Profil uživatele
loutkař
Prodávající
Broumov
Registrace: 8.1.2011

Jmenuji se Věra Hrubá. Vítám Vás na mých stránkách, Vašeho zájmu si moc vážím. Žiji v malém a malebném pohraničním městě Broumově. Jsem již sedminásobnou babičkou. Loutky jsem začala vyrábět pro naše děti.  Jenže jejich domácnosti se začaly pohyblivými figurkami poměrně rychle zaplňovat, takže mě postupně začaly zahánět na ústup a vlastně to byl jejich nápad, abych zkusila nějaké kousky prodat.

Troufám si tvrdit, že díky tomu, že první loutky prošly poměrně těžkými zatěžkávacími zkouškami v rukou batolat a předškoláků, jsou nynější výrobky už poměrně značně odolné nebo v případě potřeby snadno opravitelné. K jejich barvení používám především moření dřeva, na detaily akrylové barvy. Konečnou úpravu provádím kvalitním voskem s čistým včelím voskem (odpovídá normě EN71 bezpečnost pro hračky).

Dnes je doba rychlá a uspěchaná, ale čas strávený s dětmi nad oživlými dřevěnými postavičkami plyne tak nějak pomaleji.  Je nádherné a obohacující pronikat do dětského fantazijního světa a pozorovat nečekané rozvíjení notoricky známých příběhů i příběhů zcela nových a překvapivých.

A ten, kdo má chuť trochu potrénovat trpělivost při rozmotávání provázků, může lásku k marionetkám rozvíjet opravdu už od nejútlejšího věkuVelký úsměv .

 

Budete-li mít zájem o nějakou jinou konkrétní loutku, která Vám zrovna do Vaší hry chybí, neváhejte se mi ozvat, budu se snažit vyjít Vám maximálně vstříc.

Postupně jsem se dostala také ke šperkům, které mě neskutečně chytly.  K narozeninám jsem dostala řezbářský kurz zaměřený na šperk, který jsem absolvovala pod vedením paní  Mirky Řezníkové, která zde na fleru působí pod nickem M-Řezka.

M-Řezka

Od té doby neustále něco dlabu, řežu, brousím, leštím. Můj trpělivý muž už občas trpělivost ztrácí v marné a bláhové naději, že bych mohla dělat taky něco užitečnějšího.

Dřevo sháním tak porůznu, tu soused kácí švestku, tu my starou jablůňku. Některé zbytky či odřezky mám od známého z truhlárny.  Letos pod stromečkem jsem našla balík různých cizokrajných dřev, jejichž zajímavou kresbou se můžete pokochat v mém albu.

Jsem také majitelkou border – kolie. Díky našemu divochovi se dostanu minimálně dvakrát denně do přírody, ze které nejčastěji čerpám inspiraci.

Děkuji, že jste dočetli až sem. Budu ráda, když se Vám moje věci budou líbit a pokud se rozhodnete i něco koupit, rozhodně se zlobit nebuduVelký úsměv .

TOPlist

Z ČASOVÝCH DŮVODŮ NEMOHU JIŽ DO KONCE ROKU 2017 PŘIJÍMAT VÝROBKY NA ZAKÁZKU.

Komentáře
Vložení komentáře: Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Žádný záznam v blogu.
Fler Boxy
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Top nominace
Fotogalerie
 
Novinky
795806
20.3.2019 Vložen motýl a lištička.
Zboží
Oblíbení uživatelé
Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím