:)
Profil uživatele
Lukáš Moravec
Prodávající
Brno
Registrace: 16.9.2009

Dobrý den,

jmenuji se Lukáš Moravec „su z Brna"(i když tam už delší dobu nežiju) a keramikou se zabývám asi od roku 1995. Začalo to v podstatě náhodou. Na jedné ze svých cest jsem se zastavil v Zábřehu na Moravě a zůstal zde asi rok. Práci jsem našel v místní fabrice na keramiku, kde jsem zatáčel žardiniéry, a když padla (po práci((ne fabrika)) zkoušel jsem štěstí na hrnčířském kruhu. Po návratu do Brna jsme s kamarádem Zdeňkem Dvořáčkem založili keramickou dílnu. V té době jsem pracoval převážně s hrubou šamotovou hlínou, ze které jsem lepil různé boxy s hlubokým reliéfem. Po nějaké době mi došlo, že by nebylo naškodu doplnit si vzdělání, a tak jsem v roce 1997 nastoupil na SPŠ Keramickou v Bechyni. Po jejím absolvování v roce 2002 jsem v Bechyni prcoval nějakou dobu jako točíř v keramické dílně. V roce 2004 se stalo nemožné a já našel na krátko práci jako keramik v Anglii. V témže roce jsem začal studovat na univerzitě v Ústí nad Labem, Ateliér Design Keramiky, kde jsem i nadále. Tady jsem začal pracovat s porcelánem, odjel znovu do anglie atd.atd. No abych to zkrátil. V současnosti jsem zaměstnán u O.s. Jurta Děčín. Zabývám se alternativními výpaly keramiky (převážně dřevem) a zatím mě to moc baví. Hlavně ty plameny to je někdy pěknej mazec.

 

Co se týká mých zájmů ze všeho nejvíc mě baví válet se po lese:). 

Pracuji s keramickou hlínou, porcelánem, sklem, občas se dřevem (jako s funkčním doplňkem keramiky). Zkusil jsem i bronz, ale na ten nemám vybavení. U ničeho moc dlouho nevydržím, tak doufám, že se překonám a u keramiky zůstanu i nadále. Nemám vlastní dílnu, a tak tvořím, kde to jen jde a nebo netvořím. No teď by to mělo být lepší.

 

Komentáře
Vložení komentáře: Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Žádný záznam v blogu.
Fler Boxy
Žádný veřejný FlerBox.
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Top nominace
Uživatel nevytvořil žádnou Top nominaci.
Fotogalerie
Žádná fotografie ve Fler fotogalerii.
 
Novinky
Žádné aktuální informace.
Zboží
Načítá se zboží ...
Oblíbení uživatelé
Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím