Tento prodejce dočasně znemožnil nákup svého zboží až do 21.3.2039 00:00 z důvodu "Prodej dočasně uzavřen".
Obchod byl automaticky uzavřen z důvodu neaktivity.
Profil uživatele
Koule Svatopluka Vaněčka
Prodávající
Sepekov
Registrace: 21.11.2009
O Svatoplukovi

Svatopluk je keramik otevřeného srdce a pevné mysli. Narodil se v roce 1953 ve znamení berana a odmalička nosí na očích silné brýle. Chodíval často na půdu za svým dědečkem povídat si o vesmíru i o věcech pozemských a od té doby si rád povídá. Taky má rád ženy, pivo a vůbec věci mezi nebem a zemí. Když jako kluk vymodeloval z moduritu svoje oblíbené Beatles, byl u něj rozpoznán talent a ruce mu položili do hlíny. Od té doby je tam má. Hlava ve vesmíru a ruce v hlíně. „Hlína v sobě spojuje všechny živly naší planety - zemi, vodu, vzduch a nakonec i oheň,“ říká Svatopluk - terapeut. Dělá tu práci rád, upřímně a hodně dlouho… Léčí hlínou a léčí - se - hlínou. Hlína má měkkou duši a každý, kdo jí držel, kdo jí mačkal, tvaroval, to ví. Ona je blahodárná. Je to země ze které jsme, chodíme po ní a zase se do ní vracíme. Takový je životaběh na naší kulaté planetě. A Svatopluk - hlavu ve vesmíru, ruce v hlíně - tvoří keramické KOULE. Zamiloval se do tohoto božského tvaru, fascinuje ho jeho čistota, dokonalost a právě symbolika Země - místa našeho bytí. Koule je magická, ukrývá tajemství. Je v ní moc z původního a moc z budoucího, něco definitivního a přitom nekonečného. Koule je nejzákladnější ze všech tvarů, archetyp kosmu... a je v ní stále co nacházet.
Jak říká Svatopluk: „Vznikli jsme z ní, žijeme na ní a nemyslíme na nic jiného!“

dcera Hana

 

Svatopluk Vaněček se narodil 15. dubna 1953; po ZŠ pro děti s vadami zraku v Praze studoval obor výtvarné zpracování keramiky na SPŠK v Bechyni a obor speciální pedagogiky a výtvarné výchovy na PdF UP v Olomouci. Získal titul Mistr uměleckého řemesla v oboru keramika, absolvoval výcvikový program arteterapeutické práce s hlínou a psychiatrické minimum. Jeho životním posláním se stala pomoc handicapovaným lidem. Mnoho let pracoval jako arteterapeut v dětské psychiatrické léčebně a do nedávné doby napomáhal seniorům v klubu keramiky radostněji prožívat stáří. Vlastní keramiku tvoří od roku 1972 ve svém atelieru v jihočeském Sepekově a vystavuje jak na společných, tak i samostatných výstavách.

Způsob dopravy
Předání zboží je vzhledem k jeho charakteru možné pouze osobně, a to po předchozí domluvě v Praze nebo jihočeském Sepekově a okolí.
Komentáře
Vložení komentáře: Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Žádný záznam v blogu.
Fler Boxy
Žádný veřejný FlerBox.
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Top nominace
Fotogalerie
Žádná fotografie ve Fler fotogalerii.
 
Novinky
258994
22.4.2014 KERAMICKÝ KURZ PRO ZAČÁTEČNÍKY 30. 5. - 1. 6. 2014, v krásném prostředí Vysočiny - těšíme se na Vás!
Zboží
Načítá se zboží ...
Oblíbení uživatelé
Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím