Profil uživatele
krasenka a plamenka
Prodávající
Zubří
Registrace: 20.11.2017

Nabízím výrobky a přebytky z domácí mini dílničky.

Při svém vyrábění a tvoření se inspiruji hlavně přírodou a zahradou, které obklopují místo, kde žiji se svou rodinou. Nápady nacházím také v lidovém umění. (hl.Valašsko, Lašsko) Ráda používám materiály a postupy šetrné k přírodě. Recykluji, co ke mě přijde - drátky, plíšky, korálky, látky... spravuji je a zkouším z nich vyrobit něco, co ještě někoho může potěšit či někomu posloužit. Kombinuji  práci s novými a starými materiály.

Doma hodně pracuji s bylinkami, vyrábím z bylinek všechno možné potřebné pro péči o zdraví či pro domácnost - a v tomto obchůdku nabízím věci, které vznikly hlavně jako doplňky k bylinkovému tvoření.

Začínám s nabídkou látkových tašek a stahovacích batůžků a pytlíčků, které mohou posloužit při procházce přírodou a sběru bylinek (a jindy zas i při nákupech) - jsou šetrnější k přírodě než klasické igelitky.

Jako první vznikla kolekce inspirovalá lidovými mandalami, malované mandalky byly původně zamýšleny jako záplaty a aplikace na oživení starších oděvů, nakreslila jsem jich trochu více a některé skončily také na taškách a batůžčích.

Budu postupně nabízet tašky a vaky z nových látek či tašky, vaky a taštičky z recyklovaných pevných materiálů, některé se dají všelijak otáčet, skládat a nosit různými způsoby. Souběžně s taškami vznikají i doplňky k vystaveným taškám - jednoduché náušnice a další ozdůbky (často z recy-materiálů).

(název obchodu Krasenka a plamenka (psáno "po lašsku" s krátkými samohláskami) je odvozen od květin, které se hojně rozšířily v naší bylinkové zahradě a přestože nejsou klasickými bylinkami, slouží nám pro potěchu oka a duše)

 

Výrobky posílám poštou – 1 krát týdně – formou doporučeného psaní (doporučená cena 60 Kč). Drobné věci mohu v případě zájmu poslat i formou obyčejného psaní od 16 Kč (50 gr).

Výrobky balím hlavně do recyklovaného papíru a plastu.

 

 

 

Bylinky a práce s nimi mě bavila odjakživa. Jako malá jsem sbírala bylinky na čaje a přesazovala bylinky z louky a lesa do své malinké zahrádky a vyráběla z nich různé lektvárky. Později se svými dětmi jsme zkoušeli bylinkami malovat, lisovali jsme je, sušili, přidávali do ručního papíru a poté, když se některé v naší zahradě velice rozrostly a už jsme je nestíhali spotřebovat na čaje, začala z nich vyrábět oleje, tinktury, mazání. Kdysi byla k dispozici jen sádlo, vaselina či obyčejný olej, dnes se dají sehnat všelijaké druhy olejů a tuků, v nichž se dají bylinky macerovat, tak se zachovají jejich účinky.

Už samotný sběr bylinek a ruční práce s nimi je činnost velice relaxační, voňavá, terapeutická. Také kombinování různých olejů, které samy o sobě jsou aromatické, a přírodních silic a vůní je krásná činnost, přinášející radost. V naší rodině jsme si přivykli na všelijaké bylinné přípravky, jsou jemné a  výchozí bylinky jsou z lokalit, které známe. Výrobky z bylinek zde na Fleru nenabízím jako kosmetické přípravky, nejsou certifikované.  Vznikají v malých sériích, pomalou cestou opatrného louhování a zahřívání a je na každém, zda či jak je využije. Chtěla bych, aby se staly inspirací pro bylinkové experimentování a tvoření dalších lidí a prohloubení citlivého vztahu a úcty k přírodě.

 


Souběžně s bylinkovými výrobky vznikají i obrázky .... inspirované světem bylinek a rostlin, které postupně dokončuji, možná se v budoucnu objeví i zde na Fleru .... Maluji a kreslím na papír i látky, chystám na příští rok malované pytlíčky na bylinky, polštářky a ... sama ještě nevím.

Způsob dopravy
Česká pošta - doporučeně (do 2 kg) Platba předem
Komentáře
Vložení komentáře: Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Žádný záznam v blogu.
Fler Boxy
Žádný veřejný FlerBox.
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Top nominace
Uživatel nevytvořil žádnou Top nominaci.
Fotogalerie
Žádná fotografie ve Fler fotogalerii.
 
Novinky
Žádné aktuální informace.
Zboží
Oblíbení uživatelé
Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.