Menu
--
Domů Profil prodejce K.BANA
  • aktivní prodejce od r. 2014
    Reaguje na objednávky obvykle do 1 hodiny.
  • Praha 1, ČR
  • 147 prodaných kusů
  • 100% kladných hodnocení
Hodnocení: (34) 100%
Nadšenci: 465
Aktivita: aktivní
Prodáno: 147
Registrace: 10.7.2014
Město: Praha 1
Stát: ČR

K.BANA

/ Prodávající
Novinky
Žádné aktuální informace.

K.BANA je značka  podporující slow fashion neboli udržitelnou módu a zároveň propojuje módu se sociální sférou. Proto vznikl náš nový project  2.Šance a to hned v několika podobách.

Vše, co navrhujeme a vyrábíme, vzniká ze 100% lnu, přírodního materiálu, který pro svůj růst nepotřebuje žádná hnojiva a je plně recyklovatelný. Podporujeme lokální výrobu a dodavatele. Naše oblečení vzniká  v malé dílně v Praze, v srdci Evropy.

Druhým stěžejním materiálem je pro nás upcyklovaná denim. Zpracováváme materiál ze starých obnošených džín, které získáváme darem od  zákazníků z celé republiky.

Upcyklace je dlouhý a náročný proces.  Zpracované části komponujeme, citlivě ladíme a sešíváme. V konečné fázi tak vzniká metráž, ze které vytváříme nadčasové oblečení  K.BANA v originálním   provedení.

V roce 2018 jsme odstartovali  náš srdcový projekt  2. Šance jako  reakci na masivní slevy a snižování hodnoty výrobku a tím i hodnoty práce. Chceme upozornit na to, že každý zaměstnanec  má být za svou práci plnohodnotně  oceněn a samotnému produktu také náleží  jeho opravdová  hodnota.

 Je pro nás důležité, aby cena i našeho produktu, který vyrobíme, nebyla snižována, protože si stojíme za kvalitou materiálu, jeho složením a zpracováním tak, aby produkt mohl sloužit po dlouhou dobu našim zákazníkům.

Značka K.BANA se proto rozhodla, že nebude snižovat cenu neprodaných produktů, které si nenašly svého majitele, ale dá těmto produktům  ještě  šanci pomocí upcyklace. Z neprodaného  oblečení  bude  vznikat  něco nového, originálního a neopakovatelného. Využijeme naší  kreativity a nápadů a vdechneme původnímu oblečení nový život, dáme jim 2. Šanci.

Od  začátku bylo  pro značku K.BANA důležité, aby nejen  tvořila, ale zároveň pomáhala, proto zakoupením tohoto upcyklovaného oděvu  podpoříte další project 2.Šance. 

Zakoupením oblečení z kolekce 2.Šance tak zároveň zaplatíte hodiny kundaliny jógy těm, kteří  to potřebují. Začínáme s klienty nemocnice v Bohnicích, kteří procházejí poslední fází léčby a připravují se na návrat do společnosti. Tito lidé často procházejí  strachem, obavami a nízkým sebevědomím. Hodiny kundaliny  jógy, která je pro tuto činnost specifická podpoří jejich odvahu, sílu, sebevědomí a vitalitu k novému kroku v jejich životě, podpoří jejich osobní druhou šanci.

Postupně chceme tento projekt rozšířit i na další subjekty.

Novinkou r. 2019 je nově vzniklá samostatná kolekce drobných charitativních předmětů ve spolupráci s Nadačním fondem YogaHelp. K jejich výrobě byla použita právě upcyklovaná džínovina a jako podšívku využíváme zbytky lněné metráže z posledních kolekcí. Každý z předmětů je pak ozdoben semínkem Rudraksha.

Rudraksha - “Boží slzy” nebo také “Slzy boha Šivy” jsou semínka z modrých plodů rostoucích na věčně zeleném stromě Elaeocarpus ganitrus  v podhůří Himalájí. Ukrývají v sobě velké mystické a  léčivé účinky. Semínka zdobící předměty 2. Šance jsou přivezena Petrou Špindlerovou z ašrámu Amritapuri (Kerala) z jižní Indie.

Způsob dopravy
Zbozi odesilame do 14.dnu od prijeti castky na ucet. Zaplacene zbozi Vam zasleme prostrednictvim ceske posty.
Komentáře
Vložení komentáře: Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Žádný záznam v blogu.
Fler Boxy
Žádný veřejný FlerBox.
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Top nominace
Uživatel nevytvořil žádnou Top nominaci.
Fotogalerie
Žádná fotografie ve Fler fotogalerii.
Zboží

Další zboží od K.BANA

Oblíbení uživatelé
Žádní oblíbení uživatelé.
Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím