Domů Profil prodejce Jiří Břenek
  • aktivní prodejce od r. 2013
    Reaguje na objednávky obvykle do 2 dnů.
  • Ostrava-Nová Bělá, ČR
  • 2900 prodaných kusů
  • 100% kladných hodnocení
Hodnocení: (406) 100%
Nadšenci: 881
Aktivita: aktivní
Prodáno: 2900
Registrace: 11.9.2013
Město: Ostrava-Nová Bělá
Stát: ČR

Jiří Břenek

/ Prodávající
Novinky
304539
15.9.2014 Sama doma Čt z 12.9.2014 na adrese www.ceskatelevize.cz/ivys... Snad se pobavíte.

 

O hrnčíři Jírovi a čertu rohatém

To vám jednou vyšel čert rohatej do světa, pokoušet lidské pokolení, jak on už to umí. Oblíknul mysliveckou kamizolu, aby každý věděl, s kým má tu čest, a vyrazil.

Hrnčíř Jíra si zrovna protahoval nohy, bolavé od věčného roztáčení kruhu, když tu, kde se vzal tu se vzal, stojí před ním čert a povídá: „To je práce, to je práce, panáčku, z toho by se jeden udřel!“ Jíra jen mlčí, ten chlapík je mu podezřelý. Kšeft z něj nekouká, to teda ne, říká si. Jak má někdo na sobě kamizolu a ještě vám říká panáčku, tak na toho pozor! Co kdyby to byl sám čert rohatej?

„To já, panáčku“, pokračuje čert „já bych vás té lopoty uměl zbavit.“ „Nepovídejte. A jak byste to udělal?“ ptá se Jíra. Čert se jenom ušklíbl. „Takhle!“ a lusknul o sebe svými dlouhými špinavými drápy až to zajiskřilo. A jak těmi drápy lusknul, kruh se pohnul a začal se točit jak čamrda, úplně sám. „A takhle se může točit kdykoli budete chtít, stačí podepsat!“ a strká Jírovi pod nos lejstro.

A Jíra tam čte: Já, níže podepsaný hrnčíř Jíra souhlasím se zpracováním své nesmrtelné duše dle § 4 zákona č. 101/2000 Sb. vystavovatelem této smlouvy (dále jen Peklo) výměnou za poskytnutí pohonu hrnčířského kruhu až do …, kdy duše propadne Peklu.

„Na termínu se můžeme dohodnout“ zaštěbetal čert úslužně.

„Hm, to si musím promyslet“ řekl Jíra.

„Ale jak je libo!“ rozplýval se čert.

Jíra dumal a dumal a pak vepsal do kolonky „až do doby, kdy mi všechny vlasy zešednou“ a dole to podepsal.

„No výborně!“ radoval se čert „Plácneme si.“ A plivnul si do dlaně čertovskou slinu a plácli si. „Až budete chtít kruh roztočit nebo zastavit, stačí lusknout.“ A byl fuč.

Roky běžely a Jíra spokojeně točil na kruhu s čertovským pohonem až jednou zaťukal na dveře chlapík v kamizole. „Tak si jdu pro tebe!“ začal zvesela. Ale Jíra se jen smál: „Koukni na mě, čerte stará! Je to pěkných pár let, co jsme si plácli, ale já jsem pořád mladík. Hnčířský kruh se totiž točí proti směru hodinových ručiček, proto hrnčíř nikdy nezestárne. A co teprv s takovým pohonem, jaký jsi mi obstaral!“ A tak se stalo, že čert rohatej točí Jírovým kruhem až dodnes.

V dílně

Uložit

Dělám i vitráže a toto je poslední kousek.

Dělám i vitráže a toto je poslední kousek (60x100cm).

Příprava zboží pro vánoční Anglii. Snad se bude líbit.

 Začátkem roku 2021 jsem se pustil do výroby hrnců pro filmovou produkci. Zahrají si v pohádce Tajemství staré bambitky II. Tady obrázek z dílny.

 

A tady obrázek z natáčení. Pan Vetchý v roli loupežníka Karaby.

Způsob dopravy
Keramiku balím do bezpečných obalů a tvrdých krabic, posílám Českou poštou nebo doručovací službou Zásilkovna. DOPORUČENÍ: V případě reklamace je třeba vzít na poštu celý obsah i s krabicí - musí souhlasit váha. Nejlépe rozbalit hned na poště.!!! Při dopravě Zásilkovny nepřebírejte zásilku, která je viditelně z vnějšku poškozená. Zásilku máte právo před dopravcem rozbalit a zkontrolovat. V případě potíží ihned sepište s dopravcem reklamační protokol. !!! Při nákupu více druhů zboží zasílám v jednom balíku - je-li to možné. Pokud to možné není, musím upravit poštovné dle ceníku dopravce. Mám zřízen účet u FIObanky - zákazníci ze Slovenska platí bez zbytečných poplatků.
Komentáře
Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Žádný záznam v blogu.
Fler Boxy
Žádný veřejný FlerBox.
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Top nominace
Fotogalerie
Žádná fotografie ve Fler fotogalerii.
Zboží

Další zboží od Jiří Břenek

Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím
Menu
--