrazy, strukturální abstrakci, technikou ALLA PRIMA.

 

Technikou malby ALLA PRIMA se OBRAZY STRUKTURÁLNÍ ABSTRAKCE liší od obrazů jiných malířů a výtvarníků tím, že plasticitu "vroubkování" výtvarnice PETRA TIMUROVÁ vymyslela sama. Její styl je originální, a je jediným umělcem, který tento styl malby používá v plném rozsahu, tedy na celém plátně obraz, možná protože je velmi pracný a časově náročný. Návštěvníkům výstav obrazy při pohledu z různých úhlů poskytnou jedinečnou hru světla a stínu, které vytvářejí na obraze 3D geometrické tvary. Obrazy jsou malované na šepsované plátno, olejovými barvami, suchým štětcem, který je speciálně upraven tak, aby vytvářel strukturu, podobně jako špachtle. Malování jednoho obrazu trvá přibližně měsíc a půl, podle rozměru malby.

Spektrum tvorby: malba, kresba, grafika, koláže, ilustrace, sochařství, plastika, prostorové instalace, tattoo

Katalogy: 2003 Rolous, Řehlovice, 2005 Proudění - Českoněmecký projekt, Řehlovice, 2005 Společný prostor, Řehlovice, 2009 Aukční výstava, Wroclaw, 2010 Nebe, peklo, ráj, ČIŽIP, Plzeň, 2005-2008 Czech Art Festival, České Budějovice, 2007, 2008, 2010, 2011, 2014 Chebské Dvorky, Cheb, Parallax Art Fair London 2014

Ilustrované knihy:Pomníky z asfaltu, Oftis, Ústí nad Orlicí 2008, V prachu dvaceti let, Oftis, Ústí nad Orlicí 2009, Nestalo by se to, Repronis, Ostrava 2011, Šílenství na prodej, Repronis,Ostrava 2011, Talk Show, Reporonis, Ostrava 2011, Nebezpečný náklad, Repronis, Ostrava 2012, Láska je potřeba, Repronis, Ostrava 2012

 

V uměleckém světe se pohybuje od roku 2003. Dostala se po povědomí kulturní scény po celém světě, pravidelně se zúčastnuje řady samostatných i společných výstav, výtvarných sympózií a festivalů.

Nabídka na samostatnou výstavu do New Yorské galerie Artifact v Manhattanu mě hodně potěšila. Těším se na všechno, co přijde :)

 

Způsob dopravy
Osobní doprava, poštovní zásilka, česká pošta, doporučeně.
Komentáře
Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Žádný záznam v blogu.
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Top nominace
Uživatel nevytvořil žádnou Top nominaci.
Fotogalerie
Žádná fotografie ve Fler fotogalerii.
Zboží

Další zboží od jasenebojim

Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.
Menu
--