Profil uživatele
keramika.peltanovi
Alena Peltanová | prodávající
Praha - Zbraslav
Registrace: 19.9.2015

DOPRAVA ZDARMA a napořád!

_________________________________________________

DÍLNA PELTANOVI - keramika pálená v peci (nejen) na dřevo

Malé nahlédnutí do dřevopaličské kuchyně.

Takhle pálí náš nejmenší.

Tak zase náš tatínek.

- - -

V současné době se zabýváme především keramikou zahradní a dekorační: květníky, jardiniery, misky pro bonsaje tradiční i sukulentní, vázy, domovní znamení a cokoli, co si račte přát, neboť práce na zakázku je po předchozí dohodě možná.

Nebojte se reklamovat, nebojte se objednávat! Pokud nejste spokojeni, naleznete nedostatek nebo vadu, rozbijete hrneček a chcete stejný, rádi byste víc květníků se totožným motivem, máte vlastní nápad, ale nemáte možnosti realizace apod. ... ozvěte se, vymyslíme společně řešení!

- - -

 

Poctivě, udržitelně a lokálně

   K výrobě používáme hlíny z produkce firem Rudolfova hlína a H+K Lubná, která se zabývá výrobou keramických hmot převážně z lokálních materiálů. Okolí Rakovníka je bohatým zdrojem surovin pro průmyslovou keramickou výrobu. Lubná u Rakovníka (Středočeský kraj) je významným nalezištěm nerostným (černé uhlí, lupek) i paleotologickým (gravettien, mladší paleolit).

   Zdrojem surovin pro naše vlastní glazury jsou přírodní materiály, které nás obklopují. Využíváme především domácí a lokální zdroje, občas zpestřujeme exotickými surovinami. Základem naší tvorby jsou popelové glazury vznikající z rozličných materiálů: různé druhy dřeva původně sloužící jako palivo do kamen, seno z našeho sadu, větve z jarní prořezávky ovocných stromů na zahradě, porosty původních i nepůvodních druhů v našem nejbližším okolí. Hlíny a jíly nalezené na cestách i v našem nejbližším okolí rovněž zpracováváme na nástřepí a glazury.

   Nebráníme se klasickým ani experimentálním technikám výpalu. Pracujeme s elektrickou keramickou pecí i venkovní pecí na dřevo, rádi zabrousíme do pravěkých technik (výpal v milíři nebo jámě). V elektrice pálíme především červenice ("redware") cca 8 hodin na 1160°C, ve dřevě kameninu ("stoneware") a porcelán cca 12 hodin na 1280°C.

   Zahradní keramiku palíme na teplotu slinutí střepu. Dokonalé slinutí odstraní pórovitost a tím zabrání nasákavosti střepu, která je u finálních výrobků nežádoucí. 

- - -

Alena Peltanová (*1982) Po studiu zaměřeném pedagogicky a biologicky pracuje ve státní ochraně přírody i ve výzkumu. Výtvarně autodidakt (ZUŠ v Praze Zbraslavi, Keramické studium Kohoutov). Dnes se věnuje především rodině, keramické dílně, ve volném čase malbě, užité grafice a malakologii.

Tomáš Peltan (*1980) Po studiu architektury krátce působí v urbanistickém ateliéru, poté pracuje jako vysokoškolský pedadog. Keramické dílně se věnuje ve volném čase. Zajímají ho popelové glazury a různé techniky výpalu (je autorem návrhu i realizátorem pece na dřevo, kterou naše dílna hojně využívá především v teplé části roku). Založil sad v CHKO Český Kras, o který spolu s rodinou pečuje, věnuje se cyklistice a fotografii.

Jakub Peltan (*2013) se celé své čtyři roky plně věnuje výzkumu v oblasti využití přírodních materiálů pro keramickou výrobu a inovacím v oblasti technologického zpracování výrobků. Je specialistou v dekoraci kávových mističek.

