Domů Profil prodejce kudlička
  • aktivní prodejce od r. 2009
    Reaguje na objednávky obvykle do 2 hodin.
  • Ohrobec, ČR
  • 1616 prodaných kusů
  • 100% kladných hodnocení
Hodnocení: (445) 100%
Nadšenci: 1839
Aktivita: aktivní
Prodáno: 1616
Registrace: 10.5.2009
Město: Ohrobec
Stát: ČR
Tento prodejce dočasně znemožnil nákup svého zboží až do 9.5.2039 00:00 z důvodu "Prodej dočasně uzavřen".
Obchod byl automaticky uzavřen z důvodu neaktivity.

kudlička

/ Prodávající
Novinky
Žádné aktuální informace.

 

Vítejte v hmyzím světě u Kudličky. Už jste se někdy zadívali zblízka do trávy nebo do jehličí? Já ano a objevila jsem tam nekonečný zdroj inspirace. Další mojí vášní jsou polymerové hmoty a tak není divu, že se mi pod rukama začaly líhnout hmyzí šperky vyrobené z polymerů, drátů a korálků. Najdete je u mě hlavně v podobě broží, ale i náušnic, prstenů, náramků či náhrdelníků.Mám ale ráda rozmanitost a tak do obchůdku vkládám i jiné než hmyzí šperky.

Oblíbené jsou náhrdelníky a náramky z kolekce Medieval. Jsou to na první pohled masivní šperky, ale zároveň jsou lehké a na nošení tudíž velice pohodlné. Pět bavlněných šňůr je vytvarováno tak aby na krku krásně seděly.

Nejnovější kolekce nese název Miluju...!  Těmito náhrdelníky můžete celému světu dát na vědomí co je vaší láskou ať už je to například moře, les, sloni, kočky, kolo atd. Náhrdelníky také vypadají masivně, ale každého překvapí tím jak jsou lehké a krásně sedí na krku.

   

Kromě šperků vytvářím ještě malované dárkové předměty jako jsou například malované magnety. Moje výrobky najdete i v kamenných obchodech hlavně Praze, ale i v jiných městech.  Velmi oblíbené jsou hlavně magnetky s PF

Mezi nejprodávanější výrobky patří bezesporu spony na šátky a šály. Oblíbené jsou také šátkošperky a šperkošály což jsou šálky nebo šátky ke kterým jsou připevněny korále nebo přívěsky.

Malovaný sortiment, autorskou bižuterii a šátkošperky najdete v mém druhém fler obchůdku.

atelier kudlička 

Ukázku používání spony a ozdob na šály najdete zde:

https://www.youtube.com/watch?v=rI5xborsQ0k

https://www.youtube.com/watch?v=NDVe1JwGuGQ

 

Velmi si zakládám na precizním zpracování a mým přáním je aby moje věci dělaly těm kdo si je koupí dlouho radost. Pokud by se přesto vyskytly nějaké reklamace, obraťte se prosím přímo na mě, ráda vše vyřeším. Ve většině případů jsem schopna vyhovět i individuálním přáním, například upravit délku náhrdelníku apod.

 

 

 

 

 

Obchodní podmínky internetového obchodu www.fler.cz/kudlicka (Zuzana Kracík Kudličková Mgr. Višňová 498, Ohrobec, 252 45, ičo 70 33 63 42) dále jen „prodávající“

Obchodní podmínky upravují vztah mezi prodávajícím, jako provozovatelem internetového obchodu a kupujícím tedy  objednatelem. Odchylky od těchto obchodních podmínek jsou platné a účinné jen tehdy, pokud jsou písemně potvrzeny oběma stranami. Tyto obchodní podmínky platí v plném rozsahu, pokud si prodávající a kupující nedohodnou v písemné smlouvě některé podmínky jinak.

