Domů Profil prodejce KALENSKY ART
  • Prodejce od r. 2011
  • Dvůr Králové nad Labem, ČR
Hodnocení: nehodnocen
Nadšenci: 7
Aktivita: -
Registrace: 25.5.2011
Město: Dvůr Králové nad Labem
Stát: ČR

KALENSKY ART

/ Prodávající
Novinky
Žádné aktuální informace.

 František J. Kalenský – grafik, malíř a ilustrátor (* 10.2. 1945, Dvůr Králové n.L.) vystudoval střední Uměleckoprůmyslovou školu v Brně, kde navštěvoval obor grafika. Od druhé poloviny 70. let soukromě studoval u sochaře Jindřicha Vielguse v Praze.

 V roce 1984 emigroval přes Rakousko, Dánsko a Belgii do USA. Po návratu z ciziny se usadil opět ve Dvoře Králové nad Labem. V současné době se kromě své tvorby věnuje i arteterapii ve výchovném ústavu Husův domov na oddělení drogové závislosti mládeže. Stejný obor vyučuje na Univerzitě v Hradci Králové na katedře speciální pedagogiky.

 

 Uspořádal řadu výstav po celé republice. Ve výstavní činnosti pokračoval i v USA, kde získal studiem na Seattle Art University akademický titul (Master of Arts In Graphics and Fine Arts). Jeho práce byly k vidění v Seattlu, Vancouveru, New Yorku nebo Sacramentu.

 I v zahraničí je jeho tvoba ceněna. Reprezentativní místnosti vídeňské firmy Johann Kriesel a spol. zdobí velká monumentální malba koně, vodní nádrž ve West Seattle-Charlestonu dekoruje monumentální malba „Cirkulace“, která získala první cenu nadace banky Rainier. Socha nazvaná „ Kufr vzpomínek“, která je vyznamenaná uměleckou ligou Mercer Islandu a sousoší „Gladiátoři“, jsou trvale vystaveny v Garden of Art v Bellinghamu. Bellevue Museum of Art vlastní asambláž „Ekologická tragedie“.

Způsob dopravy
Česká pošta nebo dohodou, osobní odběr možný...
Komentáře
Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Žádný záznam v blogu.
Fler Boxy
Žádný veřejný FlerBox.
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Top nominace
Uživatel nevytvořil žádnou Top nominaci.
Fotogalerie
Žádná fotografie ve Fler fotogalerii.
Zboží

Další zboží od KALENSKY ART

Oblíbení uživatelé
Žádní oblíbení uživatelé.
Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím
Menu
--