Domů Profil prodejce Kristýna Čupitová
  • aktivní prodejce od r. 2020
    Reaguje na objednávky obvykle do 5 minut.
  • Olomouc, ČR
  • 16 prodaných kusů
  • 100% kladných hodnocení
Hodnocení: (4) 100%
Nadšenci: 36
Aktivita: aktivní
Prodáno: 16
Registrace: 6.2.2020
Město: Olomouc
Stát: ČR

Kristýna Čupitová

/ Prodávající
Novinky
919878
7.12.2020 Milí ♥, vložila jsem pro vás 2 novinky, které jsou ihned k odeslání. Ostatní šperky jsou zakázkové a jejich výrobě se budu ráda věnovat po Vánocích. Opatrujte se, Kristýna

Jmenuji se Kristýna Čupitová a vyrábím šperky, které s vámi jako věrní přátelé kráčí bok po boku životní cestou, kterou jste si zvolili. Baví mě skrze drahé kovy a kameny podporovat Vaši krásu a jedinečnost. S pečlivostí, laskavým záměrem a ženskou praktičností tvořím volně i na zakázku. Na tomto profilu s vámi sdílím svou vášeň, která postupně přerostla v práci - výrobu zlatých a sříbrných šperků. 

Vítejte Srdce

Jako většina malých holčiček jsem navlékala mamince korálky. Tato zábava se v dospívání přeměnila ve výrobu tepaných šperků z oceli, následně techniku  cínování a při studiu na univerzitě mi došlo, že chci být svou paní a tvořit rukama. Šla jsem tedy studovat učební obor zlatník/klenotník. Ten jsem roku 2017 úspěšně absolvovala. Avšak stále se učím. Je to nekonečný proces, který někdy plyne jako řeka, a jindy mě postaví před vysoké a pevné hradby.

Mou touhou je být každý den o kousek lepším člověkem/ženou/zlatnicí...

Níže si můžete přečíst podrobnější a lehce techničtější charakteristiku mé tvorby. 

Co dělám  

Věnuji se výhradně ruční výrobě šperků z drahých kovů. Vycházím z poctivých
zlatnických principů a baví mě jak klasika, tak neotřelé originály, které v běžném obchodě nekoupíte. Oslovují mě zákazníci, kteří mají jasnou vizi o konečném výrobku, ale i ti, kteří tápou. Společně pak vytváříme jedinečné šperky, které vyjadřují a podporují osobnost nositele. 

Zlaté a stříbrné šperky

Zlaté šperky nejčastěji tvořím ze slitiny o ryzosti 585/1000 známé též jako 14 karátové zlato. Na luxusnější kousky mohu na přání použít 750/1000 - 18 karátové zlato. Vyrábím ze zlata žlutého, bílého a červeného. Bílé zlato pokovuji rhodiem, které dodá slitině kovově bílou barvu. Přeci jen bílé zlato vychází ze žlutého a bez rhodia má lehce nažloutlý nádech. 

Stříbrné ozdoby tvořím ze slitiny 925/1000. I tyto šperky zpravidla pokovuji rhodiem. Zamezí se tím předčasnému černání, ke kterému má stříbro tendenci v kontaktu s potem, parfémy atd. Rhodium také vyhovuje většině alergiků. Kdo má raději vzhled lehce zašlý (starostříbrný) tomu mohu kov napatinovat. Patina vyniká zpravidla u šperků s různou strukturou povrchu.

Všechny zlaté a stříbrné šperky označuji ryzostní a výrobní značkou. Zlaté šperky nad 0,5g a stříbrné nad 3g jsou navíc značeny státním puncem. 

*státní puncovní značky

image

*výrobní značka, kterou mi přidelil Puncovní úřad

Cínování zůstalo mou srdeční záležitostí a stále se k němu vracím. Zvu vás tedy i na svůj druhý flér profil TeCi, kde najdete mé šperky z cínu a přírodních kamenů.

Děkuji za vás a věřím, že se v mé virtuální galerii i při nošení šperků tvořených mou rukou cítíte dobře ♥

Kristýna Čupitová 

 

Způsob dopravy
Zboží zasílám pečlivě zabaleno jako cenné psaní Českou poštou nebo přes Zásilkovnu.
Další prodejní profily
Komentáře
Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Žádný záznam v blogu.
Fler Boxy
Žádný veřejný FlerBox.
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Top nominace
Uživatel nevytvořil žádnou Top nominaci.
Fotogalerie
Žádná fotografie ve Fler fotogalerii.
Zboží

Další zboží od Kristýna Čupitová

Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím
Menu
--