Způsob dopravy
Zboží zasíláme řádně zabalené (bublinková fólie, hedvábný papír, kartonová krabice), využíváme služeb České pošty, případně např. PPL. V případě osobního vyzvednutí zboží nebo předání (Praha, Příbram, trasa Praha - Beroun a okolí) neúčtujeme poštovné. Zboží lze předat také na prodejních akcích (Flerjarmark apod.), kterých se účastníme (aktuální informace naleznete v Novinkách).
Obchodní podmínky

Obchodní podmínky prodejce Keramická dílna Peltanovi – www.fler.cz/keramika.peltanovi

Kupující zasláním objednávky stvrzuje, že souhlasí s níže uvedenými obchodními podmínkami, a zejména že byl poučen o možnostech odstoupení od smlouvy ve lhůtě 14 dnů od převzetí zboží.

I. Uzavření kupní smlouvy

1. Kupní smlouva vzniká v okamžiku potvrzení objednávky zákazníkovi.

2. Nakupující je o potvrzení informován vnitřní poštou a e-mailem na adresu, kterou uvedl při nákupu.

3. O přijetí platby a odeslání zboží je kupující informován stejným způsobem. 

4. V obchodě není možné platit kreditní kartou.

II. Odstoupení od smlouvy a vrácení zboží

1. Kupující má právo do 14 dnů od doručení zboží od smlouvy odstoupit a zboží vrátit, a to i bez udání důvodu.

2. Kupující nemůže odstoupit od kupní smlouvy, pokud bylo zboží na jeho přání vyrobeno, nebo upraveno.

3. Kupující je povinen před vrácením zboží o tomto prodejce písemně informovat (Fler poštou).

4. Zboží musí být vráceno nepoškozené, bez vad způsobených užíváním a bezpečně zabalené, aby nedošlo k jeho poškození při přepravě. Prodejce má právo nedostatečně zabalený či při přepravě poškozený balík nepřevzít.

5. Při vrácení zboží zpět prodejci, není možné ho zasílat na dobírku.

6. Částka za zakoupené zboží bude kupujícímu vrácena až po doručení zboží prodávajícímu.

7. Náklady spojené s dopravou vráceného zboží hradí kupující.

III. Reklamace

1. Ke každé objednávce je kupujícímu řádně vystavena elektronická faktura, která je k dispozici ke stažení a vytištění. Vytištěnou fakturu přiložím k objednávce na požádání.

2. Reklamace se nevztahuje na zboží, které je opotřebeno jeho používáním či poškozeno nevhodným zacházením.

IV. Dodací podmínky

1. Platbu za zboží hradí zákazník předem na bankovní účet prodávajícího. Při osobním předání je možná platba v hotovosti. Zboží není možné zaslat na dobírku. Osobní předání je nutné domluvit písemně nebo telefonicky předem a platí pouze pro hl. město Prahu, případně Příbram, Beroun a okolí.

2. Prodávající odešle kupujícímu zboží nejpozději do 3 dnů od připsání platby na účet. V případě osobního odběru proběhne předání dle dohody.


Tyto obchodní podmínky jsou platné a účinné od 1. března 2017.

--------------------------------------

K mimosoudnímu řešení spotřebitelských sporů z kupní smlouvy je příslušná
Česká obchodní inspekce, se sídlem Štěpánská 567/15, 120 00 Praha 2, IČ: 000
20 869, internetová adresa: http://www.coi.cz.

Spotřebitel může využít rovněž platformu pro řešení sporů online, Která je
zřízena Evropskou komisí na adrese http://ec.europa.eu/consumers/odr/.

Komentáře
Vložení komentáře: Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Fler Boxy
Žádný veřejný FlerBox.
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Top nominace
Uživatel nevytvořil žádnou Top nominaci.
Fotogalerie
Žádná fotografie ve Fler fotogalerii.
 
Novinky
686096
30.12.2017 Dámy a pánové, přejeme krásný nový rok 2018 a zavádíme DOPRAVU ZDARMA - napořád, pro všechno zboží a pro všechna místa.
Zboží
Oblíbení uživatelé
Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.