Domů Profil prodejce Kalkin
  • aktivní prodejce od r. 2012
    Reaguje na objednávky obvykle do 5 minut.
  • Vyškov - Opatovice, ČR
  • 10063 prodaných kusů
  • 100% kladných hodnocení
Hodnocení: (1498) 100%
Nadšenci: 605
Aktivita: aktivní
Prodáno: 10063
Registrace: 15.7.2012
Město: Vyškov - Opatovice
Stát: ČR

Kalkin

/ Prodávající
Novinky
Žádné aktuální informace.

 Dobrý den.

Mineralogie (respektive gemologie) mne okouzlila objevením vnitřního světa krystalů a broušených minerálů. Jsem v prvé řadě sběratel, ale několik posledních let se věnuji i obchodu s minerály.

V popisu kamenů dodržuji pravidla stanovené v publikaci České gemologické asociace: "ZÁVAZNÁ NOMENKLATURA A ČESKÉ NÁZVOSLOVÍ DRAHÝCH, ŠPERKOVÝCH A DEKORATIVNÍCH KAMENÚ, PEREL A JEJICH IMITACÍ", která stanovuje a deklaruje pravidla (v označování a popisu kamenů) a etické jednání v obchodní praxi v oblasti gemologie, mineralogie a šperkařství.

U kamenů uvádím základní informace o kameni (čistota, hmotnost, ošetření-úpravy...), které jsou nezbytně nutné k získání povědomí o skutečné kvalitě a hodnotě kamene (ze zákona je každý prodejce povinen uvádět pravdivé a dostatečné!!! informace o prodávaném zboží), doplňuji je základními informacemi o odrůdě, technickými daty potřebnými k ověření pravosti kamene, zkušenostmi se šperkařským použitím a výčtem nejběžnějších ošetření a imitací.

Kameny fotím sám, přisvěcuji žárovkou - 5500 K, v případě nutnosti fotky pouze zesvětluji nebo ztmavuji, aby bylo dosaženo co nejpřesněšího zachycení odstínu kamene. Fotím na standardním, barevně neutrálním pozadí - jsou jasně viditelné vady a inkuze v kameni (na různo-barevném povrchu vypadá kámen sice mnohem lépe, ale případné vady a kazy kamene jsou zcela zkryty). 

Kupujete vždy to co je na fotografii a popsáno v popisu, takže Vám příjde to co jste si vybrali, ne onen pověstný "náhodný" kus z hromádky kamenů. 

Kameny ověřuji laboratorním prověřením charakteristických fyzikálních vlastností ve své stále se rozrůstající gemologické laboratoři, takže šance, že Vám místo daného minerálu příjdou imitace, skleněné "kameny", nebo zcela jiný minerál je výrazně snížena. Tyto "záměny" jsou zde bohužel zcela běžné, proto apeluji na nakupující:

 OVĚŘUJTE SI SVÉ KAMENY !

PROVĚŘUJTE SI SVÉ DODAVATELE !

ABYSTE nevědomky NEPODVÁDĚLI své ZÁKAZNÍKY !

Ovšem ověřování je poměrně složité a nikdo není neomylný, proto pokud se dopustím závažného pochybení při ověřování kamene (např. špatně určený minerál, imitace, neuvedené lehce odhalitelné úpravy...) budou Vám vráceny peníze, kámen získáte zdarma a jako omluvu pošlu ještě jeden srovnatelný s popisem objednaného. Při menším pochybení (např. neodhalená hůře odhalitelná ošetření...) Vám budou vráceny peníze a kámen získáváte zdarma. Peníze vracím včetně Vámi vynaloženého poštovného. Plněním závazků tohoto odstavce nezaniká nakupujícímu pravo na udělení negativního hodnocení, naopak doporučuji ho udělit a to z důvodu "zachování" korektnosti a funkčnosti celého systému hodnocení.

Ke každé objednávce přidávám drobný "kamenný" dárek.

Poštovné upravuji pouze směrem dolů. Kameny zasílám řádně označené a bezpečně uložené v bublinkové obálce a pevné krabičce (při souhrnné ceně kamenů nad 200 Kč.). Při objednávce zboží nad 1000 Kč neplatíte poštovné (platí i pro více objednávek v jednom balíčku), pro zákazníky z EU je limit bez poštovného 1500 Kč (cca. 55-58 Euro, podle aktuálního kurzu).

Něco málo k popisu kamenů:

HMOTNOST uvádím klasických jednotkách pro šperkové kameny v karátech (ct.). 1. gram = 5. karátů. Vyjímečně (pouze u surových kamenů) v gramech.

