Domů Profil prodejce KDS
  • aktivní prodejce od r. 2016
    Reaguje na objednávky obvykle do 15 minut.
  • Praha 1, ČR
  • 505 prodaných kusů
  • 100% kladných hodnocení
Hodnocení: (47) 100%
Nadšenci: 239
Aktivita: aktivní
Prodáno: 505
Registrace: 12.12.2016
Město: Praha 1
Stát: ČR

KDS

/ Prodávající
Novinky
1079148
31.10.2023 A už se nám pomalu přibližuje čas pro meditace a čekání na věci příští. Tak co si pořídit nějaký ten adventní věnec, aby světla přibylo už před slunovratem?

 

O dílně Katolického domova studujících (KDS)

Dobrý den,

     dovolujeme si Vám nabídnout výrobky z naší dílny, která je součástí provozu KDS na Praze 1. Studentky zde tráví volný čas, ale také se v rámci různých výchovných profilů učí vyrábět keramiku a další výtvarné drobnosti. V roce 2014 jsme se rozhodli k dílně připojit i malý obchůdek, kde je možno zakoupit výrobky z naší dílny a tím nejen udělat radost sobě či druhým, ale také podpořit náš provoz. Jde o keramiku všeho druhu, šperky, devocionálie, přáníčka, vánoční ozdoby, volnou tvorbu a některé textilie. Na své si tu přijdou jak milovníci krásných drobností, tak i ti praktičtější.

      Sortiment obchůdku je tvořen pouze tvorbou naší lektorky Benedicty Hübnerové OP. Ta se keramikou zabývá již od roku 1999. V KDS působí od roku 2010 a od té doby také postupně roste rozmanitost naší nabídky.

     Jsme přesvědčeni, že výrobky z naší dílny v srdci staré Prahy vám budou dobře sloužit a přinášet potěšení z krásy.

S pozdravem vedení KDS 

 Doprava

  • prostřednictvím pošty ( v ceně i balné)

  • osobním převzetím v naší dílně v KDS – Praha 1 (ZDARMA). Je dobře předem se domluvit.

  • osobním předáním takřka kdekoli v centru Prahy (50 Kč - balné)

Standardně zboží posíláme poštou. Pokud chce zákazník využít jiného způsobu, je nutné o tom informovat zprávou při vytvoření objednávky. Osobní převzetí v dílně KDS je zdarma. Při menších objednávkách je možné si domluvit osobní předání kdekoli v centru Prahy. V tomto případě se hradí pouze balné 50 Kč.

DOPRAVA PROSTŘEDNICTVÍM POŠTY

Zboží odesíláme pečlivě zabalené (balení zboží: 1. bublinková folie u keramiky 2. papírová obálka u enkaustik a přáníček 3. papírová obálka s bublinkovou folií u šperků) zhruba do týdne od jeho zaplacení. Pokud zákazník na zboží spěchá, je možné se domluvit na zrychleném dodání.

K přepravě využíváme služeb České pošty.

Uvedené poštovné platí pro objednávky jednoho i více kusů. K navýšení dle ceníku České pošty dochází až při výrazně větších či prostornějších objednávkách. V takovém případě o zvýšení poštovného informujeme při potvrzení objednávky.

Balík posíláme pojištěný a s příplatkem za službu „křehké“. Pokud by náhodou zboží došlo rozbité nebo poškozené, je nutné o tom informovat poštu. Do dvou dnů od převzetí balíku je možné na poště, která zásilku doručila, provést reklamaci.

Upozornění

Každý výrobek dílny KDS je ručně vyráběný originál, takže je možné, že keramika, kterou vyrábíme ve více kusech či na objednávku, může nepatrně lišit od fotografií. Zároveň upozorňujeme, že některé námi používané glazury a barvy se na fotografiích mohou projevit o jemný odstín odlišně než vypadají ve skutečnosti. Děkujeme za pochopení.

 

O hlíně, kráse a tvoření, které je odrazem stvoření

S hlínou člověk pracuje už od neolitu, vytvořil v ní a s ní nejstarší umělecká díla vůbec, ale naučil se ji také využívat k praktickým každodenním věcem. Pokud jste fascinováni vlastnostmi této nejstarší matérie světa, která se objevuje i ve jménu prvního člověka (Adam znamená člověka z hlíny), neváhejte a navštivte tuto sekci. Najdete v ní  dekorativní i užitné keramické výrobky občas kombinované s jinými materiály (sklo, kůže, přírodniny a jiné).

Něco málo k procesu tvoření:

1. Na počátku je hrouda hlíny, která člověka zve a tiše šeptá: "Přetvoř mě!"

2. A člověk se nechává zlákat, protože když jste sváděni, je těžké odolat. A pod rukama mu vykvétají květiny, utváří se údy a po jistém čase se před užaslým pohledem objeví rošťácká andělka, zasněná víla nebo solidní hrnek.

3. Pak je třeba trpělivě čekat až většina vody a plasticity opustí tvárnou hlínu a křehkost se jí stane přirozeností. V této chvíly je trpělivost na místě. Sušíte-li moc rychle, křehké tělo pukne a vše je ztraceno. Pak musíte začít znova.

4. A je čas ozkoušet, zda žár vypálí do krásy nebo do zkázy. Oheň vytříbí duši hlíny a přetvoří ji ve znějící a cinkající střep.

5. Pak znovu berete do rukou křehké a ohněm prozkoušené dílo a vtisknete mu finální vrstvu. Barvičky jsou trošku záludné. Malujete růžovou, ale druhý oheň ji prozkouší a rozhodne, že pod růžovou maskou je blankytná či temná modř.

6. A pak je třeba znovu se obrnit trpělivostí, protože každé minuta se počítá a netrpělivci zanechá popraskanou glazuru na hrnku, který neměl prosakovat.

7.Když se dvířka pece znovu otevřou, vykoukne krása, na kterou jste tolik čekali, a tak jste ji volali, aby už přišla a zkrášlila svět.

 

A ještě jedna myšlenka na závěr. Víte, kdo je patronem keramiků a hrnčířů?

Napovím citátem: "Stvořil jsi mě z prachu země..."

 

Chcete svou poštu pečetit polibkem lásky jako za starých časů? Chcete vyjádřit osobní angažovanost a soucítění? Pak je tu pro vás připravena sekce plná ručně vyráběných a originálních přání ke všem příležitostem. Zároveň sekce obsahuje i volnou tvorbu.

Známé moudro říká, že krásu najdeme v detailu. Hledáte ten jediný správný kousek, který vaši krásu doplní a rozzáří? Pak je tu pro vás sekce plná jedinečných šperků a drobností. I když pravdou je, že ta nejtrvalejší krása vždycky září zevnitř, ale dá se jí složit hold i drobným třpytem z tohoto světa.

Způsob dopravy
Doprava: - prostřednictvím pošty (150 Kč v ceně i balné) - osobním převzetím v naší dílně v KDS – Praha 1 (ZDARMA) - osobním předáním takřka kdekoli v centru Prahy (50 Kč - balné) Balení: 1. bublinková folie u keramiky 2. papírová obálka u enkaustik a přáníček 3. papírová obálka s bublinkovou folií u šperků
Komentáře
Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Žádný záznam v blogu.
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Fotogalerie
Žádná fotografie ve Fler fotogalerii.
Zboží

Další zboží od KDS

Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím
Menu
--