Vložil(a) thekaty 09.10.2017 Výstavy
Od: 17.11.2017 Do: 18.11.2017

 

Dne 17. a 18. listopadu proběhne již 5. ročník českého fortelu!

 

Česká hračka srdečně zve všechny milovníky české hračkářské, designové a řemeslné tradice na prodejní výstavu VYROBENO V CZECHII - V ČESKÉ REPUBLICE. Pro malé i velké návštěvníky je také připraven doprovodný program a nabídka kvalitního občerstvení z lokálních surovin.

 

Menza Jednota (17. a 18. 11. 2017): Vyrobeno v Czechii - v České republice je jubilejním ročníkem a pro něj jsme tentokrát zvolili nové místo, a to prostor menzy koleje Jednota v Opletalově ulici.Menzy Zvolili jsme i dřívější termín, aby měli návštěvníci čas se s výrobky dostatečně seznámit. Mohou je nakoupit přímo na místě nebo tedy získají tip na pozdější nákup vánočních dárků.

 

I tato akce organizována portálem Česká hračka si klade za cíl vytvořit pro zákazníky a výrobce místo, kam se budou vracet a kde mohou sdílet své názory, přání, zkušenosti atd. Právě tímto způsobem vznikají ty nejlepší výrobky.

 

Česká výroba hraček má velmi dlouhou tradici, stejně jako řemeslné umění u nás vůbec. Starší generace si k ní znovu našla cestu a pro mladší bývá vyhledávanou alternativou k nákupu. Je třeba si neustále připomínat a podporovat kvalitní výrobky, které vznikly v době před válkou nebo po ní a v mnoha případech se stále vyrábí. Například legendární traktor na klíček letos slaví 60 let podobně letité jsou i plastové hračky do vody nebo nafukovací hračky paní Niklové.. Nesmíme ale opomíjet nové výrobce a nové technologie ve výrobě (např. 3D tisk). Pokrok nezastavíme. Právě o to se na naší akci snažíme - propojovat tradice s pokrokem, výrobce se zákazníky nebo rozvíjet polytechnické vzdělávání u dětí“, vysvětluje Petr Heinzl z České hračky, pořadatel akce.

 

Součástí akce jsou tvořivé dílny a herny, ve kterých si děti mohou výrobky vyzkoušet a rozvíjet tak své schopnosti. Kdo ví, třeba tato akce přispěje k tomu, že některý z malých návštěvníků se rozhodne pro studium technického oboru a stane se kapacitou ve svém oboru - jako výrobce konstrukčních stavebnic nebo projektant a architekt... Samozřejmostí je i nabídka lahodného občerstvení a zajímavý doprovodný program.

 

„Vyrobeno v Czechii – v ČR“ je především vstřícné vůči rodinám s dětmi. Na naše rodinné vstupné můžou přijít rodiče a až 5 dětí. Vstupenky na akci je možné zvýhodněně objednat v předprodeji na www.vstupenka.net a všechny vstupenky jsou slosovatelné.

 

Prodejní výstavu Vyrobeno v Czechii - v České republice pořádá portál Česká hračka. Více informací a průběžně doplňovaný seznam vystavujících výrobců bude k dispozici na webových stránkách České hračky.

 

Vstupné v předprodeji:

Plné - 50 Kč 

Snížené (děti od 6 let, senioři) - 30 Kč 

Rodinné (2 dospělí a 1-5 dětí do 15let) - 120 Kč 

Vstupné na místě:

Plné - 60 Kč 

Snížené (děti od 6 let) - 40 Kč 

Rodinné (2 dospělí a 1-5 dětí do 15let) - 150 Kč 

děti do 6 let zdarma

 

KDY: pátek 17. 11. 2017 a sobota 18.11. 2017 od 10:00 – 18: 00 hod

KDE: Menza Jednota, Opletalova 38, 110 00  Praha 1

Web: www.ceska-hracka.cz

Facebook: www.facebook.com/Ceskahracka