 

Vymezení pojmů

- „prodávající“:  Zuzana Kracík Kudličková Mgr., Višňová 498, Ohrobec 25245

- „kupující“ nebo také („objednatel“):  fyzická nebo právnická osoba nebo osoba prokazatelně oprávněna zastupovat firmu a je vyplněna v objednávce (daňovém dokladu) pod hlavičkou „dodací adresa“ (fakturační údaje) v poli „jméno a příjmení“

- „zboží“:  položky specifikované v objednávce (daňovém dokladu)

 

Ceny

Aktuální cena je vždy zobrazena v internetovém obchodě.

Prodávající není plátce DPH. Objednané zboží bude dodáno za cenu platnou v okamžiku objednání.

Prodávající si vyhrazuje právo na storno objednávky (položky) v případě chybně uvedené ceny.

V takovém případě bude kupující s tímto obeznámen, jakmile bude tato skutečnost prodávajícím zjištěna.

 

Objednání zboží

Odesláním internetové objednávky vybraného zboží kupující potvrzuje závaznost jeho objednávky a vyjadřuje souhlas s obchodními podmínkami provozovatele internetového obchodu.

Pokud kupující při zadávání objednávky správně vyplní e-mailovou adresu, bude mu na ni doručena kopie objednávky jako potvrzení zapsání objednávky do objednávkového systému e-shopu.

Pokud kupujícímu kopie objednávky na zadanou e-mailovou adresu nedojde, je třeba prodávajícího kontaktovat.

Objednávat zboží lze rovněž telefonicky nebo e-mailem.

Objednávka je vždy považována za závaznou pro obě strany, není-li dohodnuto jinak.

 

Dodání zboží a lhůty

Zboží je běžně dodáno do 3 – 5 pracovních dnů Českou poštou.

V případě nedostupnosti objednaného zboží bude zákazník informován e-mailem nebo telefonicky.

V případě výroby zboží je dodací lhůta 1 – 2 týdny.

V tomto případě nedostupnosti zboží nebo delší dodací lhůty může zákazník stornovat objednávku telefonicky nebo e-mailem bez jakýchkoli sankcí za předpokladu že tak bude učiněno ihned po oznámení prodávajícím o této nedostupnosti.

Kupující je povinen bezprostředně při dodání překontrolovat spolu s dopravcem stav zásilky  (neporušenost vnějšího obalu či pásky, kterou je obal zalepen) dle přepravního listu a odmítnout převzetí neúplné nebo poškozené zásilky.

Neúplnost nebo poškození zásilky je nutno kupujícím neprodleně oznámit e-mailem na adresu zuzana.kudlickova seznam.cz, sepsat s dopravcem škodní protokol a tento do 24 hodin zaslat emailem prodávajícímu.

Pokud je kupujícím převzetí zásilky stvrzeno podpisem v dokladech dopravce, není možné uplatnit dodatečné reklamace na neúplnost nebo poškození zásilky.

 

Účtování dopravného

Zboží je odesíláno doporučeně Českou poštou, cena doručení je podle platného tarifu České pošty, plus balné.

Na dobírku neposíláme.

Osobní odběr – po dohodě si jej kupující vyzvedne na adrese uvedené v kontaktech nebo na některé z prodejních akcí.

Pokud kupující požaduje výměnu za jiné zboží, bude kupujícímu naúčtováno ještě jednotné poštovné a balné 50,- Kč.

Pokud vznikne chyba na straně prodávajícího, poštovné a balné zákazník neplatí.

Prodávající si vyhrazuje právo na úpravu cen dle aktuálních ceníků dopravce.

 

Storno objednávky

Storno objednávky ze strany kupujícího:

Objednávku lze stornovat  e-mailem nebo případně telefonicky pokud nebyly splněny prodávajícím slíbené termíny.

Storno objednávky ze strany prodávajícího:

prodávající má právo stornovat objednávku nebo její část v případě, že se objednané zboží během vyřizování objednávky přestane být dostupné, případně se výrazným způsobem změní jeho cena.

O případném stornu objednávky bude kupující informován e-mailem.

Pokud již hodnotu objednaného zboží kupující ve stornované objednávce uhradil, bude kupujícímu příslušná částka vrácena v nejbližším možném termínu.