ČISTOTA kamene charakterizuje prostupnost světla a množství a velikost inkluzí ("kazů") ve hmotě kamene, zjišťuje se pohledem a pohledem při 10-ti násobném zvětšení. Patří k hlavním vlastnostem určující cenu drahokamu. Celosvětově je přesně definované označení čistoty pouze pro diamant, u barevných kamenů jsou v posuzování a zařazení kamene do třídy čistoty poměrně značné rozdíly, proto používám diamantovou stupnici pro všechny kameny

Označení

Charakteristika

Opakní/Neprůsvitný

Neprostupný světlu

Průsvitný

Světlo jej prozařuje

Polo-průhledný a Průhledný

Lze přez něj vidět hrubé kontury -a- Lze přez něj "číst", vidět  nezkreslený text

(Čistý)

(Na pohled průzračný - kategorie u surových příp. tromlovaných kamenů)

I(1,2,3)

Inkluze viditelné pouhým okem

SI(1,2)

Malé inkluze viditelné pouhým okem

VS(1,2)

Velmi malé inlluze obtížně zjistitelné pouhým okem

VVS(1,2)

Extrémně malé inkluze, obtížně zjistitelné při 10x zvětšení

IF

Vnitřně bez kazů, drobné kazy na povrchu

FL

Zcela dokonalý

 

BRUS charakterizuje výsledný tvar či formu zpracování kamene. Má rozhodující vliv na výslednou brilanci (jiskru), lesk a další optické vlastnosti transparentních drahokamů. Používám standardní, běžně užívané označení. Případné chyby a nedokonalosti brusu jsou uvedeny v poznámce. V popisu kvality brusu a konečného vyleštění používám jednoduchou - standardizovanou stupnici: 

A- Velmi dobrý, 

B- Dobrý, 

C- Střední, 

D- Špatný

(stejnou stupnici používám u všech veličin kvality v popisu kamenů).

ÚPRAVY popisují ošetření a rozšíření kamene na zlepšení jeho čistoty, barvy a dalších vlastností. Patří k nejdůležitějším parametrům určujícím skutečnou hodnotu/cenu kamene. Existuje jich nepřeberné množství a stále vznikají nové. Některé se u určitých minerálů provádí téměř automaticky a jsou v gemologii obecně tolerovány (např. stabilizace u ammolitů, olejování smaragdů, vypalování-Heated u tanzanitů, topazů a safírů...), jiné mohou být poněkud kontroverznější (netrvalá vylepšení, potahování zbarveným plastem, plnění barevnými oleji, sklem-Glass Filled...). Obecně platí, že přírodní, neupravované kameny jsou hodnotnější (většinou mnohonásobně). Všechny známé a odhaléné úpravy jsou uvedeny v popisu. Bez informací o úpravách není možné správně posoudit hodnotu kamene a informace o zboží jsou proto nedostatečné a od prodejce kamenů (v jakékoli formě zpracování) je tento přístup zcela nekorektní a neférový vůči zákazníkovi. Informace o úpravách jsou navíc velmi důležité pro esoterické a léčebné použití, protože kámen nasycený barvou, olejem nebo potažený plastem velmi pravděpodobně nebude působit stejně jako kámen zcela přírodní...

PůVOD označuje naleziště surového minerálu. Kameny z určitých lokalit jsou někdy i výrazně hodnotnější než podobné drahokamy z jiných lokalit. Např. Rubín z Barmy je hodnotnější než srovnatelný kámen z jiných lokalit, Pyrop z České republiky (český granát) je výrazně hodnotnější než stejně velký a kvalitní Pyrop z Afriky (neplést s Almandinem, africký Pyrop se odliší od českého až laboratorními testy)...

S případnými dotazy mne kontaktujte, pokud budu moci rád je zodpovím.

Výpis z obchodních podmínek:

REZERVACE:
Internetový obchod umožňuje rezervování zboží. Rezervace je nezávazná a
kupujícímu z ní nevznikají žádné závazky. Prodejce uzavírá rezervace na maximální dobu 14. dní, pokud není přímo u dané rezervace s kupujícím domluveno jinak. Na žádost kupujícího (před koncem původně smluvené doby) lze, po dohodě, rezervaci přiměřeně prodloužit. Po uplynutí smluvené doby je prodávající oprávněn zrušit rezervaci zboží bez upozornění zákazníka. Prodejce nerezervuje zboží nově vložené do prodeje, rezervuje pouze zboží vystavené k prodeji déle než 3 dny.


PLATBA:
Kupující je povinen uhradit (zvoleným způsobem) kupní cenu vyplívající z uzavřené kupní smlouvy a to bez zbytečných odkladů, nejpozději však do 7 dnů od uzavření kupní smlouvy, pokud nebylo při uzavírání kupní smlouvy, či v (tomto odstavci) daném termínu po uzavření přímo dané kupní smlouvy dohodnuto jinak.


DODACÍ PODMÍNKY:
Prodejce odešle, prostřednictvím České pošty, kupujícímu (na adresu vyplněnou v kupní smlouvě) kompletní a bezpečně zabalenou objednávku neprodleně, většinou následující den (nejpozději však do 5. dnů, pokud není domluveno jinak) po připsání celé kupní ceny na svůj účet.


Celé znění Obchodních podmínek je umístěno v odkazu na hlavní profilové stránce dole. V případě rozdílných informací platí vždy plné znění Obchodních podmínek.

Způsob dopravy
Zboží zasílám doporučeně prostřednictvím České Pošty. Pokud upřednostňujete jinou formu zaslání, nebo pojištění zásilky kontaktujte mne. Pro opakující se negativní zkušenosti nezasílám zboží na dobírku! Zboží odesílám do tří pracovních dnů po připsání platby na účet.
Komentáře
Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Fler Boxy
Žádný veřejný FlerBox.
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Top nominace
Uživatel nevytvořil žádnou Top nominaci.
Fotogalerie
Žádná fotografie ve Fler fotogalerii.
Zboží

Další zboží od Kalkin

Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím
Menu
--