Domů Profil prodejce Lovetoeat-plates
  • aktivní prodejce od r. 2019
    Reaguje na objednávky obvykle do 22 hodin.
  • Bechyně, ČR
  • 386 prodaných kusů
  • 100% kladných hodnocení
Hodnocení: (42) 100%
Nadšenci: 787
Aktivita: aktivní
Prodáno: 386
Registrace: 10.2.2019
Město: Bechyně
Stát: ČR
Důležitá informace: Vzhledem k tomu, že je zboží vyráběno ručně, může se výsledný výrobek mírně lišit od fotografie. Zároveň je možné, že doba dodání bude malinko delší. Dlouhodobě se potýkáme s výpadky dodávek glazur a není v našich silách toto ovlivnit. Děkujeme za pochopení.

Lovetoeat-plates

/ Prodávající
Novinky
1082618
21.11.2023 Některé zboží skladem je možné zakoupit na nově spuštěném e shopu www.lovetoeat.cz

Love to eat – plates je projektem, který vznikl na podhoubí keramické dílny s téměř třicetiletou tradicí. Stojí za ním již třetí generace v rodině keramiků, manželé Jakub a Klára Kabátovi. Myšlenka soustředit se na výrobu originálních keramických talířů visela ve vzduchu již několik let, ale až s příchodem druhého potomka však dozrála ta správná touha po kreativním sebevyjádření a projekt začal dostávat konkrétnější obrysy.

Oba vystudovali Střední průmyslovou školu keramickou (dnešní SUPŠ) se zaměřením na výtvarné zpracování keramiky a porcelánu, které již před sedmnácti lety svedlo jejich cesty dohromady. I přes to, že po odmaturování šel každý jinou studijní cestou, téma vytváření keramiky bylo něčím, co je po pracovní stránce díky zázemí rodinné firmy neustále spojovalo. Zatímco ženská část projektu Love to eat si ke studiu na Pedagogické fakultě přibrala přízemně humanitní vědy, ta mužská se vrhla po hlavě do víru uměleckého světa. Jakub vystudoval VŠUP se zaměřením na keramiku a porcelán, nejprve pod vedením Pavla Knapka, později Maxima Velčovského.

Po několika zakázkách zaměřených právě na výrobu netradičních a originálních jídelních a servírovacích nádob, například pro ESKA Ambiente, brněnský Runway bar, nebo restauraci Thir v Táboře, tak v lednu 2019 vzniká tato značka s cílem poskytnout rozmanitou řadu jídelních a servírovacích talířů nejen pro běžného zákazníka, kterého již omrzela uniformita, ale i pro potřeby foodblogerů, restaurací nebo barů. Podle obou tvůrců, milovníků jídla, mnohdy pokrmy přímo volají po usazení do originálního prostředí a tím naplnění myšlenky, že jíst se dá i očima. Právě keramický materiál poskytuje pro toto tvoření nespočet možností, které je však nutné vzhledem k jeho vlastnostem kombinovat s respektem a letitými znalostmi tak, aby vznikaly nejen originální ale současně funkční kusy. Při práci s těmito materiály vystupuje na povrch jejich organičnost a tak každý, komu při tvorbě prochází rukama, zanechává na jejich vzhledu osobitý otisk. V dílně Love to eat – plates hlína prochází rukama obou elementů, mužským i ženským a zatímco máme většinou v povědomí uloženo jejich rozdělení tak, že mužský je obecně brán jako ten hrubší, nedbalejší a ženský jako pečlivý, je tomu tady právě naopak. Tvarovou podobu dostávají talíře pod rukama zkušeného hrnčíře Jakuba, který při jejich tvorbě často zápasí se svými sklony k perfekcionismu, což zaručuje precizně odvedenou řemeslnou práci. To, co je při jejich vzniku dotaženo k dokonalosti, to je při jejich barevném řešení opepřeno vrstvou „nedbalé elegance“ ženské části. Přesto, anebo právě proto, tak vznikají mnohdy neočekávané a nezvyklé barevné kombinace a výtvarná řešení, jež podobu Love to eat- plates dotváří. Talíře Love to eat jsou vždy originální, je do nich vložena velká dávka energie a především lásky – k řemeslu, k jídlu a především k sobě navzájem _ LOVE TO EAT!

Dostupnost zboží je dva týdny. Za tuto dobu jsme schopni případně poupravit talíře dle domluvy tak, aby co nejvíce vyhovovaly zákazníkům (například talíř, který je rovný, je možné vyrobit i v hluboké verzi atd...) Vystavené zboží jsou základní prototypy, které nejsou na prodej. Každý kus je originál, tudíž lze u nás jen těžko najít dva naprosto totožné kusy. Rozměr objednaného talíře se může vzhledem k tomu, že materiál prochází dvěma výpaly, při nichž dochází ke smrštění 10-12%,mírně lišit (v řádech milimetrů). Přesto jsme si vzhledem k našim řemeslným zkušenostem jisti, že s výsledným produktem budete spokojeni. Vždy je ale rychlost a možnosti objednávky závislé na konkrétní komunikaci.

Základní poštovné činí dle ceníku ČP 150kč. Při objednávce více kusů se dle váhy poštovné navyšuje. Balík posíláme jako křehký.

Při objednávce pro restauraci je cena upravována na základě individuální domluvy :)

Komentáře
Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Žádný záznam v blogu.
Fler Boxy
Žádný veřejný FlerBox.
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Top nominace
Uživatel nevytvořil žádnou Top nominaci.
Fotogalerie
Žádná fotografie ve Fler fotogalerii.
Zboží

Další zboží od Lovetoeat-plates

Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.
Menu
--