Profil uživatele
LaTonka
Leona Trojanová | prodávající
Liberec
Registrace: 30.12.2013

..............................................................................................................

Vítám Vás...

Tvořím moc ráda, baví mě to. Panenky, různé hračky, oblečení dětem, maličkosti, nebo i větší kousky, jako třeba tašky a hadříky kamarádkám a nejen jim (panenky potřebují přece taky:)

Oděv, materiály a vše kolem jsem vystudovala na TUL v Liberci. Panenkám jsem se věnovala již při studiu na vysoké škole, pak se vrhla na několik dlouhých let do profesionálních vod oděvního průmyslu, tvořila jsem volnočasovou módu i oblečky pro děti, abych se po narození mého třetího dítka (konečně holčička:), mohla s obrovským nadšením vrátit ke svému koníčku, velkému koni, tvorbě pro radost a hlavně jsem po taaaak dlouhé době díky své dcerce objevila již dávno zapomenuté panenky. Ty plastové mě nikdy moc nebraly, a tak bylo jasné, že první panenka pro dcerku bude z domácí dílny vlastnoručně ušitá.

Velmi dbám na ekologickou stránku věci. Tvořím přednostně z přírodních materiálů, často z již použitých, většinou i velmi málo nebo vůbec nepoužitých oděvů a látek, které kdosi někde zapomněl. Dělá mi velikánské potěšení, jak ten starý a většinou velmi kvalitní materiál ožije v další kousek, který poslouží dál. Vybírám takové materiály, které většinou nenesou žádné známky předchozího použití, ty pak vždy předem vyperu a na čerstvém vzduchu, lesem u našeho domu provoněném, nechám usušit.  

Občas se mi poštěstí sehnat i materiál velmi starý, který má punc své doby a své obrovské kouzlo, jako například ručně tkané lněné a konopné plátno, které často používám na tělíčka a hlavně obličejíky panenek.

Pokud tvořím z materiálů nových, jde o bavlnu, ideálně biobavlnu nebo len především od českých výrobců, případně zbytkové materiály z výrob, snad opět na vzestupu, našeho oděvního průmyslu.

Panenky plním ovčím rounem oveček českých a ze všech výše uvedených důvodů jim říkám EKOPANENKY.

Něco málo o mě a panenkách ještě tu.

Na úžasné tak trochu jiné panenky mrkněte také k balů.

Nádhernou tvorbu najdete v ateliéru Ivy Ouhrabkové.

 

Díky za nahlédnutí

 

Fler banner: https://www.fler.cz/user/267534

Panenky jsou ručně a s láskou zpracované a oproti těm plastovým mají svou nejen uměleckou kvalitu, ale hlavně úplně jiný emocionální náboj.

Tělíčko a šatičky na šicím stroji pečlivě ušité, obličejík ručně vyšitý, vlásky šité po celé hlavičce, tak, aby bylo možné panenku jakkoli "učesat". Plněné jsou ovčím rounem.

Ovčí vlna je příjemná na dotek, příjemně vede teplo a také se teplotě Vašeho těla přizpůsobí. Díky šetrnému zpracování a praní si tyto vlastnosti dlouho uchovává. Díky vysokému obsahu lanolinu může mít i léčivé účinky a v neposlední řadě také nádherně voní.         

           

Velikosti panenek a oblečků:

Maličká... 36 cm

Malá....... 43 cm

Velká...... 58 cm

Některé oblečky jsou navrženy tak, aby obléklo více velikostí panenek, viz fota u zboží.

Způsob dopravy
Zboží odesílám po přijetí platby na účet, a to ve lhůtě uvedené u jednotlivých artiklů, pokud by mělo být jinak, řeším individuálně vnitřní komunikací. S ohledem na životní prostředí balím do již použitých obalů. Posílám společností Geis nebo Českou poštou.
Komentáře
Vložení komentáře: Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Fler Boxy
Fler kluby
Top nominace
Fotogalerie
 
Novinky
760955
5.11.2018 Děkuji velmi za gratulky a milá zastavení k včerejšímu topu ♥
Zboží
Oblíbení uživatelé
Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.