 

Odstoupení od smlouvy

Lhůta pro odstoupení od smlouvy trvá 14 kalendářních dnů, nikoliv pracovních a začíná běžet následující kalendářní den po převzetí zboží spotřebitelem. Zboží musí být doručeno prodávajícímu ve lhůtě, nestačí tedy jeho zaslání v poslední den lhůty.

Odstoupit od smlouvy lze za následujících podmínek:

Doručit zboží na adresu prodávajícího na vlastní náklady spolu s vyplněnou návratkou zboží.  Peníze za vrácené zboží obdrží kupující na uvedený účet nebo složenkou do 14 dnů ode dne doručení zpět prodávajícímu.

Vrácení peněz se nevztahuje na poštovné, prodávající vrací vždy jen cenu za zboží.

Zboží odesílané a doručené zpět na adresu prodávajícího musí být v původním nepoškozeném obalu, nesmí být prané, musí být nepoškozené, čisté, kompletní.

Zboží nelze prodávajícímu poslat na dobírku, nebude převzato! V případě poškození zásilky během dopravy prodávajícímu jde náhrada škody na vrub kupujícího. Doporučujeme kupujícímu zboží pojistit. Případné nárokování pojistného plnění je tedy v tomto případě na kupujícím. V takovémto případě pojistné plnění obdrží kupující a prodávající je zbaven povinnosti vracet jakékoli finanční nebo jiné vyrovnání z důvodu nenavrácení zboží v původním nepoškozeném stavu. Zboží tak zůstane kupujícímu bez nároku na vrácení peněz.

Kupující bere na vědomí, že pokud vrácené zboží bude poškozeno nebo opotřebeno, vzniká prodávajícímu vůči kupujícímu nárok na náhradu škody. Nárok na náhradu vzniklé škody je prodávající oprávněn jednostranně započíst proti nároku kupujícího na vrácení kupní ceny. Prodávající bude kupujícího o této náhradě škody v nejbližší době po zjištění stavu zboží informovat. Příslušná částka bude tedy případně ponížena o náhradu škody posouzenou a vyčíslenou prodávajícím.

 

Ochrana osobních údajů

Kupující dává souhlas prodávajícímu k uchování jeho osobních údajů získaných při objednávce nebo registraci na internetovém obchodě atelierkudlicka.cz za účelem zpracování jeho objednávek a za účelem zasílání reklamních nabídek a akcí, vztahujících se ke zboží na internetovém obchodě.

 

 UKÁZKA VÁZÁNÍ ŠÁL VE SNÍDANI S NOVOU

https://www.youtube.com/watch?v=rI5xborsQ0k

https://www.youtube.com/watch?v=NDVe1JwGuGQ

 

ČLÁNEK PRO FLER

//www.fler.cz/magazin/kudlicka-s-brouky-se-kamaradim-778

 

ČLÁNEK PRO PRAKTICKOU ŽENU

Asi mnoho žen má k broukům „poněkud vlažný vztah“. Zuzana Kudličková je však výjimkou.

V nové dřevostavbě na kraji Ohrobce u Prahy bydlí mladá žena, které brouci vyloženě vyplňují poslední rok. Nejsou to ovšem brouci ledajací – jsou barevní a z polymerů.

1

Drobná, sympatická autorka připravuje čaj a otevírá dveře do světlé pracovny. V každé polici, v šuplících a krabicích uvidíte polymery. Fimo, Cernit… a další, mně zcela neznámé značky, zabírají takřka každý kus úložného prostoru. A mezi tím nádherné, barevné sponky, kytičky, válečky, sovičky a – brouci! Celé hejno! Dost netradiční, na ženu, nemyslíte?

Zuzko, jak jsi vlastně přišla zrovna na brouky?

Brouci jsou hrozně zábavní, a tak se mi spojili s polymery, ty jsou také barevné, variabilní a zábavné :) Hmyz mám navíc docela ráda a snad kromě komárů a vos mi nevadí. Neplaším se, když se ke mně přiblíží, nevýskám a po stole nelezu, jsem totiž přírodní člověk. Navíc po dlouhých letech jsme s mým mužem zase začali jezdit na vandry a to se kolikrát probudíš a něco po tobě leze…

Proužkatí, flekatí, drobní, s krovkami… Co tě inspiruje k jejich podobě?

Brouci ani naživo nejsou nijak nudní – co brouk, to krásná hříčka přírody! Dělám je ale většinou prostě z toho, co najdu ve své krabici se zbylým materiálem, nemám žádnou svou živočišnou řadu ani rozložený atlas brouků. Vím, jak brouci obecně vypadají, ale skrytá entomologická vášeň to u mě rozhodně není :-)

Řeknou si zákazníci o konkrétního brouka? Přemýšlíš nad jejich podobou?

Můj první brouk vzniknul tak nějak úplně spontánně a vypadal samozřejmě jinak než ti dnešní. Ještě jsem neměla tak vychytaný postup, a tak byl mnohem větší, hrubšího ražení. Jelikož mám každého brouka odlišného, většinou si lidé vyberou, který je jim příjemný. Nedávno si jedna zákaznice „sestavila“ svého vysněného brouka ze tří mých, už dávno prodaných, a ještě je chtěla finálně trochu upravit.

Vždycky mě spolehlivě dostane, když si zájemce objedná celou sadu, a ještě se těší, že bude všechny ty kousky, náušnice, prsten, náhrdelník i náramek nosit všechno najednou. Neumím si to moc představit, jsem sama zvyklá kombinovat maximálně dva kusy najednou – ale moc mě to samozřejmě těší! A má zatím nejkurióznější zakázka byla sada na svatbu. Ženichovi brož a nevěstě náhrdelník i náušnice. No a teď třeba mě napadl nový typ brouků, hovnivál s kuličkou, kterou valí před sebou. Ten ale na svatby asi vhodný nebude :)

2

Používáš při tvorbě speciální nástroje?

Podle mě nepotřebuješ na práci s polymery nějaké speciality. Zásadní je však strojek na nudle, protože ten vlastně rozválí hmotu na pláty nebo se jím „blenduje“. Po vybalení z balíčku se má hmota správně pořádně propracovat, aby byla schopná držet pohromadě. Dá se to samozřejmě i ručně nebo válečkem, ale když děláš velké kusy jako já, zničíš si na tom ruce. Takže strojek na nudle považuji za základ.

Důležité jsou nože – používám jak speciální řezáky, tak odlamovací nože na koberce. Výsledek práce závisí také na tvrdosti nože – s měkkým tak dobře neodkrojíš velký kus, na malé, úzké plátečky využiješ spíš zase tenčí nůž. Konkrétní tvary vyrobíte vykrajovátky. Opět nemusí být speciální a profi. Jen ta speciální mívají zajímavé a nevšední tvary a okraje bez spojů, takže výsledný tvar je dokonalejší.

Na výrobu barevných válečků (tzv. „cane“), ze kterých se pak krájí plátky a kolečka, používají některé autorky tzv. extrudér. Vložíte do něj různě barevné kousky hmoty a získáte probarvený váleček, který se dále řeže a skládá do nejrůznějších vzorů. Já si ale raději skládám vzory podle svého, ručně. S extrudérem totiž vytvoříte spíše náhodně barevné válečky.

Často ale používám např. tzv. „tekutý polymer“. To je polymer v řidší formě, který využívám především jako lepidlo. Finální výrobek se nakonec dává upéct. V dílně mám menší pícku, ale často peču v klasické troubě na horkovzduch v kuchyni.

Jak se polymery chovají v extrémních podmínkách? Jsou stálé barevně?

Na domě mám dva roky vývěsní štít obchodu – z polymeru. Barvy jsou stálé, vodu to vydrží, vydrží to i praní, přestože vám někdo bude říkat, že ne. Doplnila jsem si i oblečení svými korálky a běžně ho na 40° v pračce peru.

Máš muže a dvě větší děti, jak berou tvoji broučí vášeň?

Děti už si zvykly, vlastně v tom vyrostly, protože původně jsem začínala s malováním a polymery dělám asi 6 posledních let. Brouci jsou přitom záležitost zhruba jednoho roku zpátky. Jsou ochotné i pomáhat, ale v tomhle věku (13 a 15 let) už spíš ve formě brigády :) Mára mi stříhá dráty, Barča vybarvuje magnety, občas něco navlékají. Muž mi pomáhá vymýšlet technické věci nebo třeba domluví sítotisk, který využívám na své magnety.

Ve vašem domku sis mohla dovolit úžasnou věc, vlastní dílnu. Vyhovuje ti práce doma?

Vždycky jsem měla dílnu doma, dřív to bylo ve špajzu, velikost asi metr na metr a půl – ale bylo tam okno! Dnes mám konečně velkou – dům už byl s dílnou projektován a splnila jsem si tak velký sen.

Tobě se stal koníček zaměstnáním…

Je to tak, polymery jsou dnes má hlavní práce, k tomu ještě hodně vyrábím magnety. Obvykle u tvorby sedím minimálně tak 8 hodin denně a často na ni padnou i víkendy. Před Vánocemi to bývá i 14 hodin, kolik toho ještě vydrží ruce. Před dvěma lety jsem začala také poctivě vkládat své výrobky na Fler, větší prodej pak přišel právě s mými brouky. Ti se, na rozdíl od jiných výrobků, které dodávám i do kamenných obchodů, prodají převážně na Fleru.

3

Součástí vlastnoruční práce je i fotografování hotových výrobků. Mám na ně běžný ultrazoom od Kodaku. S tím, co vyfotím, jsem jakžtakž spokojená, ale fotím stále „pocitově“. Vidím, že je venku dobré světlo, „dneska by to šlo“. Už bych řekla, že mám i trochu grif na úpravy, dělám je v Picniku na internetu, takže je to jednoduché a rychlé.

Čas od času také pořádám kurzy, ale když mám už nějaké volno, chci si ho užít jinak. Když totiž má člověk tvorbu jako koníčka, tak se na to těší, něco si třeba „upatlat“. Ale když to dělá po celý den, je potřeba vypustit ventily nějak jinak. Proto se někdy na všechno vykašlu a kompenzuji to sobě a své rodině jízdou na kolech. Při práci doma zkrátka máte ohromnou výhodu svobody volby. Mám štěstí i ve svém muži, ve kterém jsem našla velkou oporu.

A už máš v hlavě nějaký další takový nápad, styl?

Určitě bude po broučí invazi i nějaká další kytičková série, na kterou tu dlouho čekalo jedno krásné vykrajovátko… Ale spíš nikdy dopředu nevím, co přijde a uzraje. Navíc od té doby, co existuje internet, mám někdy pocit, že už není možné přijít s něčím novým.

Připravila a foto: Helena Görnerová, Fler

 

Způsob dopravy
Náhrdelníky a náušnice zasílám připevněné na barevném papíru a v celofánovém sáčku, to celé ještě v bublinkové obálce případně krabičce. Hmyzí brože a náhrdelníky zasílám v kvalitních papírových krabičkách. Pokud chcete zabalit i jiné šperky do krabiček s mým originálním razítkem, můžete je u mě v obchůdku zakoupit. Vše zasílám Českou poštou, cena poštovného je 35 kč, 65 kč do zahraničí. Pokud objednáte dva a nebo více kusů, přikládám malý dárek pro potěšení. V případě, že zakoupíte zboží z mého druhého obchůdku, platíte samozřejmě jedno poštovné, ale připomeňte mi to prosím (hlavně před vánoci) fler poštou.
Další prodejní profily
Komentáře
Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Žádný záznam v blogu.
Fler Boxy
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Zboží

Další zboží od kudlička

Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.
Menu
--