Domů Profil prodejce libaso
  • aktivní prodejce od r. 2013
    Reaguje na objednávky obvykle do 30 minut.
  • Praha 10-Kolovraty, ČR
  • 2 prodaných kusů
  • 100% kladných hodnocení
Hodnocení: (17) 100%
Nadšenci: 51
Aktivita: aktivní
Prodáno: 2
Registrace: 22.7.2013
Město: Praha 10-Kolovraty
Stát: ČR

libaso

/ Prodávající
Novinky
187818
7.10.2013 Dobrý den, přidala jsem historii značky Charwood, ráda si přečtu Vaše názory. Díky Líba

Zdravím všechny návštěvníky Fleru. S manželem jsme se rozhodli navrhovat a vyrábět designové bytové doplňky z přírodních materiálů - ze dřeva, kamene, kovu a keramiky. Pohání nás touha vdechnout neživým materiálům život a emoci. Doufáme, že Vám naše výrobky přinesou tolik radosti jako nám při jejich vymýšlení.

 

Charwood – esence dřeva

Před asi 20-ti lety si můj manžel zařizoval první byt. Krátce po škole, v prvním zaměstnání, pln sil a optimismu, nicméně bez peněz. A tak se hodila truhla od rodičů, kteří se rozhodli vše nepotřebné a staré vyhodit. Byla poctivá, masivní, avšak dosti ošklivá, natřená stavební základovkou, pro svou „krásu“ stála zasutá v nejtemnějším koutě rodinného domu, hostila nářadí ze stavby, staré boty, brusle a jiné zbytečnosti.

Pokud měla přijít do jiného prostředí, potřebovala zásadní opravu a zásah zkušeného restaurátora. Tím však manžel nebyl. Ve své mladické nerozvážnosti si vypůjčil benzínovou letlampu, opalováním se pokusil odstranit nános barev a truhlu znovu natřít dle svého gusta. Místo toho se mu však podařilo truhlu spálit.  Nicméně se nevzdal, ocelovým kartáčem zuhelnatělé dřevo odstranil a jako z Fenix z popela se narodila truhla nová, se zvýrazněnou kresbou letokruhů, s plastickou strukturou a příjemnou vůní.   Pak již stačilo jen doplnit originální kování a unikátní kus nábytku byl na světě. Dalších 20 let s ním putovala po světě, až nakonec zakotvila v malém rodinném domečku na okraji Prahy, kde bydlíme dodnes. Byla okrasou domácnosti a terčem obdivu četných návštěv.

Jak s manželem přicházíme do středního věku, stále častěji nás napadají myšlenky, že bychom chtěli zanechat i jinou stopu na světě než krásné a dobře vychované děti. K výrobě prvního kusu truhly, vlastně repliky té, co stále stojí v naší ložnici, nás motivoval náš indický kamarád, který pomohl i se jménem projektu. Při jedné grilovací party to přišlo jak blesk z čistého nebe – Charcoal je dřevěné uhlí a odtud je již jen krůček k Charwood – „spálenému dřevu“.

A tak začal vzrušující kolotoč navrhování, objevování, vysvětlování, zařizování a výroby prototypů. Nyní si od nás můžete koupit truhly ve třech velikostech a dvou finálních provedeních – natur a bílé, laděné do stylu Provence. Každý kus je originál, velmi záleží na výběru dřeva, jeho struktuře a intenzitě opálení.  Na požádání lze truhlu vyrobit v jakékoliv barvě tak, aby přesně pasovala do Vašeho interiéru.

Řadu výrobků jsme rozšířili o svícny, komody, stolky a stále máme v šuplíku výkresy na výrobky, pro které nezbyl čas ani energie.  

Používáme jen masivní dřevo – smrk a tradiční truhlářské postupy. Všechny detaily jsou propracované, klademe důraz na funkčnost. Design je nadčasový, nelze určit, jestli máte truhlu po babičce či jste jí zakoupili včera. Pokud se pro výrobek Charwood rozhodnete, doufáme, že bude dělat radost nejen Vám, ale i potomkům Vašich potomků.

Značka Charwood vypovídá pravdu o dřevě, odhaluje jeho ryzí podstatu, koncentruje všechny vlastnosti tak, abyste je mohli vnímat hmatem, čichem a zrakem.

Vaše Libuše Sochorová Navrátilová

 

Způsob dopravy
doprava osobně po dohodě nebo PPL
Komentáře
Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Žádný záznam v blogu.
Fler Boxy
Žádný veřejný FlerBox.
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Top nominace
Uživatel nevytvořil žádnou Top nominaci.
Fotogalerie
Žádná fotografie ve Fler fotogalerii.
Zboží

Další zboží od libaso

Oblíbení uživatelé
Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím
Menu
--