Jsem na Fleru nová. Takže prosím o shovívavost. Poštovné nemám asi nastavené dobře. Budu vybírat nejlevnější možnost-dohodou. Z každého prodaného kousku bych chtěla dát transparentně 20% na zvířata, tj. třeba na... více »
Profil uživatele
Kokokeshka
Prodávající
BRNO
Registrace: 7.1.2019

Něco k mým výtvorům

Reliéfy Buddhy vyrábím odléváním z forem z betonu, který doma připravuji a pak různě patinuji a vybarvuji. Protože jsou moji Buddhové stejně jako panenky kokeshi ručně malovaní a jsou každý jiný a originál.K panenkám kokeshi 

Kokeshi (česky se taky píší kokeši) jsou tradiční japonské dřevěné panenky s dlouholetou tradicí. Jedná o dřevěné, ručně malované panenky bez rukou a nohou. Jejich vznik se prý datuje z v období Edo (1600-1868). Název kokeshi se skládá ze slov slov "ko" (dřevěný, nebo také malý) a "keshi" (panenky).
 
Panenky kokeshi odolaly zkoušce času, a jsou stále oblíbené, dnes převším jako dekorace nebo do sbírky. Jsou také využívány jako talismany pro štestí. V minulosti se dávaly jako dar při narození dítěte, tradovalo se, že panenky chrání domácnost proti různým pohromám a odvracejí zlo a nemoci. Kokeshi si pořizovaly často i mladé dívky, které věřily, že jim pomohou přinést krásu nebo i ženicha.
 
V dnešní době jsou dva typy kokeshi. První je tradiční.Tradiční panenky kokeshi jsou různě velké, nejčastěji však měří kolem 20 až 25 cm. Nemají ruce a tělíčko zdobí spíš jednodušší ručně malované barevné vzory. Druhý typ jsou kreativní, moderní kokeshi a jediné zásada, jež tvůrce musí dodržet je, že má být figurka vyrobená ze dřeva. Velikostně, tvarově ani barevně nejsou nijak omezené. Většinou jsou vysoké cca 6-12 cm. Kreativní – moderní se začaly vyrábět až v druhé polovině dvacátého století. Mají více tvarované tělo a individuální rysy, účesy a zdobenější barevná kimona. Fantazii se meze nekladou. Některé kokeshi dokonce představují různé postavičky z anime nebo známé osobnosti.
 
Moje panenky kokeshi jsou ze dřeva a ručně malované akrylovými barvami a přelakované bezbarvým lakem. Vysoké jsou cca 8-13 cm.
 
Z každého prodaného kousku bych chtěla dát transparentně 20% na zvířata, tj. třeba na útulky apod.


Způsob dopravy
Česká pošta, Podle hmotnosti: doporučené psaní, balíček. Dohodou jinak. Osobní předání Brno.
Obchodní podmínky

Obchodní podmínky jsou v souladu s platnou legislativou ČR a dobrými mravy. Pokud se vám dekorace "naživo" nebude líbit, nepoškozenou můžete vrátit do 14 dnů zpět. Podrobně zde:

https://www.fler.cz/napoveda?scat=4&cat=32

Komentáře
Vložení komentáře: Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Žádný záznam v blogu.
Fler Boxy
Žádný veřejný FlerBox.
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Top nominace
Uživatel nevytvořil žádnou Top nominaci.
Fotogalerie
Žádná fotografie ve Fler fotogalerii.
 
Novinky
Žádné aktuální informace.
Zboží
Načítá se zboží ...
Oblíbení uživatelé
Žádní oblíbení uživatelé.
Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím